פורום יבוא מסין
  פורום אדריכלות
  פורום עיצוב פנים
  פורום צביעת הבית
  פורום שיפוצים
  פורום מטבחים
  פורום הום סטיילינג
  פורום ארונות
  פורום בניה פרטית
  פורום תאורה
  פורום גינון
  פורום וילונות והצללה
  פורום טפטים
  פורום שיש
  פורום פרקטים
  פורום דלתות פנים
  פורום פנג שואי
  פורום איטום
  פורום מיגון הבית
  פורום מעליות ביתיות
  פורום אלומיניום
  פורום חדר ילדים
  פורום מערכות גז
  פורום ייעוץ משפטי
  פורום ריצוף
  פורום חדר אמבטיה
  פורום דשא סינטטי
  פורום עץ ומוצריו
  פורום תכנון וצריכת חשמל
  פורום בית חכם
  פורום חימום תת-רצפתי
  פורום אוטוקאד
  פורום ייעוץ לימודים

נושא | שם המחבר | תאריך

מילוי אדמה במגרש
בבית פרטי בפרוייקט של קבלן, אמרו לי שמתכוונים לשים בגינה 30 ס"מ גובה של אדמה גננית ומתחת לזה 50 ס"מ של מילוי מהשטח (הכוונה לכל מה שהוציאו מהמגרש בזמן הפיתוח-שברי סלעים,עפר וכד'). מדובר באזור משגב שבגליל והשטח היה מאד סלעי. אין לי מושג איך קוראים לאדמה שהקבלן מתכוון לשים-היא בצבע חום כהה..אבל זה לא אומר לי כלום. הבנתי שיש כמה סוגים. האם יש תקן כלשהו המחייב את הקבלן בגובה האדמה? 30 ס"מ נראה לי ממש מעט. תודה וחג שמח!

תוספת אדמה גננית morangivon 31/05/2009
  תוספת אדמה גננית
שבוע טוב! האדמה היא הבסיס שעליו צומחים כל הצמחים בגן, העצים, השיחים והפרחים. איכותה משפיעה על גדילת הצמחים, מרווחי ההשקיה, ואיכות הפרי והירק. אדמת מילוי לגינה חשוב שתהיה ממקור מהימן, ללא עשבייה, או חומרים לא רצויים. מומלץ למלא אדמה מקומית, ולטייב אותה עם כמות נדיבה של קומפוסט. גובה מינימלי של אדמה - 0.50 מטר, לעצים מומלץ מטר קוב מינימום. יש להקפיד גם על שיפועי קרקע נכונים, ולקחת בחשבון ''נחיתה'' של הקרקע לאחר המילוי בשל חללי אויר. ממליצה להתייעץ עם לגנן מקומי מקצועי אשר יוודא שהאדמה ממקור מהימן ומאיכות טובה. כמובן יש לנקות את כל פסולת הבניין ושאריות מהבנייה מהקרקע, במיוחד סיד. לאורך השנים מומלץ לטייב את הקרקע עם קומפוסט. בהצלחה! מורן.

תודה אבל וני 31/05/2009
  תודה אבל
זה בכלל לא תלוי בי- זה משהו שמקבלים מהקבלן והוא בכלל לא יודע לומר לי באיזו אדמה מדובר. הוא אמר לי שזו אדמה חקלאית ושהוא מחוייב לתת לי 30 ס"מ עומק. מתחת יש עפר וכל מה שהיה בשטח כולל פסולת בנייה לדעתי . מה עושים? יש תקן? יש חוק?

תודה אבל וני 31/05/2009
  תודה אבל
זה לא תלוי בי! זה פרוייקט של קבלן והוא נותן 30 ס"מ גובה אדמה (שהוא קורא לה אדמה חקלאית) ואין לי מושג אם זה טוב או לא. כמו כן מתחת לאדמה יש עפר וכל מה שהיה בשטח לפני הפיתוח-כולל פסולת בניה לדעתי. יש תקן בעניין? יש חוק? מה אני יכולה לעשות? לבקש שישימו יותר אדמה ולשלם על זה?

מילוי אדמה גננית morangivon 02/06/2009
  מילוי אדמה גננית
וני שלומות, הקבלן מחוייב לתת לך אדמת גן בעומק 30 ס"מ. פסולת בניין הוא מחוייב לפנות. לגבי כמות, סוג ואיכות האדמה - ממליצה לקבל זיכוי על האדמה המגיעה לך, לדאוג שהקבלן יידאג שהשטח יהיה נקי מפסולת בניין ואז למלא מינימום 50 ס"מ אדמה מאיכות טובה, ממקור ידוע, ללא עשבייה. יהיה הפרש במחיר, אך לא מדובר בסכומים גבוהים, והאדמה הזו היא הבסיס של הגינה ומרכיב מרכזי בהצלחת ושגשוג הצמחים. 30 ס"מ אדמה חרסיתית, מלאה בעשבים רב שנתיים על גבי פסולת בניין פירושה שממה ולא גינה. לשיקולך. בהצלחה! ואל תוותר על פסולת הבניין. מורן.

אדמה מאיכות טובה אילנית 24/06/2009
  אדמה מאיכות טובה
מורן, מהי אדמה מאיכות טובה? האם אדמה שחורה הינה אדמה טובה? או שמא מומלץ לשים רק אדמת חמרה? (מדובר במילוי של כמטר אדמה לצורך גינה שתפרח). תודה אילנית

אדמה שחורה morangivon 24/06/2009
  אדמה שחורה
אילנית שלום! אדמה שחורה יכולה להיות אדמה טובה מאוד, היא פוריה יותר מחמרה ומכילה יותר מינרלים ומחזיקה את המים. מצד שני היא יותר כבדה ועשויה להיות חרסיתית - כמו חימר, ואז קשה מאוד לעבוד איתה. ממליצה למלא אדמה מקומית מאיכות טובה (לא חרסיתית) יכולה להיות גם אדמה שחורה, הוסיפי כמות נדיבה של קומפוסט, 20-30 ליטר למטר מרובע. חשוב שהאדמה תהיה ללא עשבים וזרעים, יש להשקות אותה להמתין לנביטה, להשקות שוב ואז להמשיך. בהצלחה! מורן