2 באב

לכבוד ט"ו באב, קבלו כמה אלמנטים שיכולים להפוך את הפעולות הפשוטות והיומיומיות לחוויה משותפת של בני הזוג, מלווים בטיפים והמלצות לשמירה על הגחלת בבית וגם לעידוד זוגיות חדשה

מאת דפנה כהן | צילום יח"צ | תאריך 26.7.10

המגורים מהווים פלטפורמה לקירוב בין בני הזוג ועיצוב באמצעות פריטים נכונים בהחלט יכול לסייע, תוך שמירה על הטריטוריה של ה"ביחד" וה"לחוד". העיצוב הזוגי אינו כולל רק רהיטים המיועדים לשניים, אלא גם צבעים, תאורה וארגון החלל על פי עקרונות הפנג שואי, לזוגיות טובה ומאושרת, וגם למשיכת בן/בת זוג- לכל אלה שעדיין מחפשים את החצי השני.

המגורים מהווים פלטפורמה לקירוב בין בני הזוג ועיצוב באמצעות פריטים נכונים בהחלט יכול לסייע, שני כיורים לחדר הרחצה, האחים לוי, (צילום: גוזפין פול)
המגורים מהווים פלטפורמה לקירוב בין בני הזוג ועיצוב באמצעות פריטים נכונים בהחלט יכול לסייע, שני כיורים לחדר הרחצה, האחים לוי, (צילום: גוזפין פול)


צבעי האהבה

תוספת של אנרגיה צבעונית יכולה לתרום לכל אחד מאיתנו. מרוץ החיים האין סופי מצריך אותנו לעצור לרגע לשם טיפוח, חיזוק ושמירת הזוגיות. לדברי איריס יוגב, אדריכלית חברת Colori, מותג הצבע של "דלק"; "לחלקנו עיצוב רומנטי יכול להתבטא בעיצוב כפרי ועמוס פריטים והדפסים, ולאחרים יהיה זה עיצוב רך, נשי ושופע בורוד. אפשר לייצר אווירה רומנטית על ידי קישוט החדר בנרות או ברכישת

מיטת אפיריון

לחדר השינה, אבל דבר ראשון - עיצוב רומנטי הוא צבעים, ובעיקר הצבע האדום, שהוא צבע האהבה האולטימטיבי".

אדום זהו צבע דומיננטי, אנרגטי ודינמי במיוחד. הוא מעורר את הרגשות החזקים ביותר שלנו - אהבה, תשוקה, פרובוקטיביות, סכנה, כוח, נחישות, אומץ. מייחסים לאדום גם יכולות של סילוק עייפות ורעלים מהגוף וכן יכולת להגביר את קצב חילוף החומרים ופעילות הלב.

שילוב של כל אחד מהצבעים החמים, אלו שמזכירים לנו את השקיעה, יוסיף ויתרום חום עוטף לחללים השונים, איריס יוגב, אדריכלית מותג הצבע Colori, (צילום: אילוסטרציה)
שילוב של כל אחד מהצבעים החמים, אלו שמזכירים לנו את השקיעה, יוסיף ויתרום חום עוטף לחללים השונים, איריס יוגב, אדריכלית מותג הצבע Colori, (צילום: אילוסטרציה)

יוגב מנדבת לנו כמה טיפים לעיצוב עם צבע האהבה ומסבירה מה משדרים הגוונים השונים:

כלל הברזל:

בקלות רבה עיצוב רומנטי יכול להידרדר לעיצוב קיטשי מוגזם, אולם אין הדבר חייב להיות כך; ניתן ללא קושי לעצב חללים ולהעניק להם תחושה רומנטית נעימה, מבלי להגיע לדרגות קיטש מביכות.

נתחיל בזה, שבעצם כל מה שנחשב רומנטי בעיניכם – הוא, למעשה, רומנטי. אין כל חוקיות בעניין וכלל הברזל היחיד שיש להיצמד אליו הוא כלל המינון והאיזון.

