קוריאן במטבח- סינרגיה מושלמת של עיצוב ועמידות לאורך שנים

המראה האסתטי, החיבור האחיד, האלגנטיות שמתחברת ליוקרה ועיצוב על, כל אלו הפכו את הקוריאן למועדף על אדריכלים ומעצבים למטבח בבית. על מנת ללמוד עוד על התחום פנינו לחברת אופוס, המייצרת משטחי קוריאן לבית. הנה הצצה לסינרגיה המושלמת הנוצרת במטבח

מערכת אתר "הדירה" | צילום: עוזי פורת| תאריך: 1.9.2013

משטחי הקוריאן מככבים במטבחים הטרנדיים ביותר, והופכים את חלל הבית לנעים יותר ומעוצב הרבה יותר עם כיורים, איים, דלפקים ועוד. בעזרת תקן ISO בינלאומי ותהליך עיבוד ייחודי, מובילה אופוס את שוק משטחי הקוריאן בישראל. לצורך הבנה מעמיקה יותר של התחום, ראיינו את

יגאל מתתיהו

ואת

קלמן אהרונוביץ

, מנכ"לים ומייסדי

חברת אופוס

המייצרת משטחי קוריאן לבית

משטח עבודה מקוריאן: אסתטיקה לצד פונקציונליות. אדריכלות: בוקי צוקר
משטח עבודה מקוריאן: אסתטיקה לצד פונקציונליות. אדריכלות: בוקי צוקר


במה מתבטאת הייחודיות של מוצרים אלה על פני משטחים העשויים מחומרים אחרים?

משטחי הקוריאן והכיורים מורכבים מתחמוצת אלומיניום (Aluminum Hydroxide), מאקריל (Acrylic) וממינרלים טבעיים. מרכיבים אלה, וטכניקת העיבוד הייחודית, מקנים למשטח מראה אחיד וללא חיבורים נראים ולכן גם הכיורים נראים "כיציקה אחת" עם המשטח.

דוגמא למשטח קוריאן במטבח בעיצוב מירב ברמן ומיקי כתר
דוגמא למשטח קוריאן במטבח בעיצוב מירב ברמן ומיקי כתר

שיטת העיבוד המיוחדת, מקנה גמישות בעיצוב, ואפשרויות בלתי מוגבלות בייצור. התוצאה: מראה ייחודי, הוליסטי שמשדרג את המטבח ליצירת מופת.הקוריאן אינו סופג ועל כן היגייני וסטרילי ומאפשר תחזוקה נוחה ופשוטה. בטכניקה מיוחדת ניתן לכופף את הקוריאן וליצור ממנו צורות שונות. מגוון אפשרויות העיבוד והצבעים הרבים שבו הוא מגיע, מאפשרים לשלב את החומר ולהתאימו לכל עיצוב מבוקש.באופוס מקפידים על תהליך ייצור נכון ומדויק על פי כללי הייצור.

עוד מבט על משטחי קוריאן במטבח של נגרות מיסטריאל
עוד מבט על משטחי קוריאן במטבח של נגרות מיסטריאל

הקפדה זו בולטת לעין במיוחד לאחר שנים רבות. חשוב לציין כי המשטחים וכיורי הקוריאן, כשרים לכל השנה, להכשרת משטחי המטבח לפסח, ולהכשרה כללית, די בעירוי מים מ"כלי ראשון" וזאת בשל האטימות והעמידות של הקוריאן. קיים לכך אישור צ.מ.ת מהרב רוזן.

אילו אפשרויות עיצוביות קיימות בחומר? לאילו חללים מומלץ במיוחד לשלב את המשטחים?

