1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. סוף שיפוץ במחשבה תחילה

סוף שיפוץ במחשבה תחילה

Adira בודקת אחת ולתמיד מהו תפקידו של מעצב הפנים ואיך הוא יכול לעזור לנו לעבור את השיפוץ בשלום. מעוצב מטרה

מאת הילית קרש | צילום הילית עיצוב פנים | תאריך 25.4.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
להחלטה לשפץ ולעצב מחדש דירה קיימת, מטבע הדברים, נלווים חששות לא מעטים; התהליך כרוך בהתלבטויות אינספור (תכנון, חומרים, צבעוניות, תאורה, אביזרים וכו´), בעריכת תקציב מסודר וגם בחשש שבסופו של דבר לא נגיע לתוצאה עליה חלמנו.
אחת השאלות המרכזיות איתן יש להתמודד היא האם להיעזר בשירותיו של איש מקצוע בליווי התהליך, או לנסות ולחסוך עלות זו לטובת שיפוץ "עצמאי". לפניכם המלצות וטיפים, שאולי יקלו על הבחירה:

אין חכם כבעל ניסיון


כמו בהקשרים אחרים, ההמלצה היא להיעזר בשירותים של איש מקצוע - מעצב פנים, על מנת להבטיח תהליך חלק וידידותי ככל האפשר, אך גם ואולי בעיקר, כדרך לחסוך בעלויות ובעגמת נפש. לעיתים, גם אם נדמה שחשיבותו של איש המקצוע היא משנית וכי טעם טוב ומגובש מספיק על מנת לבצע את התהליך באופן עצמאי, הרי שהחיים והניסיון מלמדים אותנו אחרת.
כבר בשלב מוקדם ניתן להבין שמעצב הפנים הוא האדם אליו תוכלו להפנות את כל החלומות, הפנטזיות, הקפריזות והרצונות שלכם, והוא יידע לעשות סדר בדברים, לנפות את אלה שאינם ריאליים ויציע מצידו אפשרויות שאולי לא חשבתם עליהן.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''תהליך שיפוץ הדירה כרוך בהתלבטויות אינספור', פינת אוכל לפני ואחרי עיצובה של מעצבת הפנים הילית קרש, (צילום: הילית עיצוב פנים)
'>
'תהליך שיפוץ הדירה כרוך בהתלבטויות אינספור', פינת אוכל לפני ואחרי עיצובה של מעצבת הפנים הילית קרש, (צילום: הילית עיצוב פנים)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


בעובי הקורה


מעצב הפנים מציע לכם אלטרנטיבות זולות ויקרות, מציג מגמות עכשוויות בעיצוב פנים, נותן ליווי בבחירת אביזרים, תוך ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי, ובקיצור- מקצר לכם את הדרך. עבודה שיטתית ומקצועית היא הדרך הזולה ביותר להגיע למטרה הסופית; בית מעוצב למשעי, על פי צורך וטעם אישי.

תפקידו של מעצב הפנים להכניס אתכם לעובי הקורה בכל מה שכרוך בהחלטות שנדמות פחות "זוהרות", אך יש להן חשיבות ומשמעות רבה- כמו מהם השיקולים בבחירת אריחים וכלים סניטריים לחדר הרחצה, מהי הכמות הרצויה וכמו כן פיזור נקודות החשמל בבית, סוג התאורה, חלוקת החלל ועוד. בנוסף לכך, היעזרות במעצב פנים מעמידה אותו, במקום אתכם, מול בעלי המקצוע השונים ומטילה עליו את האחריות ראשית- לניהול המשא ומתן הכספי, ושנית- לפיקוח על ביצוע מקצועי ואמין של העבודות השונות בבית.
הניסיון והידע של המעצב יוצרים גם הם, בסופו של דבר, חסכון במשאבים עבור הלקוח.

'מעצב הפנים הוא האדם אליו תוכלו להפנות את כל החלומות והרצונות שלכם, והוא יידע לעשות סדר בדברים', דירה לפני ואחרי עיצובה של הילית קרש, (צילום: הילית עיצוב פנים) 

"איך זה ייראה בסוף?"


שאלה שמטרידה רבות את המבקשים לבצע שיפוץ יסודי בבית המגורים או בבית העסק היא שאלת ה"איך זה ייראה בסוף?". לא כולנו ניחנו ביכולת לדמיין, ובודאי לא ביכולת לתכנן ולהבין באופן מלא את השלכות הורדת ובניית קירות. מאחר והחלל אותו אנו בוחרים לשפץ נועד להיות גם אסתטי וגם פונקציונאלי, סביר שנהיה מוטרדים משאלות לגבי תוצאת השיפוץ; האם היא תקלע לטעמנו, תענה על צרכינו והאם יתהווה חלל שיהיה לנו נעים לשהות בו. כיצד נוכל לנבא מראש את סופו של התהליך?

לתוך שלל הדילמות המוצדקות משתלב תפקידו של מעצב הפנים כאיש מקצוע שתפקידו לא רק לייעץ, אלא גם לנבא את התוצאה ולהיות בעל יכולת להציגה בפני הלקוח.
הדרך לעשות זאת היא בתכנון מוקדם מוקפד ודקדקני, שעלול להיות מייגע, אך אפשר להגיע למציאות בה דווקא חלק זה של התהליך, שהוא גם החלק החשוב ביותר – שלב התכנון, יהיה מהנה:

'היעזרות במעצב פנים מעמידה אותו מול בעלי המקצוע השונים ומטילה עליו את מלוא האחריות', סלון לפני ואחרי עיצובה של מעצבת הפנים הילית קרש, (צילום: הילית עיצוב פנים) 

אדריכלים ומעצבי פנים מקצועיים משתמשים כיום בתוכנות מחשב בתלת-מימד, באמצעותן ניתן, באורח וירטואלי, להוריד ולהקים קירות, לשנות מבנה של חדרים, להחליף מיקומים של חדרי רחצה, לסדר את פריטי הריהוט ובקצרה - לבדוק את כל האלטרנטיבות עוד לפני שעשינו דבר באופן מעשי. בזכות תוכנות אלה ניתן לבדוק פרופורציות של חללים, אפקטים שונים של צבע, תאורה וחומר, עוד לפני שבחרנו את בעל המקצוע הראשון לביצוע השיפוץ. לכן, כדאי לבדוק שהמעצב שאתם בוחרים אכן מאפשר את האופציה הזו, שהיא נוחה וידידותית ללקוחות, ומאפשרת לתכנן באופן מיטבי את העיצוב מחדש של הבית.

'מעצבי הפנים משתמשים כיום בתוכנות תלת-מימד, באמצעותן ניתן לבדוק את כל האלטרנטיבות', סלון לפני ואחרי עיצובה של הילית קרש, (צילום: הילית עיצוב פנים) 

טיפ פנימי


כדאי לבדוק את עבודותיו הקודמות של מעצב הפנים, על מנת לוודא שטעמו וסגנונו תואמים את שלנו, וכן כדאי לבדוק שבתהליך התכנון מוצגות אלטרנטיבות שונות בתוכנת התלת-מימד, המקלה על התכנון.

'כדאי לבדוק את עבודותיו הקודמות של מעצב הפנים', חדר שינה לפני ואחרי עיצובה של מעצבת הפנים הילית קרש, (צילום: הילית עיצוב פנים) 

תגובות לכתבה

חזור מעלה