לארוחה זוגית בבית מומלץ להשתמש בגופי תאורה שבהם הנורות בעלות מתח נמוך, היוצרות תאורה רכה ונעימה, גופי תאורה מבית Sphera, (צילום: יחצ)
לארוחה זוגית בבית מומלץ להשתמש בגופי תאורה שבהם הנורות בעלות מתח נמוך, היוצרות תאורה רכה ונעימה, גופי תאורה מבית Sphera, (צילום: יחצ)
מה בחדר השינה:

אדום, כאמור, שייך למשפחת הצבעים החמים, והוא ידוע כצבע שמגביר את החיוניות והמרץ. עיצוב קירות אדומים יעורר רגשות חזקים ולכן לא מומלץ להעמיס על החלל המיועד לשינה ורוגע מסה של צבעוניות אדומה וממש לא מומלץ לצבוע באדום את כל קירות חדר השינה. את האדום רצוי להכניס לחדר במינון עדין וזהיר, על מנת לא לעורר אנרגיה "מהירה" מידי, שלא תאפשר רגיעה ושינה טובה. מי שבכל זאת רוצה להכניס את האדום לחללי השינה שלו, יכול לשלב נגיעות של אדום בהדפסים של פרחים או עיטורים שונים על הקיר או בטקסטיל.

משמעות מגוונת:

אדום מקבל משמעויות שונות בגווניו השונים, ואלו השייכים ל"לוהטים" מביניהן הם הארגמן, השני והבורדו, שמסמלים דרמה, תיאטרליות ובגרות. הגוון האדום הטהור מסמל יצריות, תאווה ותשוקה, והאדום הבהיר (ורוד על גווניו) מסמל אהבה טהורה, נשיות, רומנטיות ורכות.

לו ולה - שני כיורים אותם ניתן לחבר לכיור אחד בצורת לב, להשיג בחברת אלוני במחיר 2,500 ₪ ליחידה, (צילום: יחצ)
לו ולה - שני כיורים אותם ניתן לחבר לכיור אחד בצורת לב, להשיג בחברת אלוני במחיר 2,500 ₪ ליחידה, (צילום: יחצ)
צבעים של שקיעה:

שילוב של כל אחד מהצבעים החמים - אדום, כתום, ורוד, סגול, צהוב, אפרסק - אלו שמזכירים לנו את השקיעה, יוסיף ויתרום חום עוטף לחללים השונים. זה יכול להיות קיר אחד, או כל קירות החדר, כששוב נזכיר את המינון והאיזון. אין כמו השקיעה בכדי להשרות אווירה רומנטית.

הלבן נכנס לתמונה:

הרומנטיקה החדשה שברה מיתוסים רבים, דוגמת הצבע הלבן כצבע רומנטי. שימוש בפריטים לבנים ככיסויי מיטה, שטיחי פרווה צחורים בעלי טקסטורה עשירה ומרקמי פשתן וכותנה – כולם יתרמו לתחושת רכות רומנטית ונעימה.

חדר שינה אריסטוקרטי - מלכותי, לרומנטיקה אמיתית בכל ימות השנה, המרכז הישראלי לריהוט, (צילום: יחצ)
חדר שינה אריסטוקרטי - מלכותי, לרומנטיקה אמיתית בכל ימות השנה, המרכז הישראלי לריהוט, (צילום: יחצ)

תאורה רומנטית

רומנטיקה היא עניין של טעם. לדברי גלית עבדי, מנהלת השיווק בחברת Sphera, המתמחה בגופי תאורה ובתכנון אווירת תאורה; "יש כאלה שרומנטיקה עבורם היא ארוחה במסעדה, יש כאלה הנוסעים לבית מלון ויש היוצרים רומנטיקה בחדר השינה הפרטי או בכל חלל אחר בבית".

לארוחה זוגית בבית, עבדי מציעה להשתמש בגופי תאורה שבהם הנורות בעלות מתח נמוך, היוצרות תאורה רכה ונעימה, ובחדר השינה האישי - כדאי להשתמש בנורת הלוגן, היוצרת תאורה שקטה.

