1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. צייד הצבעים

צייד הצבעים

אחת הדילמות הגדולות, העומדות בפנינו כאשר אנו משפצים את הבית או הדירה, סובבת סביב בחירת הצבע הדקורטיבי. לפניכם כמה המלצות וטיפים לבחירת הצבע הנכון

מאת טליה לוין | צילום COLORI, יח"צ | תאריך 11.02.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
כשאנו ניגשים לצביעת הבית, פנים או חוץ, בחירת הגוון הרצוי אינה מספיקה. על מנת להגיע לתוצאה אופטימאלית, כדאי לבחון את התמונה הכוללת והאמצעים העומדים לרשותנו. מותג הצבע "COLORI" של חברת דלק, המפתחת, מייצרת ומשווקת צבעים וציפויים בעיקר לשוק המקצועי, מתחיל לאחרונה לתפוס תאוצה גם בקרב קהל המשפצים בשוק הבנייה הפרטי, ומציע לצרכנים מבחר צבעים, ציפויים וחומרים משלימים לשיפוץ המושלם.

'בחירת הגוון אינה מספיקה, כדאי לבחון את התמונה הכוללת', מטבח בצבעי חברת 'COLORI', (צילום: יח'צ) 

התמונה הכוללת


לפני "הצביעה הגדולה", או הקטנה, כדאי להכיר את מגוון האפשרויות הקיימות ומהו תפקידו של כל חומר וצבע. קבלו סקירה קצרה באדיבות חברת COLORI
> ציפויים - ציפויים מגוונים משווים לקירות החיצוניים של הבית מראה מיוחד ויוצרים שכבה עמידה וגמישה, בעלת יתרונות פונקציונאליים רבים, בהם- איטום בפני חדירת מים ולחות וגישור סדקים. ציפויים שכדאי מאוד להכיר הם האלסטופלקס והשליכט האקרילי הגמיש, המשווקים במבחר רב של גוונים.
> צבעים לקירות פנים וחוץ - כדאי לדעת שקיימים צבעים המתאימים רק לקירות פנים וצבעים אשר מתאימים הן לקירות פנים והן לקירות חוץ, לכן מומלץ לכל משתמש לקרוא היטב את ההוראות על האריזה.

'מכילים חומר פעיל נגד היווצרות ריקבון ועובש', צבעי העץ של 'COLORI', (צילום: COLORI)  

> אפקטים - האפקטים הם צבעים היוצרים אווירה ייחודית באזורים השונים בבית:
למראה הדקורטיבי - "אקסטרא ווש", צבע שקוף למחצה על בסיס מים, ניתן ליישום מעל צבע אקרילי. הצבע קל ונוח ליישום, אם באמצעות ספוג, בד מקומט, רולר דוגמאות, או יריעת ניילון מקומטת. הצבע ידידותי לסביבה וניתן ליצור באמצעותו אפקטים מיוחדים על הקיר.
למראה הפנינה - "דקורטיב לה איטלינו" צבע אקרילי דקורטיבי על בסיס מים לצביעת קירות ותקרות פנימיים, מעניק לקיר מראה מיוחד ומבריק של פנינה. זמין במגוון אפקטים מטאליים ייחודיים.
למראה העתיק - "עתיק", כשמו כן הוא, צבע אקרילי בעל מראה אותנטי, עתיק, ייחודי ומרשים. מתאים לצביעה פנימית דקורטיבית של קירות בטון, גבס ומשטחי עץ מתאימים. ניתן לגיוון ומיושם בעזרת מברשת וספטולה.
> צבעי יסוד, חומרי איטום ומילוי - לפני צביעת הקיר (בצבע או בציפוי), חשוב להכין תשתית מתאימה ע"י מריחת שכבת צבע יסוד, שתפקידו לחזק את התשתית וליצור הצמדות טובה בין הקיר לבין הצבע. לכל צבע או ציפוי מתאים יסוד שונה, למשל, לפני צביעה בשליכט האקרילי של COLORI, יש ליישם פריימר Z.
> צבעי עץ ומתכת - בתחום צבעי העץ והמתכת ישנם צבעים אטומים, ברמות גימור שונות, אשר מתאימים לצביעת עץ, מתכות וקירות, וצבעים על בסיס מים לעץ, אשר מבליטים את טקסטורת העץ. הצבעים עמידים מאוד בתנאי חוץ, קלים ונוחים לשימוש, ושומרים על היופי והגוון לאורך שנים. בין הצבעים ניתן למצוא לזור לעץ ואקסטרא מט.

