1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. מדור הצבע של BG paint באתר הדירה
  4. 8 טעויות נפוצות בעיצוב בצבע

8 טעויות נפוצות בעיצוב בצבע

יצירתיות ותעוזה הן תכונות מבורכות בכל הקשור לעיצוב, אבל כשזה נוגע לצבע, לא יזיק גם להיצמד לכללים. הנה כמה דברים שעלולים לקרות אם נלך קצת רחוק מדי עם הדמיון

מערכת אתר הדירה | צילום: יח"צ | תאריך: 29.11.2015

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
חדרים צבעוניים מדי או לחלופין אווירה אפרורית מדי, פרופורציות לא נכונות ובחירה לא נכונה של גוונים. הנה 8 טעויות שאנחנו נוטים לעשות בעיצוב בצבע:

1. הכל מתאים להכל- אנחנו אוהבים שדברים תואמים אחד לשני, אבל בשימוש בצבע זו טעות נפוצה. אין טעם למשל לעצב חדר לילדה שהכל בו ורוד - המיטה, הווילונות והקירות. התחושה שמתקבלת היא של מאמץ יתר וחוסר טעם.
הכל מתאים להכל: חדר באווירה סגולה. צילום: anelisdesign.comהכל מתאים להכל: חדר באווירה סגולה. צילום: anelisdesign.com 
2. לא להעז- אנחנו נמשכים ללבן המוכר והלא מאיים, אבל התוצאה היא בית קר וחסר אופי, בייחוד בארץ שטופת שמש כמו שלנו (הלבן מחזיר את כל האור). הבית שלנו יראה טוב יותר אם נוסיף הבלחות של צבע. אפשר להוסיף ללבן צבעים חמים יותר לקבלת גוון פחות אפרורי. אפשר להוסיף גם צבע בהלבשת הבית – שטיחים צבעוניים או פרקט עץ שיוצרים ניגודיות נכונה יותר.

3. להתפזר מדי עם הגוונים- בחירת צבעים דומיננטיים יותר יכולה להיות חיובית, אבל כדאי להיזהר שלא להשתלול יותר מדי עם המניפה. הרעיון הוא להיצמד לשלושה גוונים קרובים או מנוגדים כולל תוספות של שחור ולבן. לדוגמה: ספה צהובה, קיר כתום ואפרסק ממשפחת הכתומים.
צבעוניות יתר? עדיף להיצמד לשלושה גוונים רלוונטיים. צילום: decordsgn.comצבעוניות יתר? עדיף להיצמד לשלושה גוונים רלוונטיים. צילום: decordsgn.com 

4. שימוש בסוג צבע לא נכון- לא רק הגוון חשוב, גם סוג הצבע (סיד, אקרילי, טיח), איך הוא מתקבל בחדר, וקלות הניקוי שלו. ליד האסלה, לדוגמה, נעדיף צבע שקל לניקוי.
שימו לב גם לסוג הצבע שמתאים לקיר. צילום אילוסטרציהשימו לב גם לסוג הצבע שמתאים לקיר. צילום אילוסטרציה 

5. חוסר איזון- העין שלנו מורגלת לראות אלמנטים כהים למטה, ואלמנטים בהירים למעלה. כשאנחנו מפרידים קיר לשני חלקים (באמצעות בורדר למשל), כדאי לכוון את הצבע הכהה יותר למטה והבהיר למעלה. צבע כהה למעלה עלול ליצור חוסר איזון מסוים שלא נבין מאיפה הוא נובע.

6. צבע לא מתאים לאווירה- כשאנחנו בוחרים צבע כדאי שנשאל מה התחושה שאנחנו רוצים לייצר בחלל; להבין מהי הדרישה שלנו מהחדר ולבחור את הגוון בהתאם. אנחנו ככל הנראה לא נרצה לצבוע את קיר שולחן הכתיבה של ילד היפראקטיבי בכתום או צהוב שהם צבעים מעוררים מדי.
צהוב לילד נמרץ מדי? צילום: rafa-kids.blogspot.co.ilצהוב לילד נמרץ מדי? צילום: rafa-kids.blogspot.co.il 

7. חוסר תשומת לב לפרופורציות- צבע יכול לשמש גם כדי לתקן את החלל וכדאי להשתמש בזה בתבונה. כדי לתקן חדר מלבני צר וארוך, לדוגמה, כדאי להשתמש בצבעים חמים יותר שגורמים לתחושה שהקיר קרוב אלינו יותר. צבעים קרים כמו ירוק, כחול וסגול יתנו תחושה של מרחק ויחמירו את האפקט של חלל צר וארוך.

8. שימוש לא נכון בפסים(בצבע או טפטים)- פסים על הקירות זה יפה ואופנתי, אבל כשהניגודיות בין הצבעים גדולה מדי והפסים צרים מדי זה עלול לגרום לריצוד בעיניים ותחושה של חוסר רגיעה (לדוגמה פסים בשחור ולבן). איך עושים זאת נכון? בוחרים בגוונים קרובים כמו תכלת וכחול או יוצרים פסים רחבים יותר.
פסים שחור-לבן. צילום: decoist.comפסים שחור-לבן. צילום: decoist.com 

אהבתם? טיפים נוספים לצרכנות נבונה.

תגובות לכתבה

חזור מעלה