1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. חדר הילדים עולה כיתה: טפטים

חדר הילדים עולה כיתה: טפטים

לקראת שנת הלימודים החדשה, Adira בודקת איך מרעננים ומעצבים את חדר הילדים בסדרת כתבות עם מלא רעיונות וחידושים. הראשונים בסדרה – טפטים לחדרי ילדים וחיפוי קיר נוספים. לומדים ביחד

מאת דפנה כהן | צילום יח"צ | תאריך 3.8.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
פתיחת שנת הלימודים הקרבה ובאה, מהווה הזדמנות מצוינת לעיצוב חדר הילדים. החדר זקוק לשינוי והתאמה לצרכים החדשים, בייחוד חדרם של הקטנטנים שעוזבים את הגן ומצטרפים לבית הספר, וחדרם של הילדים שיהפכו השנה רשמית לבני נוער הפכפכים, עם מעברם מהיסודי לחטיבת הביניים ולתיכון.

'המחשבה על כל פרט ושילוב הפרטים השונים יחד, ייצרו מרחב אשר בו ילדיכם ייהנה לבלות וללמוד', טפט Wallpower Mini של מותג הטקסטיל ההולנדי EIJFFINGER, להשיג בגולדשטיין גלרי טפט, (צילום: יח'צ) 

עיצוב חדר ילדים דורש מחשבה מעמיקה על כל הפרטים; החדר צריך להיות נעים, נוח ולהתאים לילד ולצרכיו. המחשבה על כל פרט ושילוב הפרטים השונים יחד, ייצרו מרחב אשר בו ילדיכם ייהנה לבלות, וכן, גם ללמוד. השלב הראשון והבסיסי הוא רענון האווירה בחדר באמצעות חיפויי קירות, צבעים ודוגמאות לילדים ולבני נוער.

לכל ילד יש טפט


הצבעים וגוון הקירות העוטפים את חלל החדר, מהווים גורם משמעותי ביצירת האווירה, שכן ידוע כי בכוחם של הצבעים השונים להשפיע על מצב הרוח, התחושות והרגשות.
אחת הדרכים הפשוטות והקלות להכנסת צבע וליצירת האווירה בחדר, היא בעזרת טפטים. הטפט תמיד יוצר עניין, מסתיר פגמים וסדקים בקיר ופשוט לניקוי; פתרון עיצובי מהיר, נוח ויעיל, שמאפשר לשדרג את החלל בקלות.

"כיתה א´, הכניסה למסגרת הבית-ספרית, מסמלת את התבגרותו של הילד ויכולתו לקבל החלטות", מסבירה שרית קרייתי-גולדשטיין, מחברת "גולדשטיין גלרי טפט", "לכן, חשוב לשתף אותו בתהליך עיצוב החדר ובבחירת הטפט, כאשר יחדיו בוחרים קונספט הכולל צבעים ואלמנטים, כמו למשל- דמויות אהובות מעולמות תוכן אליהם הוא מתחבר. הן לצבעים והן לדוגמאות יש חשיבות מרובה והם הגורמים העיקריים שמעניקים לחדר אופי".

'חשוב לשתף את הילד בתהליך עיצוב החדר ובבחירת הטפט', טפט לבבות מגולשטיין גלרי טפט, (צילום: יח'צ) 

טיפים להתאמת טפטים


קרייתי-גולדשטיין נותנת לנו כמה טיפים להתאמת הטפטים לאופי הילד ולגודל החדר:

> ילדים שובבים: לילדים פעלתניים מומלץ ליצור סביבה רגועה ושלווה; טפטים בגוונים בהירים ופסטליים, כמו ירוק ותכלת, או דוגמאות מעולם הטבע כגון פרחים, שמיים ובעלי חיים, המעניקים תחושה טבעית ונינוחה ותורמים לריכוז.
בכל מקרה, יש להימנע מלבחור בגוון תינוקי מידי, שהרי חשוב שהילד ירגיש נינוח בחדרו ויתחבר לעיצוב מותאם לגילו.

> ילדים שקטים: לילדים מופנמים מומלצים חיפויים צבעוניים יותר, בשילוב דוגמאות תוססות כמו מכוניות מרוץ או משחקי כדור.

> חדר קטן גדול: מומלץ להתאים את הטפט לגודלו של החדר, שכן בכוחו להשפיע על תחושת המרחב. ישנם גוונים שמאפשרים "להגדיל" חדרים קטנים או להפוך חדרים גדולים לאינטימיים יותר; גוונים חמים מקטינים את המרחב וגוונים קרים מגדילים אותו. חדר ילדים בדרך כלל דורש חלל גדול יותר, ולכן מומלץ להשתמש בצבעים קרים.

דרך נוספת ליצירת אשליה של עומק והגדלת החלל טמונה בדוגמאות - קיימים חיפויי קירות עם דוגמאות ייחודיות שיוצרות אשליות אופטיות של עומק ושל תנועה, ועל ידי כך מגבירות את תחושת גודל החלל.

החידושים הבולטים בתחום הטפטים


צבעוניות עשירה, הדפסי ענק, עולמות תוכן מגוונים כמו עולם האופנה או החי, משחקים גיאומטריים, סיסמאות גרפיטי - אלו הם רק חלק מהחידושים שניתן למצוא בקולקציות הקיץ החדשות. מותגי חיפויים בינלאומיים כמו Eijffinger,MARBURG,YORK ועוד, משיקים הקיץ מגוון עצום של קולקציות בצבעים, טקסטורות, דוגמאות וסגנונות שונים, המתאימים לילדים ולנוער.

