1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. אין דברים כאלה: 10 הספות הכי מעוצבות

אין דברים כאלה: 10 הספות הכי מעוצבות

ספסל חלומי שנתלה על בלונים, כורסא מתנפחת עשויה ממפרש של יאכטה וספת קומתיים שמיועדת לאנשים נמוכים עם תסביכים טריטוריאליים. מערכות הישיבה שיפילו אתכם מהכיסא

ענת ניר | 20.9.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו

1. מערכת ישיבה נפתחת כמו מניפה


צמד המעצבים, Eduardo Benamor Duarte ו- Caterina Tiazzoldi תכננו את "הקיפוד" - מערכת ישיבה מודולרית ומעגלית. המערכת מיוצרת בטכנולוגית CNC ומורכבות מרצועות ארוכות ודקות הנפתחות בהתאם לתנוחת הרביצה הרצויה. כרגע מייעדים השנים את "הקיפוד" האקסקלוסיבי בעיקר למסעדות, אולמות המתנה בשדות תעופה ולבתי מלון מפוארים.

למי מתאים? למי שתמיד רצה לקרוא את הספה שלו כמו ספר פתוח.

למי לא? לחובבי המשענות.

כמה עולה? 4,000-4,500 יורו, באתר החברה.

נפתחת בהתאם לתנוחת הרביצה הרצויה. ספה מודולרית של Eduardo Benamor Duarte ו-Caterina Tiazzoldi | מחיר: 4,000-4,500 יורו (צילום: יחנפתחת בהתאם לתנוחת הרביצה הרצויה. ספה מודולרית של Eduardo Benamor Duarte ו-Caterina Tiazzoldi | מחיר: 4,000-4,500 יורו (צילום: יח'צ) 

2. עפים על זה


נראה שמטרתה של הספה הזו ברורה: לייצר רהיט שיעורר כמה שיותר קריאות "אין מצב" מיד כשנתקלים בו. המעצבים היפנים, סאטושי איטשה וטקוטו אוסמי מסטודיו h220430, עמדו בכבוד במשימה בעזרת חוטי אלומיניום קשיחים, שתי חבילות בלונים ואחיזת עיניים פשוטה. השטיק: החוטים הקשורים לספסל מעוגנים היטב לתקרה באמצעות צמד קרסים, שמוסווים על ידי הבלונים.

למי מתאים? למי שאין לו בעיה לארח בסלון הפרטי צרור בלונים וספה מרחפת על בסיס קבוע.

למי לא? לאלו שבימים טרופים אלה, מעדיפים שהרהיטים שלהם יישארו עם רגליים על הקרקע.

כמה עולה? 1,700,000 ין לגודל הקטן, ו- 2,100,000 ין, אם ברצונכם להגדיל. ניתן לרכוש באתר הסטודיו.

יש לך יום הולדת? אז בשביל מה הבלונים? ספה מרחפת של סאטושי איטשה וטקוטו אוסמי | מחיר: 1,700,000-2,100,000 ין (צילום: Ikunori Yamamoto)יש לך יום הולדת? אז בשביל מה הבלונים? ספה מרחפת של סאטושי איטשה וטקוטו אוסמי | מחיר: 1,700,000-2,100,000 ין (צילום: Ikunori Yamamoto) 

3. שאיפות גדולות


blow sofa, מערכת הישיבה שעוצבה בסטודיו malafor, אינה עושה שימוש מיותר בשטח אחסון. היא מתחילה את חייה בתור אריזה שטוחה, ומתנפחת לגודלה המלא רק כאשר היא נוחתת בבית הלקוח. גם החומרים מהם היא מיוצרת אינם בזבזניים: הספה כולה עשויה ממפרש המיועד ליאכטות ולסירות, מה שהופך אותה גם לרהיט גן עמיד במיוחד.

למי מתאים? לאלו שהתנסו כבר בבובה מתנפחת ורוצים לעבור לשלב הבא.

למי לא? לאלו שמרגישים חסך באוויר לנשימה.

כמה עולה? 300 יורו, באתר הסטודיו.

בובה מתנפחת – השלב הבא? כורסה מתנפחת של סטודיו malafor | מחיר: 300 יורו (צילום: Pawel Pomorski)בובה מתנפחת – השלב הבא? כורסה מתנפחת של סטודיו malafor | מחיר: 300 יורו (צילום: Pawel Pomorski) 

וככה זה נראה לפני (צילום: Pawel Pomorski)וככה זה נראה לפני (צילום: Pawel Pomorski) 

4. עם הספר


Ransa, הספה שעיצב Younes Duret, מפנימה את העובדה שארונית הטלוויזיה תפסה בקלילות את מקומה המרכזי של הספרייה, ולכן את ערמות הספרים שכבר אינם מוצגים לראווה, החליט המעצב להסב לרגלי הספה.

למי מתאים? למי שחושב שגם רהיטים הם חומר קריאה.

למי לא? לאלו שרוצים שהספרים שלהם ימשיכו למלא את התפקיד שלשמו הם נקנו: להשאיר רושם אינטלקטואלי על אורחים מזדמנים.

כמה עולה? המחיר משתנה בהתאם להזמנת הלקוח. ניתן לרכוש באתר המעצב.