במיוחד לט"ו באב ולכל מי שרוצה להכניס משב רוח רומנטי לפינות שונות ברחבי הבית, בקמחי תאורה מציעים לנו שילוב בין הרעיון הרומנטי לעיצוב בסגנון הפופ: המעצב Stefano Giovanonni יצר גוף תאורה רומנטי ויפה עבור המותג SLIDE האיטלקי - מנורת לב שולחנית, בעלת סטנד מתכתי ועשויה, כיאה למותג SLIDE, פוליקרבונט (פלסטיק משופר). המנורה מגיעה בצבעי אדום ולבן, והמחיר –

1,100 ₪

.

מיטת שיזוף זוגית אפיריון, קלאסית ויוקרתית, חברת רהיטי הכח, (צילום: יחצ)
מיטת שיזוף זוגית אפיריון, קלאסית ויוקרתית, חברת רהיטי הכח, (צילום: יחצ)

שניים באמבטיה

לכבוד ט"ו באב, מציגות החברות השונות עיצוב זוגי בחדר האמבטיה. בתשלובת אלוני מציעים כיור זוגי - "לו ולה". מדובר בשני כיורים הכוללים משטח משני הצדדים. החידוש הוא שניתן לחבר את שני הכיורים באמצע, ואז נוצר כיור אחד בצורת לב! הכיור מוצע במחיר

2,500 ₪

ליחידה.

"הכיורים הזוגיים הפכו להיות נחלת חדר האמבטיה ואלו ממחישים את ההתייחסות העכשווית לחלל הרטוב כמקום בילוי זוגי, מעין מיני ספא המותאם לשניים", אומר ג´יימי הרננדורנה, מנהל השיווק של חזי בנק. "ישנם מעצבים שאף טוענים כי חדר הרחצה הפך להיות הסלון של פעם – מקום מרכזי וגדול בהשוואה ליתר חדרי הבית".

בחזי בנק מציגים את הכיורים הזוגיים של המותג הספרדי NOKEN. המותג אינו מביא בשורה חדשה בתחום העיצוב, אלא תרבות צריכה המשתנה בהתאם לצרכים היומיומיים ולתפיסת חדר הרחצה כחלל חווייתי, גדול מימדים וזוגי.

הכיורים הזוגיים של NOKEN מציגים עיצובים אסתטיים ומינימליסטיים. הפאר נמצא דווקא בצניעות של העיצוב - המותג דוגל בהרמוניה בין הריהוט, עם קווים חושניים ונקיים.

שינה מלכותית

לרגל חג האהבה, נילי בוסאני, מנהלת "המרכז הישראלי לריהוט" בראשל"צ ובאשדוד, מציגה סגנון עיצוב מלכותי לחדרי שינה רומנטיים; סגנונם הייחודי של חדרי השינה האריסטוקרטים, בהשראת תקופת המלכים הויקטוריאנית של המאה ה- 18, מתבטא בעיצוב בסגנון מאסיבי ודומיננטי, המצטיין בעושר רב של פיתוחים וחריטות עץ.

המיטה הרומנטית ופריטי הריהוט המשלים לצידה, עשויים מעץ מלא בגווני חום כהה ולבן רטרו, בשילוב גווני זהב ובעלי פיתוחים מעוגלים, המאפיינים את אותה התקופה.

חדר השינה במראה "טוטאל לוק" מושלם, כולל מיטה עם ראש גבוה ונוכחות עזה, מרופד בבד קטיפה ותפרים בסגנון קפיטונאז´, שתי שידות לילה וספסל ישיבה מקטיפה.

אהבה תחת השמש

חברת "רהיטי הכח" מציעה לכבוד ט"ו באב מיטות שיזוף בעיצובים ייחודיים ומרהיבים - מיטה זוגית בצורת לב ומיטת אפיריון רומנטית ומלכותית.

מיטת שיזוף "אהבה"

מיטה זוגית בצורת לב. המיטה כוללת מזרן וכריות, ומוצעת בשילובי צבעים של ראטן לבן ומזרן אדום, או ראטן שחור ומזרן לבן.

