1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. הכירו את אדריכלית הפנים איריס שמיר

הכירו את אדריכלית הפנים איריס שמיר

על פי שמיר תהליך העיצוב מתחיל תמיד ברשימת מכולת, בה יש לפרט מהי ההתנהלות היומיומית בבית. כך לכל צורך ובקשה יינתן מענה, אפילו לפנטזיה פרועה על פלזמה שקועה ברצפה

ענת ניר| צילום: בנימין אדם | 22.11.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
על עצמי
"בת 53, בעלת משרד לעיצוב ואדריכלות פנים למעלה מ- 20 שנה. משרדי עוסק בפרויקטים שונים, שלכאורה אין ביניהם כל קשר, למשל: עיצוב דירות, משרדים, חדרי ניתוח בבית חולים פרטי, פאב, דיור מוגן, חנות תכשיטים ועוד. הקו המחבר ביניהם: כולם מאתגרים אותי ומפרים את היצירתיות שבי.

כחלק מההתעוררות הסביבתית בארץ ובעולם, לאחרונה השתתפתי בקורס בתחום הבנייה הירוקה, אשר העניק לי כלים מקצועיים להטמעת הנושא ויישומו בתהליך השיפוץ והעיצוב. בפרויקטים שאני מתכננת אני משתדלת לשלב תאורה ירוקה, אמצעים למחזור וחסכון במים ובחשמל, אנרגיה סולארית, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ועוד".

כמו כמו 'חליפה על פי מידה'. דירה ברחובות בעיצובה של שמיר  

'חשוב שהעיצוב יותאם לא רק לטעם ולסגנון אלא גם יתחשב בצרכים הפונקציונאליים'. דירת גן בשוהם בעיצובה של שמיר 

הבית שלי
"אני גרה בדירת גג ברחובות, חמימה נעימה וביתית. בשבילי היא מקום רגוע לחזור אליו בסופו של יום מלא פעילות. בגלל שאני מארחת מושבעת, בפינת האוכל נמצא שולחן רחב מידות, שפתוח באופן קבוע לעשרה סועדים. בסלון מיוצרים הרהיטים מעץ אגוז כהה, בהזמנה אישית. בין הפריטים בחדר: ספה פינתית גדולה ורחבה במיוחד שמרופדת עור חום שוקולד בטקסטורה קרוקודיל, כריות ענק ושולחן סלוני במידות גדולות. אני אוהבת שאפשר להניח עליו את הפינוקים ועדיין נשאר בו מקום לרגליים".

'אני אוהבת שאפשר להניח עליו את הפינוקים ועדיין נשאר מקום לרגליים' שולחן הקפה בביתה הפרטי של שמיר 

הפינה האהובה עלי
"אני אוהבת לשבת בקצה פינת הואכל עם האייפד וכוס פרנץ´ ונילה. מהפינה הזו רואים את כל הדירה, כשברקע צמחיה, שקט ושלווה. המקום הזה גורם לי להרגיש בבית במלוא מובן המילה".

סיפתח: הפרויקט הראשון שלי
"חנות משחקים ביבנה, הייתי כולי נרגשת שקיבלתי זכות ביטוי, עד שלא זזתי מהמקום מבקר עד ערב. שמתי דגש על כל סנטימטר וסנטימטר בחלל. בסופו של דבר הייתי מרוצה מהתוצאה והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה".

גאווה מקצועית
"מגה דאנס בר המשתרע על פני שטח של 1,500 מ"ר. תכננתי אותו משלב העמודים ועד לעיצוב כל כיסא וכורסא. נתתי דרור בתהליך העיצוב לכל מחשבה שעלתה לי. מבחינתי פרויקט כזה הוא חוויה בונה".

חוויה בונה. חוויה בונה. 'Queens Royalty Night Club', מגה דאנס בר בעיצובה של שמיר 

הבקשה הכי מוזרה שקיבלתי מלקוח
"ביקשו ממני פלזמה שקועה ברצפת שרותי אורחים".

הטיפ שלי למשפץ המתחיל
"לעשות רשימת מכולת המפרטת איך מתנהל הבית, על מנת שהעיצוב יותאם לא רק לטעם ולסגנון, אלא גם יתחשב בצרכים הפונקציונאליים ובהתנהלות היומיומית. חשוב ביותר לכלול ברשימה כמה שיותר מידע, כדי שבסופו של דבר הוא יתורגם בתהליך השיפוץ והעיצוב. כך למעשה "תיתפר" לכם חליפה על פי מידה".

טיפ קטן לעיצוב הבית
"השתדלו שלא להיתפס לאופנה כזו או אחרת או לטרנדים שבאים וחולפים. תבחרו רק בפריטים שבאמת מתאימים לכם ולטעמכם".

'השתדלו שלא להיתפס לאופנה כזו או אחרת או לטרנדים שבאים וחולפים'. איריס שמיר  


מובילי התחום נחשפים: קראו על בעלי מקצוע נוספים

רוצים להשתתף במדור? כתבו לנו

תגובות לכתבה

חזור מעלה