עיצובים בגבס - להגשים את החלום

עיצובים בגבס פרצו אל עולם עיצוב הבית, ונראה כי הם כאן כדי להישאר. מוצרים אלו מעוצבים לפי הזמנה אישית, ולכן מהווים פתרון מצוין על מנת לייחד את הבית שלכם מבתים אחרים. אז איך מעצבים נכון את סלון הבית בגבס, ולמה כדאי לשים לב? על כך בכתבה הבאה

יוליה לרמן רבינוביץ´ | תאריך: 29.5.2013

אם אתם נמצאים בשלב של עיצוב הסלון שלכם, בוודאי כבר גיליתם שרוב החנויות מציעות בדיוק את אותם הרהיטים, כך שגם הבית שלכם צפוי להיראות בדיוק כמו זה של השכנים. אם אתם מחפשים פתרון שונה ומרענן, כדאי לשלב אלמנטים שעוצבו במיוחד בשבילכם כמו עיצובים בגבס. גבס הוא חומר המעניק לנו יתרונות רבים כגון עמידות לאורך שנים וקלות בעיצוב כך שניתן לבנות ממנו אלמנטים מגוונים, וביניהם נישות אחסון, מחיצות הפרדה דקורטיביות ופונקציונאליות וכמובן רהיטים.כדי לבחון מה חדש בעולם העיצוב בגבס, פנינו ל

סטודיו פרטים

. בנוסף, דיברנו עם

דודו סרור

, מנכ"ל חברת מרכז הגבס, שסיפר לנו על האלמנטים החדשים הקיימים בעולם הגבס כיום.

סלון מודרני הבנוי מעיצובים בגבס

מזנונים מגבס יכולים להחליף רהיטים ושטחי אחסון בסלון. סטודיו פרטים ייעצו לנו ללכת על קווי עיצוב נקיים, ולבנות קיר חלק, שבתוכו יוטמעו נישות וגופי תאורה. בכדי להתמודד עם חללים קטנים, מומלץ לפנות לכיוון של עיצוב מינימליסטי, כלומר מזנון נמוך, שיספק מקום אחסון עבור ממיר, מכשיר DVD ועוד.

בית במזכרת בתיה בעיצוב סטודיו פרטים עם מגוון שימושים לעיצובים בגבס. צילום: אלעד גוטמן
בית במזכרת בתיה בעיצוב סטודיו פרטים עם מגוון שימושים לעיצובים בגבס. צילום: אלעד גוטמן


גם סרור מרגיע אותנו בכל מה שקשור בעיצובי גבס עבור חללים קטנים, ומציין כי ניתן לבנות מתקנים מלוחות גבס בעובי של 37 מ"מ, שמאפשרים פתרון אחסוני אשר אינו תופס מקום רב. אפשרות נוספת היא שילוב של מזנון עץ עם גבס שיוצר אפקט מרשים וייחודי.

בית בנווה דורון: חדר שינה-סטודיו פרטים. נישות גבס להצבת חפצי נוי. צילום: אבישי פינקלשטיין
בית בנווה דורון: חדר שינה-סטודיו פרטים. נישות גבס להצבת חפצי נוי. צילום: אבישי פינקלשטיין

בעיה נוספת שעלולה להרתיע אנשים מלשלב ריהוט מעוצב מגבס היא יכולת הנשיאה של המדפים והנישות. מהבחינה הזו, אין צורך לדאוג משום שמתקני גבס יכולים לשאת משקלים נכבדים למדי, ולשמש כמדפי ספרים וכמעמדים לפסלים כבדים. עם זאת, רצוי לקבוע מראש מהו ייעודו של המדף כדי לבנות את המתקן עם החיזוק הדרוש לו. הלוחות המחזקים את הקונסטרוקציה הינם לוחות גבס בעובי של 0.5 מ"מ.

מה חדש בעולם הגבס?

סרור שמח להציג בפנינו את פרופילי הניתוק השונים, המאפשרים למעשה לנתק את לוח הגבס מהריצוף, מהקיר או מהתקרה. האביזרים הללו יכולים למעשה ליצור אפקט מאוד מיוחד של לוח גבס צף. אדריכלים רבים משתמשים בפרופילי הניתוק במזנונים ובעיצובי תקרה שונים, כאשר החלל שנוצר משמש מקום נוח להתקנת גופי תאורה שונים. חשוב לציין גם את מכונת ה- CNC המתקדמת והייעודית לחריטה בגבס. מכונה זו מאפשרת ליצור חריטה איכותית בתוך הגבס, כמו גם לבנות קרניזים מעוגלים ברמת גימור גבוהה ביותר. ייצור של קרניזים בדרך זו חוסך את הצורך בשימוש בשפכטל ומגדיל משמעותית את טווח אפשרויות העיצוב. מכונת ה- CNC פותחת בפני המעצבים והאדריכלים אפשרות מעניינת נוספת, והיא יצירה של ציור בתוך הגבס עצמו באמצעות חריטה. קישוט כזה יכול לתרום לעיצוב מזנון, קיר גבס ואפילו לעיצוב תקרה.

פינת אוכל בדירה בתא בעיצוב סטודיו פרטים- אפילו את התאורה אפשר להסתיר בעזרת הגבס. צילום: לינור קמפאנו
פינת אוכל בדירה בתא בעיצוב סטודיו פרטים- אפילו את התאורה אפשר להסתיר בעזרת הגבס. צילום: לינור קמפאנו

הנמכת תקרה – איך הופכים מגבלה ליתרון

הנמכת תקרה לצורך התקנת מזגן הן הכרח קיים, ולעיתים קרובות הוא מקשה על עיצוב הסלון. ב

סטודיו פרטים

כמו גם במרכז הגבס קיבלנו המלצה גורפת לקשט את הנמכת התקרה באמצעות גופי תאורה. כיום ניתן למצוא גופי תאורה שקועים בעיצוב מרשים ביותר, כאלו שיגנבו את כל תשומת הלב, וכך בעצם יהפכו את המצב הנתון לאפקט מעניין ביותר. גבס מעמיד לרשותכם מגוון רחב ביותר של אפשרויות לעיצוב הסלון, ומומלץ לנצל את מגוון החידושים בתחום לשדרוג חללי הבית ולהעניק להם נגיעה אישית, ייחודית ומרשימה.

רוצים לקרוא עוד? לטרנדים נוספים בעיצוב הבית לחצו כאן

חזור מעלה