1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. ראש למקלחונים

ראש למקלחונים

מקלחונים לאמבטיה וראשי מקלחת, כמה חסכוניים - ככה מעוצבים, מאפשרים להתקלח ללא נקיפות מצפון ומבלי לוותר על הפינוק והרוגע של מקלחת טובה. הסבון שמח מאוד

מאת דפנה כהן | צילום יח"צ | תאריך 8.3.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
באירופה כבר הפך המקלחון למוצר ללא תחליף, שכן הוא מוצר יותר פונקציונאלי ונוח לניקוי מהאמבטיה המסורתית. גם בארה"ב החלה המהפכה ב- 3-4 השנים האחרונות; אם בעבר 90% מהשוק האמריקאי העדיף אמבטיה, בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי של 30% במעבר בין אמבטיה למקלחת, בכל שנה.
על-פי נתונים מפי רשת "אלוני" וחברת "מיטרני", המהפכה הגיעה גם לישראל:
כ-85% מהמשפחות בישראל מעדיפות כיום מקלחת על פני האמבטיה. ההתפתחות המאסיבית של השוק הובילה את המקלחונים לאמבטיה למעמד של מוצר נדרש ול-80% מהמשפחות בישראל יש בין 1-5 מקלחונים בבית.

'מקלחונים לאמבטיה הגיעו למעמד של מוצר נדרש', מקלחון וחיפוי פסיפס שחור מבית 'ויה ארקדיה', (צילום: יח'צ) 

גשם טרופי


כולנו מודעים למשבר המים החמור בישראל, אך מידי פעם חושקים במקלחת אשר תשכיח מאיתנו את צרות היום ותשרה עלינו שלווה.
ירון דור, סמנכ"ל השיווק והמכירות של "אלוני" אומר כי "משבר המים נתן את אותותיו הן בצריכת מוצרים בעלי טכנולוגיות חסכון והן בפיתוח מוצרים חדשים, המופיעים בתערוכות המובילות והחשובות בעולם".
"תשלובת אלוני" מציגים פטנט ייחודי של חברת "האנס גרואה ריינדנס": מדובר בראש מקלחת עם מנגנון מיוחד ליציאת מים, המשלב 1 ליטר מים עם 3 ליטר אוויר. התהליך מתבצע כך שהאוויר החיצוני נשאב ומתערבב עם המים הזורמים בתוך שטח המזלף, באופן שכל ליטר מים מועשר בכ-3 ליטרים של אוויר. בפועל, טיפות המים הופכות לגדולות, קלות ורכות יותר – כל זאת תוך חסכון במים.

'בעל מערכת להירגעות מוחלטת', מקלחון הספא של 'סאנאינדוסה', להשיג ב'אלוני' במחיר 31,000 ש'ח, (צילום: יח'צ) 

זרמי מסאז´


מקלחון ספא מפנק וחדשני מבית העיצוב האיטלקי היוקרתי ´´סאנאינדוסה´´:
המקלחון הוא בעצם תא סגור עם פתחי מים לזרמי מסאז´ מכל הכיוונים, בעל מערכת להירגעות מוחלטת – סאונה, מערכת שמע ותאורה פנימית, אשר מחליפה את צבעה בהתאם לטמפרטורת המים. להתקנת המקלחון לא נדרשת הכנה מוקדמת, למעט נקודת מים וחשמל. להשיג ברשת "אלוני" במחיר 31,000 ₪.

בקתות סאונה


הסאונה של חברת "דורוויט" נקראת בשמה המקצועי "INIPI", כשם פולחן האינדיאנים באמריקה, אותו ערכו לשם התנקות ותחזוק בריאותם.
הבקתות של INIPI מפוארות בהרבה, חשוב לציין. אפשר לשדרג כל בקתה למקלחון בעל מרכז שליטה טכנולוגית לטמפרטורה, צבעי התאורה, קול ומד לחות – כך שיותאמו באופן אישי למשתמש. בנוסף, השלט המתקדם מציע מצבים לשילובי אווירה משלו, הנקראים: ג´ונגל, מדבר, אסיה, או ים תיכוני.
כל שנותר לעשות הוא לקבוע לאיזו מוזיקה נרצה להאזין, את רמת הטמפרטורה בה אנו מעוניינים ואיזה גוון תאורה יעניק לנו את האווירה הרצויה בעת השהייה בסאונה המפנקת. ניתן להשיג את מקלחון הסאונה ב"חזי בנק" שבדיזיין סנטר, במחיר 65,000 ₪.

'אווירה מותאמת לבחירת המשתמש', מקלחון הסאונה של 'חזי בנק', 65,000 ש'ח, (צילום: יח'צ) 

תרפיה של מים וצבע


הברזים חדלו מזמן להיות סתם צינור עם ידית, וכיום הם הרבה יותר ממובילי מים- הם מובילי סטייל! הברזים החדשים נועדו להוסיף יופי לחדר הרחצה, ומצטיינים בחידושים טכנולוגיים ובשלל עיצובים ייחודיים. הלהיט החדש, המצטרף בימים אלה לשלל החידושים בתחום הברזים, הינו המים בצבעים; "תשלובת אלוני" מציגה לראשונה ובלעדית בישראל, ראש מקלחת שקוע בתקרה או בקיר, המאיר ב- 9 צבעים שונים את מי המקלחת, כשלכל צבע משמעות ב- "water therapy". לראש המקלחת 480 מנורות לד ו- 11 תוכניות רחיצה. מחירו של ראש מקלחת - 25,000 ₪.