יושב על מאיר שלו. ספת הספרים של Younes Duret | מחיר: משתנה (צילום: Younes Duret)יושב על מאיר שלו. ספת הספרים של Younes Duret | מחיר: משתנה (צילום: Younes Duret) 

5. תרגישו מכוסים


האנה אמלי ארנסטינג יצרה שמיכת בד עצומה שהולחמה עם ספה. השם שנבחר למוצר: MOODY COUCH, מגלם בתוכו את אינספור מצבי הצבירה שחבויים ברהיט: אפשר להתכרבל איתו, לישון עליו וכן – גם לשכב עליו ופשוט להרגיש במיטה.

למי מתאים? לאלו שמעדיפים סלון בלתי פורמלי בעל אווירה רדומה.

למי לא? לאלו שמתעקשים על כיסוי מעונב לספה.

הלילה אתה ישן על הספה! MOODY COUCH של האנה אמלי ארנסטינג (צילום: יחהלילה אתה ישן על הספה! MOODY COUCH של האנה אמלי ארנסטינג (צילום: יח'צ) 

6. יושבים בפינה


את הספה הזו עיצב הצמד Gestranius & Lahtinen, על מנת ליצור בידוד מוחלט בין המשתמש לבין סביבתו המטרידה. לטענתם של השניים, הבעיה נפוצה בעיקר בחללים ציבוריים ובמשרדים פתוחים, שם קשה להתעלם מקולגות מסיחים, כדוגמת הפלורוסנט או המחשב.

למי מתאים? למיזנטרופים אוהבי בידוד ודממה.

למי לא? לאלו שחושבים מחוץ לקופסה.

כמה עולה? 2,900 יורו לכורסת יחיד ו-4,400 יורו לספה דו מושבית, באתר החברה.

היו יצירתיים – חשבו בתוך הקופסה. ספה מרובעת של Loook Industries | מחיר: 2,900-4,400 יורו (צילום: Loook Industries)היו יצירתיים – חשבו בתוך הקופסה. ספה מרובעת של Loook Industries | מחיר: 2,900-4,400 יורו (צילום: Loook Industries) 

7. אם הקירות היו יכולים לדבר


Wallfa היא מערכת ישיבה שמשלבת באופן ביזארי קיר עם ספה. Jordi Canudas, מעצב הרהיט, הגה את הרעיון כדי לאפשר למשתמשים "ליצור אינטראקציות משני עברי החומה". ממש דו קיום בצורה של ספה.

למי מתאים? לאלו שאוהבים לחלוק.

למי לא? לסוליסטים מושבעים שונאי חברה.

דו קיום בצורה של ספה. ספת קיר של Jordi Canudas (צילום: יחדו קיום בצורה של ספה. ספת קיר של Jordi Canudas (צילום: יח'צ) 

8. עכשיו מעונן


המעצבת הצעירה Cheng-Tsung Feng, רצתה ליצור "רהיט נוגע ללב" - ספה שתדבר אל החלומות הכי כמוסים שלנו. את מקור ההשראה למושב החלומי היא מצאה בעננים עליהם התבוננה בילדותה. הספה שעיצבה הופכת את הזיכרון מפנטזיה נוסטלגית לרהיט ביתי.

למי מתאים?
למי שתמיד רצה לשבת על ענן.

למי לא? לסקפטיים.

כמה עולה? כרגע הספה אינה מוצעת למכירה.

דומה לענן? כורסה חלומית של Cheng-Tsung Feng (צילום: Cheng-Tsung Feng)דומה לענן? כורסה חלומית של Cheng-Tsung Feng (צילום: Cheng-Tsung Feng) 

9. זמן דיגיטלי


מוצרים רבים חוקרים את השפעותיו של ידידו הטוב ביותר של האדם – המחשב, על העולם האמיתי. הספה המפוקסלת הזו היא אחת מהם. מצד אחד היא רהיט סלוני קלאסי, מצד שני הצבעים שלה מעידים שהיא זקוקה לעוד פיקסל או שניים.

למי מתאים? לאנשים שחווים ייסורי גמילה כשהם לא ליד האינטרנט.

למי לא?
לאלו שהלפטופ שלהם נשאר כבוי, איפשהו באמצע שנת 1997.

?How do you convert sofa to jpg (צילום: יח?How do you convert sofa to jpg (צילום: יח'צ) 

10. זה שעולה וזה שיורד


Kuno Nüssli ו-Sven-Anwar Bibi, זוג המעצבים שתכנו את הספה הזו, התבקשו לעצב מערכת ישיבה בגבולות מצומצמים ומוגדרים מראש. הפיתרון שלהם: "נפוליאון מול נפוליאון", ספת קומתיים שעוצבה בהשראת המצביא הצרפתי ומיועדת לאנשים נמוכים עם תסביכים טריטוריאליים.

למי מתאים? לאלו שעוד לא חצו את המטר שישים.

למי לא? לסובלים מפחד גבהים.

כמה עולה? כרגע הספה אינה מוצעת למכירה.

לא לסובלים מפחד גבהים. ספת קומתיים של Kuno Nüssli ו-Sven-Anwar Bibi (צילום: Rike Beatcke, Basel)לא לסובלים מפחד גבהים. ספת קומתיים של Kuno Nüssli ו-Sven-Anwar Bibi (צילום: Rike Beatcke, Basel) 

מחפשים ספה בתקציב שפוי? לחצו כאן


איזו ספה הכי אהבתם? שתפו אותנו בפייסבוק או ממש פה - בתגובות.

תגובות לכתבה

חזור מעלה