1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. אחסון נייד

אחסון נייד

עוברים דירה? במידה ואתם מעבירים עמכם מטען גדול למקום נטול שטח אחסון ייעודי, או אם אתם זקוקים לחלל אחסון נוסף בבית, Adira בודקת האם המחסן הנייד הוא באמת הפיתרון האולטימטיבי בשבילכם

"המחסן הוא מקום מוגדר לצרכי אחסון, שעל ידי תכנון פנימי וחלוקה נכונה ניתן לאפסן בו דברים רבים", מחסן "אגוז" ענק, (צילום: יח"צ)
"המחסן הוא מקום מוגדר לצרכי אחסון, שעל ידי תכנון פנימי וחלוקה נכונה ניתן לאפסן בו דברים רבים", מחסן "אגוז" ענק, (צילום: יח"צ)  
"גובה הקיר של מחסן המתאים לחדר כביסה הוא 1.80, בעוד שגובה קיר שיתאים יותר למבנה מגורים הוא 2.10 מטר", (צילום: יח"צ)
"גובה הקיר של מחסן המתאים לחדר כביסה הוא 1.80, בעוד שגובה קיר שיתאים יותר למבנה מגורים הוא 2.10 מטר", (צילום: יח"צ)  
"במידה והמחסן גדול מידי ותופס מקום נרחב, יש אופציות נוספות שניתן להשתמש בהן", ספסל אחסון דגם "עדן", (צילום: יח"צ)
"במידה והמחסן גדול מידי ותופס מקום נרחב, יש אופציות נוספות שניתן להשתמש בהן", ספסל אחסון דגם "עדן", (צילום: יח"צ)  

מאת שירה דרורי | צילום יח"צ | תאריך 30.8.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
המחסן הוא מקום מוגדר לצרכי אחסון, שעל ידי תכנון פנימי וחלוקה נכונה ניתן לאפסן בו דברים רבים, שלא נכנסים למרחב הביתי הגלוי, ולשמרם בצורה מסודרת; כמו ניירת, ציוד גינה, כלי עבודה, צעצועים, אופניים, בגדים שכבר לא בשימוש יומיומי ועוד.

אז מה כדאי לדעת על מגוון המחסנים הניידים שקיימים כיום בשוק, איך נבחר מחסן מתאים ומה צריך לבדוק לפני שקונים? להלן כל הטיפים והתשובות, שיעזרו לכם לבחור מחסן תואם למטרות.

לפעמים מחסן הוא גם חדר


העיצוב עודנו לא הצד החזק של מחסני ארצנו, אך בכל זאת נבחרת המחסנים העכשווית מגיעה במגוון מסחרר של דגמים וגדלים, ובהחלט מדובר בפתרון אחסון פרקטי ויעיל.
טווח השימושים נע בין יצירת דירה קומפקטית לילד ועד חדר כביסה, תלוי בגודל ובתכנון הפנימי של המחסנים.

מודולאריות היא שם המשחק. ניתן לרכוש דגמי מחסנים ולהרחיב או לשדרג אותם לפי הצורך, להוסיף חלונות, דלתות, לצבוע, לתלות מדפים, לשלב ארונות, רצפת דק עץ (במידה ואין ריצוף), מחיצות, בידוד, מנעול צילינדר – אין סוף לאפשרויות.

דודי ברבן, מנכ"ל "אגוז מבנים ומחסנים מודולאריים", מספר שגדליי המחסנים הפופולאריים נעים בין 5-6 מטר מרובע. בתחום המחסנים הביתיים, גמישותם של המחסנים מאפשרת לבעלי המבנה להפוך את המחסן למשרד, חדר אירוח ועוד - תלוי באילוצי השטח. "גובה הקיר המתאים לחדר כביסה הוא 1.80, בעוד שגובה קיר שיתאים יותר למבנה מגורים הוא 2.10 מטר", אומר ברבן.

כמובן שניידות המחסנים היא היתרון העיקרי שלהם; הם ניתנים לפירוק והרכבה, שינוי מקום ובנוסף ניתן להעביר בהם חוטי חשמל ואינסטלציה.

טיפים לבחירת ומיקום המחסן


ג´קי גונגרדי, מנהל רשת החנויות ושרות הלקוחות הארצי של חברת "כתר", מסביר שכאשר מתכננים לבנות מחסן, יש לבחור מקום מיועד בבית או בגינה שהינו ישר ומפולס /מבוטן.
"בזמן ההרכבה יש להשתמש בכל החלקים (כולל כל הברגים הקטנים) לפי הוראות השימוש, כיוון שלכל חלק המגיע עם המוצר יש חשיבות ולא כדאי לפסוח עליו" הוא מוסיף.

ברבן מציע לבחון את עובי הקירות ואת החומר ממנו עשוי המחסן, לפני הרכישה:

> חוזק - הישענו על המחסן ובדקו אם הקיר חזק, שלא יתעקם כאשר תשעינו עליו ארגזים או חפצים כבדים. אם אתם משתמשים במחסן כסדנת עבודה, בחרו במחסן שניתן לתלות על קירותיו כלים ומדפים. בחנו את חוזקם ובטיחותם של הדלת והצירים, בעיקר אם אתם מתכוונים לאחסן במחסן חפצים יקרים.

> נעילה - בחרו את המחסן בו אפשרות הנעילה מתאימה לכם ביותר: מנעול רגיל/צילינדר או ידית.

> עמידות - בחרו מחסן שעמיד בתנאי מזג האוויר, בהתאם לאזור מגוריכם; האם המחסן עמיד לגשם (אזור מרכז/צפון)? שמש (אילת/דרום)? האם הוא אינו דוהה או מתעוות כתוצאה משינויי חום וקור? התבוננו במחסנים בסביבתכם ובדקו איך הם נראים לאורך השנים. "אין טוב יותר ממראה עיניים", מוסיף ברבן.

> בידוד - בעיקר לאלה החושבים לבצע עבודות במחסן (נגרות קלה, תיקונים וכו´), מציע ברבן לבחור מחסן השומר על בידוד - "אחרת תצטרכו להיכנס בקיץ לכבשן ובחורף למקפיא. בדקו את פתחי האוורור ואופציה להתקנת חלון גם בעתיד".

> בטיחות - לפי ברבן, בטיחות הוא פקטור נוסף שחשוב להניח עליו את הדעת בעת בחירת המחסן: "ילדים רבים מוצאים את המחסן מקום מסקרן ומשעשע, לכן, כדאי לבחור במחסן שאינו דליק. גם נורה פשוטה עשויה לגרום קצר או שריפה. בחרו במחסן שניתן להתקין בו חוטי חשמל נסתרים".

רשת אייס מציעה מגוון מחסני אגוז (תוצרת כחול לבן) ל-10 שנות אחריות, העומדים בכל הדרישות: לא דליקים, חזקים ומבודדים במיוחד - קירות PVC בעובי 6 ס"מ, עמידים בתנאי מזג אוויר קשים ואינם דוהים (מוגן קרינת UV), דלתות חזקות וננעלות, מחוזקות במסגרת וצירים ממתכת. המבנה ניתן להגדלה עד 6 מטר וניתן להוסיף חלון נפתח, מדפים, מתלים, רצפת דק וצילינדר.

ומה קורה אם אין לכם מקום אפילו למחסן? לפי גונגרדי, במידה והמחסן גדול מידי ותופס מקום נרחב, יש אופציות נוספות שניתן להשתמש בהן, דוגמת הספסל המעוצב והדקורטיבי מדגם "עדן", המותאם גם לישיבה וגם לאחסון.

תגובות לכתבה

חזור מעלה