1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. סקיי לייט, דריי קיפ: בוחרים וילון לחלונות הפחות סטנדרטיים

סקיי לייט, דריי קיפ: בוחרים וילון לחלונות הפחות סטנדרטיים

חלון סקיי לייט הממוקם בתקרה, חלון דריי קיפ הנפתח בזוויות שונות או אפילו דלת עם זכוכית- לכולם וילונות מיוחדים המספקים את כל ההצללה והפרטיות הנדרשים. אז עם שלל הדוגמאות וסוגי הוילונות הקיימים כיום בשוק, קבלו את המדריך לבחירת וילון לבית לחלונות הפחות סטנדרטיים בתוספת כמה טיפים מועילים להתאמה מושלמת של הוילון לחלל

מאת נועה עמית | וידאו ג´יל פרז | תאריך 5.10.2011

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
חסות
בבחירת וילון לבית לא מספיקה רק המחשבה על הקונספט העיצובי. מבנה החלון, סוג הקיר אליו הוא מתחבר או אפילו הנוף הנשקף ממנו (הבניין של השכנים או נוף פתוח) הם רק חלק מן האלמנטים אותם יש לקחת בחשבון כשהתאמה נכונה של וילון יכולה לשפר גם את אורך החיים שלו וגם את איכות החיים שלנו.

חלונות במיקומים מיוחדים או בזוויות לא סטנדרטיות מצריכים התקנה של וילון מיוחד שהיום, בניגוד לעבר, המבחר והמגוון הוא גדול(צילום: שאטרסטוק)חלונות במיקומים מיוחדים או בזוויות לא סטנדרטיות מצריכים התקנה של וילון מיוחד שהיום, בניגוד לעבר, המבחר והמגוון הוא גדול(צילום: שאטרסטוק) 

עמית ליבק מוילונות אורגד מספק לכם את כל האינפורמציה לבחירה נכונה של וילונות עם כל הפתרונות לחלונות הלא סטנדרטיים בבית שלכם:

1- סוג הקיר או התקרה- לפני תלייה של הוילון יש לבדוק באיזה סוג של קיר מדובר וממה הוא עשוי. ישנן לעתים מגבלות מסוימות בקיר או בתקרה שלא מאפשרות תלייה של הוילון ולכן צריך לשקול פתרון חלופי. בתקרת רביץ, לדוגמא, לא ניתן לקדוח ולכן התקנת מסילות על התקרה אינה אפשרית. כפתרון, ניתן להשתמש ברגליות הרחקה המחוברות לקיר, מרחיקות את המסילה ומאפשרות הסטה נוחה של הוילון.

2- מידת ההצללה- אם מדובר בחלון של חדר שינה או של מטבח ההתייחסות אל הוילון היא שונה. בחדרי שינה, לדוגמא, בהם אין תריסים, הוילון צריך לספק גם את פונקציית ההחשכה וגם את פונקציית הפרטיות. במקרה זה מומלץ להשתמש בשתי שכבות של וילונות, האחת שקופה עם טקסטורה מיוחדת אשר מספקת את האפקט העיצובי לחלל והשנייה, אטומה יותר אותה תולים מעל או מתחת לוילון השקוף והיא זאת שיוצרת את ההחשכה והפרטיות הרצויות.

המיקום שלו בתקרה והאור והחום שהוא מכניס לחדר מצריכים וילון עם התקנה ובד מיוחדים. חלון סקיי לייט בחדר שינה (צילום: שאטרסטוק)המיקום שלו בתקרה והאור והחום שהוא מכניס לחדר מצריכים וילון עם התקנה ובד מיוחדים. חלון סקיי לייט בחדר שינה (צילום: שאטרסטוק) 

3- צבעים- כשמעצבים חלל מסוים ורוצים להתאים לו וילון מומלץ לקחת בחשבון את הצבעוניות של כלל הרהיטים והפריטים המרכיבים אותו.
רצוי שהוילון ישתלב בצורה הרמונית בחלל- אם מדובר בחלל עם צבעים עזים כדאי לשקול וילון בצבע נייטרלי ורגוע יותר, אם הריהוט הוא בהיר וסולידי יותר אפשר לשקול "זריקת צבע" באמצעות הוילון בגוונים מעט נועזים וחיים יותר.
בחדרי ילדים, למשל, אפשר ללכת עם הנועזות בצבעים קצת יותר רחוק, אך חשוב לזכור כי גם אם בוחרים בצבעים מאוד עזים, בד שהוא חצי שקוף או שקוף לגמרי עדיין יהיה רך במראה שלו ויוסיף אווירה מאוד נעימה לחדר.

4- חלון סקיי לייט- החלון הממוקם בתקרת הבית, בשיפוע בדרך כלל, מצריך וילון עם מאפיינים והתקנה שונים מן הרגיל. בסקיי לייט מתקינים שתי מסילות, אחת בכל צד, ובאמצעותן ניתן להסיט ולפתוח את הוילון.
הוילונות המתאימים לסקיי לייט מגיעים בשתי ורסיות- האחת, היא וילון המקנה הצללה חלקית- וילון זה מסנן את האור והחום הנכנסים פנימה, אך יחד עם זאת עדיין מכניס אור פנימה.
הורסיה השנייה, היא וילון האפלה שברגע שסוגרים אותו נוצרת החשכה מוחלטת ולמעשה על ידי פתיחתו וסגירתו אנו שולטים על כמות האור הנכנסת.
הוילונות שיתאימו לחלון זה הם וילונות הדואט והפליסה הנסגרים ונפתחים בצורת אקורדיון.

וילונות דואט או פליסה יתאימו לחלון מסוג זה. חלון בפתיחת דריי קיפ (צילום:שאטרסטוק)וילונות דואט או פליסה יתאימו לחלון מסוג זה. חלון בפתיחת דריי קיפ (צילום:שאטרסטוק) 

5- חלון דריי קיפ- חלון אשר נפתח בזוויות שונות ומשום כך אינו מאפשר תלייה של כל סוג של וילון מעליו. כמו בסקיי לייט גם בחלונות מסוג זה הוילון לרוב מקובע בתוך בחלון על ידי שתי מסילות המותירות את הוילון צמוד לזכוכית גם בעת פתיחת החלון. גם לחלון זה יתאים וילון מסוג דואט או פליסה וכן תריסים ונציאניים מעץ או מאלומיניום. עבור מי שאינו מעוניין לקבע את הוילון בתוך החלון, וילון גלילה יכול להתאים רק שבמקרה זה צריך לקחת בחשבון כי בכל פעם שתרצו לפתוח את החלון תאלצו לגלול את הוילון למעלה.

6- דלת זכוכית- לחללים בתוך הבית בהם יש דלת זכוכית, ניתן להתקין באותו האופן כמו בחלונות הסקיי לייט והדריי קיפ, את הוילון בתוך הדלת. היתרון הוא בפרטיות הנוצרת בעת הסטת הוילון וגם כאן ההתקנה היא על ידי כבלי עיגון המקבעים את הוילון לדלת.

> למידע, טיפים ורעיונות נוספים היכנסו לפורום וילונות והצללה של Adira

תגובות לכתבה

חזור מעלה