מיטת שיזוף זוגית "אפיריון"

מיטת האפיריון יוצאת דופן בעיצובה ובסגנונה הקלאסי - יוקרתי. היא מתאפיינת בניקיון עיצובי וכוללת גלגלים לניידות המיטה ווילונות שניתנים לסגירה, לפרטיות ואינטימיות. ניתן להשיג בצבעי שחור ולבן.

מיטות שיזוף עשויות ראטן סינתטי איכותי, עמיד לאורך שנים, קל לניקוי ונוח לתחזוקה.

פנג שואי לזוגיות

הפנג שואי היא שיטה סינית עתיקת יומין, המציעה כלים רבים ליצירת סביבה תומכת לאדם, מתוך מחשבה שסביבה כזו תחזק אותו ותאפשר לו לשפר את חייו, בבריאות, קריירה, כספים, מערכות יחסים וגם זוגיות.

גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה ומוסמכת אישית מטעמו של Master Joseph Yu ובעלת ניסיון רב בתכנון בתים וסביבות מגורים, אומרת כי "מיטה זוגית שצמודה אל הקיר בצידה, משדרת אל התת מודע של הישן ליד הקיר ש-´הוא הצד הפחות שווה בזוגיות הזו´, או ש-´אין לו מקום בזוגיות הזו´. מצב כזה יוצר תחושת חוסר בטחון ומרמור. כמובן שמחשבות אלו אינן מתקיימות באופן מודע, אבל שהייה במצב הזה לאורך זמן יוצרת תחושה מתמשכת של קיפוח, לכן מומלץ שהרווח בין הקיר לבין המיטה, יהיה שווה בשני צדדי המיטה.

לעידוד זוגיות חדשה, כדאי לנשים להציב אגרטל ירוק עם פרחים לבנים בזווית המתאימה, לפי מפת האסטרולוגיה הסינית, (צילום: אילוסטרציה)
לעידוד זוגיות חדשה, כדאי לנשים להציב אגרטל ירוק עם פרחים לבנים בזווית המתאימה, לפי מפת האסטרולוגיה הסינית, (צילום: אילוסטרציה)
פריחת האפרסק – הנוסחה הסודית למשיכת בן/בת זוג

לכבוד ט"ו באב שחל השבוע, לביא מביאה בפניכם את אחת הנוסחאות הסיניות למשיכת בן/בת זוג.

הנוסחה מתבססת על מפת הלידה האישית לפי האסטרולוגיה הסינית (לחישוב מפת הלידה האסטרולוגית סינית שלכם, היכנסו למחשבון האסטרולוגי שבאתר

www.dfengshui.co.il

.

העיקרון כמעט זהה לגברים ולנשים:

מצאו את החיה המופיעה בעמודת השנה של המפה האסטרולוגית שלכם.

מקמו אגרטל עגול עם פרחים טריים בכיוון המתאים בבית, לפי הטבלה הבאה. גברים ישתמשו באגרטל לבן עם פרחים אדומים. נשים - אגרטל ירוק עם פרחים לבנים.

החיה

-

מיקום האגרטל

קוף, דרקון, עכברוש - 255º-285º

שור, תרנגול, נחש - 165º-195º

נמר, סוס, כלב - 75º-105º

ארנבת, כבש, חזיר - 345º-15º

שימו לב!

חשוב ביותר שהפרחים יהיו טריים ויוחלפו לעתים קרובות, כולל המים.

הנוסחה מתאימה רק למשיכת בן/בת זוג ולא לחיזוק מערכת יחסים רומנטית קיימת. לזוגות נשואים אסור להשתמש בנוסחה, כי היא עלולה להביא לתוצאה הפוכה!

מסיבה זו, כדאי לבדוק היטב את מיקום "פריחת האפרסק" של כל בני המשפחה, כדי לא להשפיע בטעות על מישהו אחר באופן שלילי.

אתם מוזמנים לנסות את הנוסחה ולדווח לגליה על התוצאות בפורום.

לפורום "פנג שואי" לחצו כאן >>

חזור מעלה