בסימן התחדשות: הצצה לבית מעוצב בקרית אונו

אל תוך דירה חדשה בת 4 חדרים בקרית אונו, נכנסו לגור בני זוג אשר ביקשו שדרוג עיצובי ולכן פנו למעצבת אורית כוכבי. 120 מ"ר עמדו לרשותה של כוכבי שהפכו בעזרת מגע מקצועי לבית מעוצב באקלקטיות מעניינת. על מאחורי הקלעים של תהליך העיצוב תוכלו לקרוא בכתבה הבאה

רוני ארקוש | צילום: שירן כרמל | תאריך: 27.8.2013 |

מלאכת העיצוב של הדירה הבאה החלה בכלל כתוצאה מהתקלות של בני הזוג בעיצוב של המעצבת

אורית כוכבי

בבית אחר אשר שילב קיר לבנים. השניים נדלקו עליו ופנו אליה שתסייע להם בעיצוב דירת החלומות. כוכבי, מצידה, חיפשה לתת לקיר זה פרשנות חדשה, צעירה ומלאת חיים והחליטה ללכת על בית בסגנון אקלקטי, שנוכחים בו זה לצד זה הצעיר והשובב מול הקלאסי והנקי. את הדירה קיבלה כוכבי עם נתוני פתיחה מאתגרים – הנמכת מיזוג האוויר שיוותה לדירה תחושה של חלל קטן ומיקומים בעייתיים של קירות הפכו גם הם לאתגר. בתחילת התהליך ערכה כוכבי מספר שינויים בחלוקה הפנימית של החללים כמו ביטול קיר שהפריד בין יחידת ההורים לחדר ארונות, כך שהתקבל חלל מרווח יותר ומיקום פינת אוכל במקום שירותי האורחים שהיו קיימים בדירה. את הנמכת המיזוג שינתה כוכבי, ומיקמה את פתחי האוויר של המזגנים במיקום המיטיב עם העיצוב ומעניק תחושה מרווחת יותר של החלל.

מבט אל הסלון המרשים עם כורסא סגולה שזורקת צבע ושובבות לחלל
מבט אל הסלון המרשים עם כורסא סגולה שזורקת צבע ושובבות לחלל


הסלון:

הסלון מאופיין בשילוב של עץ ואבן, שמעניקים יחד אווירה אינטימית ומודרנית לחלל. הבית רוצף ברצפת פרקט תלת שכבתית בגוון אלון טבעי, המעניקה לו חמימות. הגוונים אליהם כיוונה כוכבי היו גוונים בהירים שהולכים עם קו מודרני עכשווי, אך על מנת לא ליצור תחושה מנוכרת וקרה, דאגה כוכבי להוסיף לחלל נגיעות צבעוניות שיעשירו אותו ויעניקו לו נופך מרשים עיצובית. בסלון ניכרת החוויה הזו כאשר לצד שולחן סלוני לבן עם רגלי ניקל וספה בהירה הוצבה כורסא בצבע סגול אשר שוברת את המונוכרומטיות ומייצרת עניין ושובבות. גוף תאורה מרשים בגוון אדום ניצב בצד הספה ויחד עם כריות נוי המונחות על הספה מעניקים עיצוב נינוח וצעיר לחלל.

מבט לעבר קיר הבריקים המורכב מלבנים טבעיות שרופות
מבט לעבר קיר הבריקים המורכב מלבנים טבעיות שרופות

בצד הסלון, מוקמה ספרייה לאחסון ספרים וחפצי נוי, ועוצבה פינת קריאה נעימה עם גוף תאורה פונקציונלי נוסף לשקועים בספר. על גבי קירות החלל תלויים ציורים בגוונים מרגיעים המעטרים את החלל, אותם ציירה בת הזוג. ממול לספה, מככב קיר הבריקים אשר נמשך גם לאורך המסדרון, זאת על מנת לא לתחום את גבולותיו ולחבר אותו לשאר חלקי הבית. הקיר מורכב מלבנים טבעיות ושרופות מפירוק אשר באות כקונטרסט לפרקט העץ ברחבי הבית. על גבי הקיר תלתה כוכבי שעון אנלוגי בעל ספרות רומיות - אלמנט דקורטיבי המושך תשומת לב. מן הסלון ניתן לצאת למרפסת הנעימה והמפנקת אשר רוהטה בריהוט גן בגוונים בהירים התואמים לשאר הבית ומשקיפה ממרומי הקומה החמישית על הריאות הירוקות של קרית אונו.

מרפסת עם ריהוט גן המשקיפה על הריאות הירוקות של קרית אונו
מרפסת עם ריהוט גן המשקיפה על הריאות הירוקות של קרית אונו

המטבח:

המטבח נבחר בגווני שמנת בהירים עם שילוב של עץ הדומה לרצפת הפרקט, זאת כדי ליצור קשר בין החלל הספציפי לעיצוב הכולל של הבית.