'שליכט אקרילי משמש בעיקר כחיפוי דקורטיבי חיצוני לבתים', חיפוי בשליכט אקרילי, חברת 'COLORI', (צילום: COLORI) 

סמנכ"ל השיווק של "COLORI" אומר כי "המטרה היא להעניק ללקוחות את המוצרים הטובים והאיכותיים ביותר, ואת הפתרונות המקסימאליים עבור כל אחד ואחד, גם מבחינת התקציב".
ראויה לציון העובדה כי מוצרי החברה ידידותיים לסביבה, מיוצרים על בסיס מים ונטולי עופרת. כמו כן, המוצרים עומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים, במטרה להעניק את התוצרת הטובה ביותר וזאת תוך שמירה על איכות המוצר והסביבה.

'להתייעץ בעת רכישת המוצרים', סלון בצבעי 'COLORI', (צילום: יח'צ) 

טיפים צבעוניים


טיפים חשובים לכל מי שמתכוון לצבוע את הבית או הדירה בכוחות עצמו:
> צבע רחיץ - למשפחות עם ילדים קטנים כדאי לצבוע בצבע העמיד בפני רחיצה, כמו אקסטראקריל ומט משי.
> לחות - באזורים בהם קיימת לחות גבוהה, כמו המטבח וחדר האמבטיה, מומלץ להשתמש בצבעים עם חומרים המונעים התפתחות פטריות ועובש על הקיר, כמו פונג´י קריל.
> אווירה - לפני צביעת חדר בבית, כדאי לחשוב על רעיון או אווירה כלליים אותם אנו רוצים ליצור. ידוע כי לצבע יש השפעה על תחושותינו ולכן עלינו להתאים גוון בהתאם לייעודו של החדר. למשל, חדר תינוקות רצוי לצבוע בגוונים פסטליים.

חיפוי מסיבי בשליכט אקרילי, חברת חיפוי מסיבי בשליכט אקרילי, חברת 'COLORI', (צילום: COLORI) 

> מניפה - כדאי לזכור כי כל צבע אותו אנו רואים במניפת הגוונים נראה כהה יותר על הקיר.
> אור השמש - בחדרים יש לקחת בחשבון את אור השמש הטבעי. חדר מואר וגדול ניתן לצבוע בצבע כהה יותר מאשר חדר קטן.
> ערבוב צבעים - צרכנים רבים אינם יודעים כי לא תמיד ניתן לערבב צבעים שונים של אותו היצרן, מאחר ולא בהכרח מדובר במרכיבים תואמים. טעות שכזו עלולה לגרום להתקלפויות, פיצוצים והרבה עגמת נפש.
> ייעוץ מקצועי - כדאי להיוועץ ביועצים מקצועיים טרם רכישת המוצרים, על מנת להגיע לתוצאות משביעות רצון. חברת COLORI, לדוגמא, מציעה לבונים הפרטיים ייעוץ מקצועי, גם בטלפון, מאת אנשי שטח מנוסים. כמו כן, החברה מעניקה ליווי מקצועי ללקוחותיה הקבלנים לאורך כל הפרוייקט.

אולם האירועים אולם האירועים 'אגדתא', חיפוי 'COLORI' של חברת 'דלק', (צילום: COLORI)  

תגובות לכתבה

חזור מעלה