'מומלץ להתאים את הטפט לגודלו של החדר, שכן בכוחו להשפיע על תחושת המרחב', טפט מקולקציית Street בגולדשטיין גלרי טפט, (צילום: יח'צ) 

טפטים לקטנטנים
הטפטים המותאמים לילדים הקטנטנים בולטים בעיקר בזכות גוונים רכים ועולמות תוכן דמיוניים:

> פילונים וכדורגלנים - בין קולקציות הטפטים המותאמים לחדרי הילדים הקטנים יותר, קולקציית Manekin החדשה של מותג חיפויי הקיר MARBURG וקולקציית ABC: קולקציות טפטים מאוירים שנראים כציורי קיר עשירים במוטיבים מעולם הספורט והחי; פילים מוקפים בפרפרים, מגרש ושחקני כדורגל, דביבונים ואפילו סוסים בגווני לילך וורוד.

> גיבורי-על ענקיים - מותג הטקסטיל ההולנדי EIJFFINGER מציג את "WallpowerMini", קולקציית חיפויי קיר ענקיים לחדרי ילדים בדוגמאות ענק צבעוניות ומרהיבות, ביניהן איורים של גיבורי על ודמויות מאגדות. תמונות הענק נראות אמיתיות ומעניקות טוויסט מרענן ומעוצב לחדר הילדים.

טפטים למתבגרים
קולקציות הטפטים המתאימים לילדים המתבגרים, עשירים הקיץ במוטיבים הקשורים לעולם האופנה, המוסיקה ועוד, כאלו שלרוב משקפים את תחומי העניין שלהם:

> אופנה בהומור - קולקציית "What A Hoot" החדשה, עוקבת אחר הטרנדים האחרונים בסצנת הנוער ובכלל, ומציגה טפטים ססגוניים, הבולטים במוטיבים משעשעים והומוריסטיים כמו "קאפקייקס" עם טוויסט מעניין בדמות כפתורי דובדבן ואפליקציית לבבות, ומוטיבים מעולם האופנה כמו תיקים, משקפיי שמש ונעליי בובה.
להשלמת מראה החדר וליצירת חלל הרמוני וייחודי, מוצעות לצד הטפטים השונים קולקציות בדים בעיצוב תואם, לשימוש כוילונות דקורטיביים, ציפוי כריות, מצעים וכל דבר אחר העולה על רוחכם.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''תמונות הענק נראות אמיתיות ומעניקות טוויסט מרענן ומעוצב לחדר הילדים', טפט חלליות מקולקציית Wallpower Mini, (צילום: יח'צ)
'>
'תמונות הענק נראות אמיתיות ומעניקות טוויסט מרענן ומעוצב לחדר הילדים', טפט חלליות מקולקציית Wallpower Mini, (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


> גרפיטי חוקי - לנוער חובב הגרפיטי מציע המותג Eijffinger קולקציית טפטים ייחודית, שמציגה דור חדש של גרפיטי חוקי בחלל הביתי: סדרת תמונות קיר חדשה, המציגה את יצירותיהם מלאות ההשראה של 36 אומני רחוב אנונימיים. הטפטים מגיעים בשתי וריאציות, האחת צבעונית והשנייה בשחור-לבן, שגם מאפשרת לכם להשלים את החסר ולהתפרע על הקיר באמצעות כלי כתיבה פשוטים. הטפטים מודפסים על גבי Smartpaper, כך שתוכלו למחוק את מה שצבעתם באמצעות סמרטוט לח ולעצב מחדש כאוות נפשכם.

> חדר עירוני - קולקציית חיפויי קיר צבעונית במיוחד, המשדרת אנרגיה ואופטימיות נצחית עבור חדרי שינה לנוער, הינה קולקציית Street. העיר והרחוב פולשים לחדרם של הצעירים כאשר הם מקבלים אינטרפרטציה על ידי גוונים ואלמנטים שונים, ביניהם טפטים באיור גורדי שחקים.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">' title=''למי שרוצה שדרוג משמעותי בחדר הילדים', אריחי פורצלן מאוירים של חברת 'לוליפופ' האיטלקית, להשיג בחברת אלוני, (צילום: יח'צ)
'>
'למי שרוצה שדרוג משמעותי בחדר הילדים', אריחי פורצלן מאוירים של חברת 'לוליפופ' האיטלקית, להשיג בחברת אלוני, (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


את שלל קולקציות הטפטים תוכלו למצוא בגולדשטיין גלרי טפט, בוגרשוב 55, ת"א.

אריחים גדולים לילדים קטנים


להורים שרוצים לעשות שדרוג קצת יותר משמעותי בחדר של ילדיהם, בחברת "אלוני" מציעים לכל הבונים והמשפצים אריחי פורצלן מאוירים של חברת "לוליפופ" האיטלקית.
האריחים מתאימים בעיקר לחדרי ילדים - הם איכותיים מאוד ומגיעים בשלל צבעים ודוגמאות ילדותיות.
ניקוי האריחים הוא קל ונוח, ומספיקה מטלית לחה על מנת להסיר כל לכלוך שהוא, דבר שמאוד חשוב בחדרי ילדים. ניתן להשיג את האריחים בגימור מט או מבריק אצל חברת "אלוני" במחיר 277 ₪ למטר (לא כולל מע"מ).

לכתבה שנייה בסדרה - "חדר הילדים עולה כיתה: רהיטים", לחץ כאן >>

תגובות לכתבה

חזור מעלה