ארבעה בתים ותעתוע: הצצה לחלל שאוהב לארח

כיצד גורמים לארבע דירות שונות להראות אחרת לגמרי, תוך שימוש בתקציב זהה? סטיילינג ועיצוב חכם בעלות כוללת של 120,000 שקלים, גרמו לבית הזה להפוך למבנה חמים וכפרי - הביטו כיצד. כתבה ראשונה בסדרה

ענת ניר | צילום: יח"צ | 3.12.2012

פרויקט נדל"ן חדש שהוקם בחיפה מציע לוקיישן נחשק במערב הכרמל, נוף מעורר קנאה וטייטל מיוחס: "שכונת רמת הנשיא". הקומפלקס הסגור, המכיל דירות המשתרעות על פני 93 - 127 מ"ר, יועד בעיקר לשכנים מבנייני המשרדים ממול, אנשי היי טק מבוססים, אולם למרות המפרט הטכני הגבוה שהוצע לרוכשים, התגובות לא עמדו בציפיות. "קיבלנו ריקושטים למרות שנתנו מגוון, שלטעמנו, הוא מאוד רחב ויפה", מתארת תמי שרשבסקי-רטיג, אדריכלית הפרויקט.

לבסוף, דווקא פתרון יצירתי שם קץ לתלונות. "

הוחלט לרהט קומה שלמה, הכוללת ארבע דירות, כך שנוכל להציג מגוון גדול ככל האפשר של חומרי הגמר שניתן לקבל בדירות וסגנונות עיצוב שונים

", מספרת שרשבסקי-רטיג, "הכוונה הייתה להראות שכל אחד יכול להגשים את החלום שלו בתוך הסטנדרט היפה המוצע לדיירים, על ידי בחירה נכונה וריהוט מתאים".

מלאכת העיצוב התחילה בהרכבת פרופיל אישי למשפחה שתגור בכל אחת מהדירות - החל בחשבון הבנק שלה וכלה בהרגלי האירוח והפנאי של הדיירים העתידיים. בהמשך הוגדר הסגנון העיצובי ואופי החללים בבית. לאחר מכן, ניתן דגש גם לצרכים אינדיבידואליים ולפריטים ייחודיים, שיהלמו את בעלי המקום. לאחר כל אלה, לבש המבנה פנים וצורה מוגדרת, כמעט מעצמו, באופן טבעי וברור.

הדירה המארחת

כאן גרים:

הדירה הנהנתנית מיועדת למשפחות מיושבות, בעלות חשבון בנק רחב, לב נדיב ובית פתוח. המבנה הגדול והמאובזר נועד להשאיר רושם אפקטיבי, על בני הבית, כמו גם על העוברים והשבים.

למה ככה?

הדירה צוידה בפינת אוכל גדולה, המשתרעת על פני חלק נכבד מהסלון. פסלים וחפצי נוי הממוקמים בחלל הציבורי, מדגישים את הטעם המעט נובורישי של בעליה. לקינוח, חדר הנוער הבולט, הצבוע בגווני שחור ואדום, יוצר השפעה מיידית על השוהים בו.

הסלון


איפה קונים?
פינת האוכל
איפה קונים?
חדר השינה
איפה קונים?
חדר נוער
איפה קונים?
חדר משחקים
איפה קונים?
חזור מעלה