ויהי אור: 10 גופי תאורה מעוצבים מדליקים במיוחד

גם האמא הפולנייה שלכם שרוצה לשבת לבד בחושך לא תוכל להישאר אדישה נוכח עשרת גופי התאורה המעוצבים שהבאנו לכם פה. אור, כך מסתבר, אינו דבר של מה בכך וכל אחד מהעיצובים הבאים מקרין פן אחר שיכול להתאים לחלל הבית ולהקנות לו אווירה קסומה במיוחד. ויהי אור

רוני ארקוש | תאריך: 17.6.2013 |

אור הוא מקור לשמחה ולנחת ומשרה אווירה 24 שעות ביממה. יש שאוהבים את גופי התאורה שלהם שקטים ועדינים, אחרים מעדיפים עיצובים פרועים ויש כאלה שמשלבים. הנה הצצה ל-10 גופי תאורה מעוצבים שיזרקו אור על כל חלל בבית.

הצבעוני- חברת Muuto

צבעוניות ושובבות - מנורות מעוצבות של חברת muuta. צילום: יחצ. להשיג ביאיר דורם תאורה
צבעוניות ושובבות - מנורות מעוצבות של חברת muuta. צילום: יחצ. להשיג ביאיר דורם תאורההמעצב השוודי

MATTIAS STÅHLBOM

עיצב עבור חברת

Muuto

האיטלקית גוף תאורה בשפה מודרנית ונקייה במיוחד. הגוף,

E27

, מגיע במגוון צבעים שמאפשרים ליצור בבית חגיגה של ממש. הפילוסופיה האסתטית שמאחורי עיצוביו היא היופי שבפשטות הדברים והוא ביקש להעניק לנורה עצמה את הכבוד המגיע לה. גוף התאורה עצמו עשוי סיליקון והתוצאה – קריצה רומנטית לעבר עם נגיעה לעיצוב עכשווי ומדליק. את הגופים ניתן להשיג ביאיר דורם-תאורה

.

העדין– תמר לרנר


עדין ומלכותי - גוף תאורה קרמי בעבודת יד של האמנית תמר לרנר. צילום: נועם לרנר
עדין ומלכותי - גוף תאורה קרמי בעבודת יד של האמנית תמר לרנר. צילום: נועם לרנר

האמנית תמר לרנר יוצרת בעבודת יד מדוייקת ועדינה גופי תאורה מקרמיקה ופורצלן. ההרמוניה הנוצרת בין מקור האור לחומרים הטבעיים מקנה אווירה רכה ומרגיעה. התהליך משלב פיסול ידני של גוף התאורה בחומר קרמי רטוב ושריפה שלו בתנור ממוחשב לפי תוכנית מותאמת למימדיו של הגוף. החומר הקרמי, הינו חומר מבודד ועמיד ובעזרת גמישותו, יוצרת לרנר מגוון רחב של עיצובים מרהיבים ביניהם תוכלו למצוא גם גופי תאורה העמידים לסביבת החוץ.

הזוגי- אסף וינברום


wedding- גוף תאורה מעוצב של אסף וינברום. צילום: גלעד לנגר
wedding- גוף תאורה מעוצב של אסף וינברום. צילום: גלעד לנגר

אמנם היום כבר פחות נוהגים להעניק מתנות לחתונה, אבל מנורות השולחן Wedding של המעצב התעשייתי אסף וינברום יכולות להוות מתנה מושלמת. העיצוב, אשר נעשה לכבוד היריד עיצוב טרי 1 כחלק מסדרה של ריהוט ותאורה, שואב השראה מזוג דמויות, גבר ואישה. החומרים, אשר מאפיינים את הקו האישי של וינברום שמתמחה במחרטת עץ, הינם נחושת, עץ אלון וכדור זכוכית מאיר. וינברום תרגם את הפרופורציות של הדמויות באופן משעשע ובעיצוב נקי ומינימליסטי יצר צמד חמד של גופי תאורה מעוצבים.

הגיאומטרי- מיקה בר וסטודיו Producks


'Ori'- מנורה מעוצבת בשיתוף פעולה של מיקה בר וסטודיו Producks. צילום: באדיבות סטודיו Producks

שיתוף פעולה מיוחד במינו נוצר בין סטודיו Producks לעיצוב מוצר, לבין מעצבת הטקסטיל מיקה בר. ראשיתו של התהליך בפיתוח של בר בו יצרה בד Folding A-Part שבעזרת הדפס מקבל מבניות ויכולת להתקפל בהתאם לדוגמא המודפסת. המפגש עם סטודיו Producks הוליד את Ori – גוף תאורה בצורת ענן גיאומטרי, בהשראת מסורת הקיפול היפני. הבסיס הצורני של הגוף זהה בכל סדרת המנורות אולם המשתמש יכול להעניק לאהיל את צורתו הייחודית.

הצומח- מירב פלד ברזילי


פוטוסינתזה- גוף תאורה מעוצב של מירב פלד ברזילי. צילום: יחצ. להשיג בסטודיו אסופה
פוטוסינתזה- גוף תאורה מעוצב של מירב פלד ברזילי. צילום: יחצ. להשיג בסטודיו אסופה

פוטוסינתזה הינו גוף תאורה מעוצב שיצרה המעצבת מירב פלד ברזילי ושואב השראה, איך לא מתהליך הפוטוסינתזה שבטבע. פלד ברזיאי יצרה רשת מתכתית עם גפן בבסיסה שיחד מכניסים אור וטבע אל תוך הבית.על מנת לשמור על הצמח, חשוב להקפיד על נורה ידידותית לסביבה וחסכונית באנרגיה. השילוב המקסים בין השניים מייצר גוף תאורה אשר משתנה תמידית, בהתאם לצמיחה הטבעית של הגפן.