'ראש מקלחת עם תכנית הפעלה לעוצמות שונות', ראשי מקלחת ענקיים של 'חזי בנק', (צילום: יח'צ) 

מים מוארים


רוצים להתקלח מתחת לקשת צבעונית? עכשיו ניתן ליצור אווירה מחשמלת ומיוחדת עם מים מוארים בשלל צבעים: החידוש האחרון שמציגה חברת "חזי בנק", מגיע אלינו היישר מאיטליה, בדמות ראשי מקלחת מוארים, הצובעים את המים בצבעי הקשת.
בתוך ראשי המקלחת ישנם גופי תאורה בטכנולוגיית תאורת LED של חברת BOSSINI, והם מגיעים בצורות וגדלים שונים (מרובע, עיגול ומלבן). להשיג ב"חזי בנק" במחיר החל מ- 1,000 ₪.

תכנית ראשית


עולם הברזים אינו מסתכם בהתזת מים. חברת "דורנברכט" האירופאית, הנחשבת למובילה בעולם בתחום הברזים, השיקה ברזים טכנולוגיים, המהווים מהפכה של ממש במקלחת הביתית. אלו עוצבו תחת הקונספט שטכנולוגיה חכמה לא צריכה להיות מסובכת.

'מקלחונים שקופים הם המילה החמה', חדר רחצה שחור-לבן, מבית 'ויה ארקדיה', (צילום: יח'צ) 

העיקרון שהנחה את מעצבי ראשי המקלחת הוא השימושים השונים והמטרות לרחצה בהתאם למהלך היום - בבוקר אנו רוצים להתעורר, בצהריים להתרענן ובערב להירגע. לכן הונדסו הברזים החדשים עם תכניות הפעלה ייחודיות ואישיות, הכוללות עוצמות שונות של זרימת מים, ריחות ארומתרפיים, טמפרטורות המים ותאורה.
לדוגמא – תכנית הבוקר כוללת זרימה חזקה, ריח מעורר (לבנדר או לימונית) ותאורה חזקה, להבדיל מתכנית הערב, הכוללת זרימה חלשה, ריחות מרגיעים ותאורה עמומה. אלו ביחד הופכים את הברז והמקלחת לחוויה של ממש וגם אותם ניתן להשיג ב"חזי בנק" שבדיזיין סנטר.

'מורכב משני מרחבים - רטוב ויבש', מקלחון יקינטון היוקרתי, 'חמת מקלחונים', (צילום: יח'צ)  

אופנה שוטפת


אורי אליס, מנהל קשרי אדריכלים ברשת ויה ארקדיה, מציג את הטרנדים העיקריים בעיצוב חדר אמבטיה:
> הלבן עדיין שולט: שימוש במוטיב הצבע הלבן כבסיס לחדר האמבטיה עדיין רווח. הקשר בין הטוהר והניקיון לצבע הלבן רק מחזק מגמה זו.
> רואים רחוק רואים שקוף: שקיפות היא פועל יוצא של מים, ולכן אך טבעי לשלב בחדר האמבטיה חומרים שקופים; זה יפה, זה מעניין, זה סקסי וזה יוצר אשליה של גודל חלל. מקלחונים שקופים הם המילה החמה בקטגוריה.
> נוצץ בכל פינה: שילוב אבני סוורובסקי על גבי ברזים וכיורים.
> עובי ראש מקלחת מותאם ומשתנה: ראשי מקלחת, כאמור, ניתן להזמין לפי הצורך היומיומי שלכם. כמו ראשי מקלחת רחבים, המשמשים כמעין מטריית גשם בגודל 60 ס"מ, או ראשי מקלחת מרובעים בצבעים קונטרסטיים לחלל האמבטיה.

'הלהיט החדש', ראש טוש שקוע בתקרה, מבית 'אלוני', (צילום: יח'צ) 

דבר אלי במקלחונים לאמבטיה


אפשר כבר להריח את ניחוחות הרחצה - ב"חמת" מציעים לנו מקלחונים אביביים במיוחד, בעלי שמות של פרחים ובעיצובים חדישים:
> סחלב זוויתי - מקלחון "מרחף", המורכב מדופן חזיתית ישרה ו- 2 דפנות צד בזווית 135 או 90 מעלות, לסגירה אלגנטית של מרחב הרחצה.
> סחלב ישר - מקלחון "מרחף", המורכב מדופן חזיתית ישרה המורחקת מהקיר באמצעות מוטות טלסקופיים מתכווננים, מרובעים או עגולים.
> יקינטון - מקלחון יוקרתי, אשר מורכב משני מרחבים נפרדים- רטוב ויבש, ופונקציונאליות של "לפני" ו"אחרי": צד אחד של המקלחון הוא החלק ה"רטוב", שיכול לכלול גם אבזור מיוחד להנחת תכשירי רחצה. הצד השני הוא החלק ה"יבש", היוצר את נקודת המעבר הטבעית- כמו מלתחה אישית בה אפשר לתלות את המגבות והבגדים.

תגובות לכתבה

חזור מעלה