וילונות גדולים לילדים קטנים: המדריך לבחירת וילון לחדר הילדים

הווילון הוא הטאץ´ האחרון שסוגר את עיצוב החדר ומעניק לו את המראה הייחודי שלו. בכתבה שלהלן ריכזנו מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם בבחירת הווילון המושלם לחדר הילדים. וילון הזדמנויות

יוליה לרמן רבינוביץ´ | צילום: דומוס ארט-וילונות | תאריך: 31.7.2013

עיצוב חדר הילדים הוא ללא ספק עיסוק מפנק עבור ההורים, כאשר המטרה היא ליצור סביבה נעימה עבור התינוק או הילד. בחירת וילונות לחדר ילדים הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב כל חדר. הוילונות מעניקים לחדר רוך ורוגע שלא ניתן להשיג בלעדיהם. טרם בחירת הווילונות והשקעה לא מבוטלת במוצרים הללו, חשוב לשאול כמה שאלות חשובות כמו: כמה כסף כדאי להשקיע? האם לבחור בוילון צבעוני או להקפיד על צבעים סולידיים? כיצד להבטיח שהווילון יתאים לשינויים עתידיים? בכדי לענות על כל השאלות הללו ורבות נוספות, פנינו ל

שירן בלולו לידור

, מעצבת פנים בחברת דומוס ארט-וילונות.

וילון הסטה המעניק מראה רך לחדר
וילון הסטה המעניק מראה רך לחדר


וילון בהזמנה אישית – בעד ונגד

חשוב לציין כי הפרש העלויות בין וילון מוכן לבין וילון בהזמנה אישית הוא הפרש משמעותי. כשאנו מדברים על השקעה בווילון לחדרי ילדים, כדאי לקחת בחשבון את השיקול הכלכלי, שכן בהתאם לגדילה ולהשתנות של ילדיכם, כך גם משתנה עיצוב החדר בחלוף השנים. הבחירה, אם כן, צריכה להתאים לא רק לעיצוב הנוכחי של החדר, אלא גם להתחשב בשינויים עתידיים. פתרון נוסף הנוח לכיס הוא רכישה של וילון מוכן שיתאים לעיצוב הנוכחי, ובהמשך, אם יש רצון להתחדש, יהיה ניתן להחליפו ביחד עם הרהיטים בחדר בלי לחוש רגשות אשם.

וילון הסטה מבד שקוף
וילון הסטה מבד שקוף

סגנונות תפירה ובדים

תפקיד ההחשכה המרכזי מוטל על התריס ולא על הווילון, ולכן בחדרי ילדים ניתן לפנות לבדים שקופים או חצי שקופים. אם בכל זאת קיים צורך בהחשכת החדר, אזי בדים כמו כותנה ופשתן, למשל, יתאימו במיוחד למטרה. את סוגי הוילונות ניתן לחלק לשתי קטגוריות מרכזיות: וילונות הסטה ווילונות הרמה (וילון אוסטרי ווילון רומאי בהתאמה). וילון הסטה הינו וילון בעל מראה זורם ונופל, שבדרך כלל מוסיפים לו גם כותרת בצבע המתאים למינו של הילד. וילון כזה מומלץ לתפור מבדים שקופים או חצי שקופים, שכן הבדים האטומים לא יאפשרו את הנפילה של הווילון.

וילון רומי- וילון הרמה שמאפשר שימוש גם בבדים אטומים
וילון רומי- וילון הרמה שמאפשר שימוש גם בבדים אטומים

וילון ההרמה מתרומם כלפי מעלה, ומאפשר לפנות לכיוון של בד אטום, במיוחד במקרים בהם מעוניינים ליצור הצללה טובה יותר. לוילון ההרמה מבנה רך יותר מזה המוסט ולכן הוא מתאים יותר לחדרי בנות. כדאי לדעת כי עדיף שהבדים בחדרי הילדים יהיו סינתטיים, שכן בדים אלו נוטים להתקמט פחות, צוברים פחות אבק ואף קלים יותר לניקוי. יש לציין כי המרכיב העיקרי של הבדים הללו הוא פוליאסטר בשילוב עם 10-20 אחוזי כותנה או שיפון, שיוצרים את המראה הרך של בד הכותנה או השיפון.

וילון שגדל ביחד עם הילד

חדרי ילדים משתנים לעתים קרובות, וזאת בשל צרכים חדשים שמתעוררים. בחדרו של התינוק נוכל למצוא מיטה ושידה, אצל פעוטות הדגש הוא על מקום אחסון רב לצעצועים, בגיל בית הספר ייכנסו לחדר הזה גם מחשב ושולחן ואצל המתבגרים תתווסף לחדר ספת נוער. כל השינויים הללו יצריכו גמישות של מוצרי הטקסטיל הנמצאים בו. הדרך הטובה ביותר להימנע מהחלפות של וילונות היא לבחור וילון נייטרלי יחסית, בדגש על צבעים כמו לבן או שמנת, שמתאימים היטב גם עבור ילדים.

צבע לבן או שמנת יכול להיות אידאלי לשלבי הגדילה השונים של הילד
צבע לבן או שמנת יכול להיות אידאלי לשלבי הגדילה השונים של הילד

אם בן ובת חולקים אותו חדר, אפשר לפנות לכיוון של צבעים המשותפים לשני המינים: צהוב, ירוק וכתום. במקרים בהם יש שני חלונות, ניתן להגיע לעמק השווה על ידי התאמת וילון אחד לבת ואת השני עבור הבן. כמובן שגם בפתרון זה, מומלץ שהווילונות יתכתבו היטב אחד עם השני ועם העיצוב הכללי של החדר. אם החדר משמש לעת עתה לילד או ילדה, ובעתיד יתווספו להם אחים, אפשר לבחור בגווני לבן או שמנת עם אלמנט צבעוני שקל להורידו במידה והצרכים ישתנו. הווילונות הלבנים יתאימו בצורה הטובה ביותר לכל מגדר, אופנה וכמובן למזג האוויר החם שבארצנו ולכן מדובר בפתרון קלאסי וארוך טווח.

ממה מורכב מחירו של וילון בהזמנה אישית?

ישנם מספר גורמים חשובים המשפיעים על העלויות של הזמנת וילון בהתאמה אישית: הראשון, עלויות תפירה בהתאם לסוג הוילון : עלות התפירה של וילון הסטה זולה יותר מעלות תפירה של וילון הרמה. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון את מחיר המוט או אביזר התלייה ואת סוג הבד - בשוק קיים מנעד רחב מאוד של מחירי בדים. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי וילון הסטה יצריך יותר בד מווילון הרמה ולכן סביר שמחיר הזמנתו יהיה גבוה יותר. אלמנט נוסף שעשוי לייקר את המחיר הוא בחירה בבד בעל דוגמה שמצריכה תפירה בשתי שכבות, ולכן מייקרת אותו.

כיצד לתחזק את הוילון?

כביסה של וילון הסטה ניתן לעשות במכונת כביסה ב- 30 מעלות וללא סחיטה. לעומת זאת, את וילון ההרמה, או בשמו השני וילון רומאי, יש לפרק ראשית מהמנגנון, ולאחר מכן ניתן לכבסו במכונת כביסה או באמצעות השרייה באמבטיה. אפשר לפנות גם לחברה מקצועית, שתפרק את הווילון, תנקה אותו, ותחזיר אותו למקום.

רוצים לראות עוד? לקטלוג הוילונות המלא באתר לחצו כאן

רוצים לקרוא עוד? לכתבות נוספות של עשו זאת בעצמכם לחצו כאן

חזור מעלה