הפיסולי– אירה רוז´בסקי


הירח של יופיטר- עיצוב של אירה רז
הירח של יופיטר- עיצוב של אירה רז'ובסקי. צילום: יואב גורין

אירה רוז´בסקי
ניסתה להוריד את הירח עבורכם ויצרה סדרה חדשה של פסלי תאורה בשם ירחי יופיטר. הפסלים, מורכבים מזכוכית שבורה בשילוב עם פולימר ויוצרים מבנה אורגני ייחודי אשר האור דרכו משתקף במלוא הדרו. כשהגוף אינו מואר, האור הטבעי שבסביבתו מרקד על פני הזכוכיות ונוצרת תחושה הקרובה למעין פסיפס. בעזרת תהליך הייצור שפיתחה רוז´בסקי, נוצרת רב מימדיות לזכוכית והתוצאה המתקבלת מגוונת ועשירה וניתן לקבלה בשלל גדלים והתאמות.

הרפלקטיבי- שולי שטראוס


ממש כמו מפרש- גוף תאורה A4 של המעצב שולי שטראוס. צילום: יחצ
ממש כמו מפרש- גוף תאורה A4 של המעצב שולי שטראוס. צילום: יחצ

אם תהיתם מה אפשר לעשות בעזרת דף נייר A4 פשוט, למעצב שולי שטראוס יש הפתעה בשבילכם. גוף התאורה המעוצב, הקרוי על שם גודל הנייר הסטנדרטי, הופך למעין ספינת מפרש המשייטת בחלל החדר.הנייר, מייצר השתקפות של האור ומרכך אותו. החיבור העדין בין הנורה לנייר נעשה באמצעות חוט תיל עדין המהווה מעין תורן. סטודיו שולי שטראוס מנסה להתחקות אחר חדשנות תוך חקירה היסטורית של חפצים וכיצד התפתחו.

הממוסגר- עמית סטורלזי


לצאת מהמסגרת - עיצוב של עמית סטורלזי. להשיג בסטודיו אסופה. צילום: יחצ
לצאת מהמסגרת - עיצוב של עמית סטורלזי. להשיג בסטודיו אסופה. צילום: יחצ

בעולם העיצוב חשוב בדרך כלל לצאת מהמסגרת, אולם המעצב התעשייתי עמית סטורלזי דווקא חשב הפעם להכניס את האור לתוך המסגרת בעיצוב מקורי במיוחד. תאורת הלד מאירה את פנים המסגרת וחושפת את החומר האקרילי שבתוכה. באופן זה נוצרים דימויים קוויים של גופי תאורה שולחניים מוכרים. המסגרות מגיעות במגוון גדלים ודימויים משתנה.

התנ"כי- עמיחי אורון


סנה בוער- בעיצוב עמיחי אורון. להשיג ביאיר דורם תאורה. צילום: יחצ
סנה בוער- בעיצוב עמיחי אורון. להשיג ביאיר דורם תאורה. צילום: יחצ

גוף התאורה סנה בוער שעיצב המעצב התעשייתי עמיחי אורון, מנסה ליצור איזון בין סדר לכאוס. הגוף עשוי עלים עלים, אשר כיוונם אקראי, הם צומחים לכל עבר, אך בו בעת חיתוך הלייזר המדוייק בו השתמש יוצר סדר. הכדור המתקבל בסופו של דבר יוצר גבול ברור לאקראיות והופך את גוף התאורה ליצירה מתכתית אסטתית מרשימה. את גוף תאורה זה ניתן להשיג במגוון צבעים ובהתאמה אישית ביאיר דורם-תאורה.

המהונדס- סטודיו under


איך מדפיסים קרמיקה - גוף תאורה קרמי בעיצוב סטודיו Under. צילום: יחצ
איך מדפיסים קרמיקה - גוף תאורה קרמי בעיצוב סטודיו Under. צילום: יחצ

את גוף התאורה הבא ייצרו בטכניקה מיוחדת של לא פחות מאשר הדפסה תלת מימדית. סטודיו אנדר, אשר הוקם ע”י ערן גל-אור, עומר מרזל וליאת אקרמן, בוגרי המכון הטכנולוגי בעיצוב תעשייתי עוסק בפיתוח ועיצוב אובייקטים קרמיים. התהליך נעשה באמצעות מכונה ייחודית שבנו לצורך הדפסת קרמיקה בתלת-מימד. את הטכנולוגיה פיתחו בסטודיו עצמו אשר מחזיק את המדפסת הגדולה בעולם בתחום. עם כל הקידמה, מנסים בסטודיו גם לשמור על חיבור בין המסורתי לעכשווי זאת על ידי שימוש בחומרים שונים כמו חימר, פורצלן, תערובות של חומרים אורגניים מתכלים ועוד. הסטודיו, אשר ממוקם במכון הטכנולוגי בחולון, מהווה מעבדת מחקר לקרמיקה תלת מימדית אשר משמשת כגשר של ממש בין העולם הטכנולוגי לבין עולם העיצוב.
רוצים לקרוא עוד? לטרנדים נוספים לעיצוב הבית לחצו כאן
מחפשים גופי תאורה מעוצבים? לקטלוג המוצרים באתר לחצו כאן
חזור מעלה