הצצה למטבח המשלב עץ וגווני לבן
הצצה למטבח המשלב עץ וגווני לבן

כוכבי ביקשה לשוות למטבח תחושת חלל גדולה יותר, המתגברת על מימדיו הקטנים. לשם כך הוסיפה מראה גדולה לאורך הקיר, המשכפלת את החלל ומעניקה לו תחושת המשכיות. את המראה מקיף פרופיל מפוליאוריתן מוקצף, שמעניק גימור נעים. צמוד למראה ניצב דלפק עץ עם שורת כסאות בר, המשמש את בני הבית לסעודה חפוזה או כוס קפה של בוקר. ניתן להבחין כי העץ אשר שימש בדלפק, חוזר גם בחזית המשולבת בארונות האחסון העליונים של המטבח ליצירת מראה עיצובי כולל. מעל לדלפק, סידרה כוכבי שורה של גופי תאורה ייחודיים תלויים, אשר מסייעים הן כדקורציה והן לצרכים פונקציונליים של אור עבור הסועדים. גופים אלו, אשר משתקפים במראה, מתכתבים בגווניהם עם שאר חלקי הבית.

מול דלפק האוכל מוקמה מראה גדולה המייצרת תחושת חלל - עיצוב פנים של אורית כוכבי
מול דלפק האוכל מוקמה מראה גדולה המייצרת תחושת חלל - עיצוב פנים של אורית כוכבי

"השימוש במראות הוא שימוש חוזר בעיצובים שלי. אני נוהגת לשלב מראות כי הן מעניקות עוד עניין לבית ואף מאפשרות להגדיל את תחושת החלל ואת נקודות המבט עליו." כך מוסיפה כוכבי. במקרה זה, מציינת כוכבי, נעים יותר להסב אל מול מראה בה רואים אחד את השני מאשר אל מול קיר חסום. במוטיב המראות ניתן לחוש גם באגפים אחרים בבית. כך למשל, נתלתה מראה ייחודית דמויית תלתן במסדרון המוביל אל אגף המגורים.

במסדרון שולבה מראה עגולה עם דוגמת תלתן המתכתבת עם הסגנון העיצובי הכולל
במסדרון שולבה מראה עגולה עם דוגמת תלתן המתכתבת עם הסגנון העיצובי הכולל

הבחירה בצורניות הייחודית ממשיכה את תחושת המעגליות ומתכתבת גם עם האווירה שנוצרת בעקבות קיר הבריקים. לצד המטבח, ישנה פינת אוכל נעימה בעלת שולחן לבן וכסאות בצבעי נס קפה. מכיוון שבמקור שכנו שירותי אורחים בחלל, החלון שנותר לצד הפינה הוא חלון צר שעשוי לגרור הרבה תשומת לב. על מנת לחפות עליו ולהעניק רוך ונעימות, פרסה כוכבי וילון לאורכו של כל הקיר ויצרה בעזרתו קו ומראה אחידים לפינה. להשלמת המראה, נתלתה מעל הפינה מעין נברשת לבנה וחגיגית, התופסת את העין ומייצרת עניין.

מעל פינת האוכל נתלה גוף תאורה מרשים ליצירת עניין ונתלה וילון המרכך את החלל ומסווה את החלון
מעל פינת האוכל נתלה גוף תאורה מרשים ליצירת עניין ונתלה וילון המרכך את החלל ומסווה את החלון

חדר השינה:

חדר השינה מאופיין ברוך ושקט עיצובי הניכר בכל פינותיו. "ביקשתי לשוות לו מראה נעים וקלאסי" מעידה כוכבי בהקשר זה. את התקרה הגבוהה הנמיכה כוכבי בהנמכת גבס, והוסיפה תאורת ספוטים שקועה בתקרה כדי לא להעמיס על העין. מעל למיטה מככבות שתי טיפות רכות המאירות את החלל.

חדר שינה עוצב בסגנון קלאסי עם גופי תאורה דמויי טיפות מעל המיטה
חדר שינה עוצב בסגנון קלאסי עם גופי תאורה דמויי טיפות מעל המיטה

מדובר בשני גופי תאורה, אשר נתלו בגבהים שונים באופן א-סימטרי. לאורך כל הקיר נתלו וילונות שיפון לבנים מרשימים המעניקים לו תחושה של רכות ומרחב רב בחדר. לצד המיטה עומד גוף תאורה שחור דומיננטי אשר שובר את הלבן של החלל באופן עדין ורגיש. אל מול המיטה עיצבה כוכבי מבנה גבס עם מזנון אשר מעניק פתרון לחלל אחסון נוסף לאביזרי הטואלטיקה.


שורה תחתונה: 270 אלף שקלים

עבודות שיפוץ: 50 אלף ש"ח
ריהוט: 70 אלף ש"ח
גופי תאורה: 25 אלף ₪
פרקטים: 25 אלף ש"ח
מטבח: 30 אלף ש"ח
טקסטיל : 12 אלף ש"ח
אבזור: 10 אלף ש"ח
קיר בריקים: 7000 ש"ח
עבודות נגרות: 40 אלף ש"ח

רוצים לקרוא עוד? להצצות נוספות לבתים מעוצבים לחצו כאן

חזור מעלה