1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. הצללה קלילה

הצללה קלילה

התריסים הם פיתרון ההצללה האולטימטיבי לבית, ולמרבה השמחה - זירת התריסים העכשווית רוחשת: דגמים מתקדמים, המוצעים בהתאמה אישית לפי גודל, סוג ועיצוב

מאת שירה דרורי | צילום יח"צ | תאריך 27.6.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
עונת הקיץ יוצאת לדרך ועמה גל של חמימות מלטפת ואור טבעי חזק ששוטף את הבית. זהו הזמן המושלם לצייד את סביבת המגורים בפתרונות הצללה איכותיים וליהנות ממידה נכונה של חשיפה לאור השמש.

יתרונות לחלונות


קיימים היום שני סוגי תריסים בשוק: תריסי רפפה (שלבים) ותריסי גלילה (חשמליים או ידניים). לדברי לבב מדר, מנהל קשרי אדריכלים בחברת קליל תעשיות, החברה הגדולה והמובילה בישראל בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות אלומיניום, חלונות, דלתות, תריסים וקירות מסך, מיקומם של התריסים בחלקו החיצוני של הבית מספק לנו שלושה יתרונות עיקריים:

> שומרים על החלונות: מדובר בשמירה נוספת על חלונות הבית בפני פגעי מזג האוויר כמו גשם, שמש, רוחות, אבק וכדומה.
> תורמים לבידוד: התריסים תורמים לשיפור משמעותי בבידוד התרמי בבית, עד לכדי הענקת בידוד מוחלט.
> מגנים עם גלילה: תריסי הגלילה, הניתנים לנעילה, מסייעים בעיכוב פריצות לבתים, כמעין תחליף סורג.

מגדיר תריסים - גלילה או רפפה?


תריסי הגלילה ותריסי הרפפה שונים זה מזה במגוון מאפיינים:

תריסי רפפה הם שלבים המסתובבים סביב ציר ומאפשרים חדירת כמות רבה יחסית של אור ואוויר לחדר. ניתן לשלבם בכנפי הזזה או בכנפיים הנפתחות על ציר.
בין תריסי הרפפה של קליל ניתן למצוא את קליל בלגי 1300, מערכת תריסי רפפה בעיצוב בלגי.
בתריסי רפפה התריס משולב בכנף בעיצוב בלגי, הנפתחת על ציר כלפי חוץ, כולל אטם גומי בין השלבים- לאטימה מוגברת. שלב התריס הוא שלב משוך בגובה 45 מ"מ, מוכר בשמו המקצועי "שלב 1200", ועיצובו מעודן. המערכת גם כוללת אביזרי נעילה בעיצוב בלגי, כמו "התריסים של פעם".

'הזמן המושלם לצייד את סביבת המגורים בפתרונות הצללה איכותיים', תריסים וחלונות בלגיים של 'קליל', (צילום: יח'צ) 

תריסי גלילה נגללים לתוך חלל הממוקם מעל פתח האור, כשגלילת התריס מתבצעת בעזרת רצועה ידנית, מנוע חשמלי או הפעלה משולבת של מנוע חשמלי ומנואלה, המתאימה במיוחד לשומרי שבת.
קיימים מספר סוגים של ארגזי תריס גלילה, חיצוניים או פנימיים, ואלה נקבעים לפי הדרישות האדריכליות. גודל הארגז נקבע לפי סוג השלב הנבחר וגובה פתח האור.

קיימים מספר סוגי שלבים בתריסי גלילה ולכל שלב יש מאפיינים ושימושים שונים:

> "שלב משוך" - שלב משוך הוא למעשה פרופיל אלומיניום המיוצר בתהליך טרידה / משיכה (אקסטרוזיה), בעל עובי דופן של 1 מ"מ או 1.5 מ"מ, ויכול לשמש גם כשלב מיגוני. ניתן להשיגו במגוון הצבעים של פרופילי קליל.

> "שלב מוקצף" - הבשורה העכשווית. שלב מוקצף זהו שלב אלומיניום, המיוצר בתהליך רול פורמינג של פח אלומיניום בעובי 0.3 מ"מ המכופף לצורה של שלב, שבתוכו קצף פוליאורטני, המעניק חוזק ובידוד לשלב. מכאן שמו "מוקצף".

'שומרים על החלונות, תורמים לבידוד התרמי ומספקים הגנה נוספת לבית', התריסים של חברת 'קליל', (צילום: יח'צ) 

תריס הפלא


תריס אור קל או השלב המוקצף, לדברי מדר, מציע מרווחים עד מצב ביניים להחדרת שמש ויותר אוויר; "עד היום, תריס אור שילב אלומיניום משוך, כשהחידוש בתריס אור קל הוא השימוש במוקצף, כך שלמעשה ישנה הוזלה בעלות התריס ועדיין אנחנו יכולים לספק את אותו פיתרון כתריס אור במחיר אטרקטיבי במיוחד. בנוסף, הצלחנו לפתח שיטת צביעה לתריס המוקצף שהינה ייחודית לקליל, המאפשרת התאמה זהה לפרופילי אלומיניום- דבר שלא היה קיים בעבר".

'מציע מרווחים עד מצב ביניים להחדרת שמש ויותר אוויר', תריס אור קל של 'קליל', (צילום: יח'צ) 

לתריס אור קל יתרונות רבים נוספים: קוטר הגליל של התריס קטן יותר ביחס לתריסי אור אחרים, אלמנט שחשוב מבחינת הכנות הבנייה. בנוסף, אחד היתרונות הבולטים של התריס החדש קשור במשקלו הקל ובדופן העבה של הפח - 0.5 מ"מ במקום 0.3 מ"מ - חזק ועמיד יותר לאורך זמן ועם חוזק מכני גדול יותר שמתאים למשטחים גדולים.

תגובות לכתבה

חזור מעלה