היתרון הבולט של הקוריאן הינו אפשרויות החיבור הבלתי נראות המתבצעות על ידי הדבקה וליטוש. המשטחים והכיורים מחוברים יחד ליחידה אחת ומעניקים מראה שלם, מינימליסטי ומאד עכשווי. ניתן גם לשלב בין גוונים שונים ללא חיבור נראה. בנוסף, ניתן לבצע הגבהה ממשטח העבודה על גבי הקיר בחיבור מתעגל ובכך לקבל הגבהה אטומה ללא חשש לעובש וללכלוך שיצטבר.

משטחים שמשתלבים עם העיצוב הכולל של הבית - אבי דומב אדריכלים
משטחים שמשתלבים עם העיצוב הכולל של הבית - אבי דומב אדריכלים

לחלק מהגוונים תכונת שקיפות המאפשרת מעבר ומשחקים של תאורה. ניתן בטכניקה מיוחדת לבצע כיפופים והתעגלויות. דוגמא אחת מתוך רבות הינו מעמד כיור בצורת גליל הכולל כיור עגול, כפי שניתן לראות בפרסומים באתר הבית ובדף הפייסבוק של החברה.

שילוב של משטחי הקוריאן יכול להתבצע במטבח במשטח לעבודה, באי ועוד-  נגרות מיסטריאל
שילוב של משטחי הקוריאן יכול להתבצע במטבח במשטח לעבודה, באי ועוד- נגרות מיסטריאל

מה תקן ISO 9001 מקנה בהקשר למוצרים? מדוע הוא חשוב?

ת"י 9001 ISO הינו תקן בין- לאומי המגדיר דרישות לניהול מערכת איכות. עמידה בדרישות התקן מעידה כי הארגון: מסוגל לספק באופן עקבי מוצר העומד בדרישות הלקוח ובדרישות ישימות וחותר להגביר את שביעות רצון לקוחותיו באמצעות יישום אפקטיבי של מערכת האיכות בארגון, מיישם תהליכים לשיפור מתמיד של המערכת באמצעות הבטחת התאמה (CONFORMITY) לדרישות הלקוח ולדרישות ישימות. התקן מחייב עמידה בכללי ייצור ושרות בהתאם לנהלים, הקפדה על הנהלים מבטיחה מוצר מוגמר באופן הטוב ביותר. התקן מתבסס על שמונה עקרונות איכות ובהם: קבלת החלטות על סמך עובדות, מנהיגות, גישה תהליכית, שיפור מתמיד ועוד. מפעל הקוריאן היחיד בישראל שעומד בדרישות תקן זה הינו בבעלות חברת אופוס. באופוס קיימת מערכת בקרת איכות מאוד קפדנית השומרת על 100% שביעות רצון של לקוחותיה לאורך שנים.

כיצד מומלץ לתחזק את משטח הקוריאן? מהו משך החיים הממוצע של משטח כזה - צבע, עמידות המשטח?

המשטחים בייצור אופוס אטומים ואינם סופגים ועל כן ניתנים לניקוי ולהסרת כתמים בקלות (כולל כתמי שומן), וזאת בעזרת חומרי ניקוי ביתיים כגון מטלית, מים וסבון.

משטחי הקוריאן עמידים בפני פגיעה ונשמרים לאורך שנים- מטבח בעיצוב האדריכל אהרון טיטינגר
משטחי הקוריאן עמידים בפני פגיעה ונשמרים לאורך שנים- מטבח בעיצוב האדריכל אהרון טיטינגר

ניתן גם להשתמש במטלית עם חול ניקוי ובאקונומיקה. במקרה של כתם עקשן במיוחד, (כולל כתמי אבנית) במרבית גווני המשטחים ניתן לנקות עם סקוטש ברייט, חול ניקוי, אקונומיקה, אסטוניש וחומץ. צבעי הקוריאן אינם דוהים ואינם משתנים גם במקומות לחים, לכן הוא כל כך מתאים למטבחים וחדרי אמבטיה. בזכות תכונות החומר ושילוב טכניקת העיבוד והליטוש המוקפדת של אופוס, המשטח יכול לשמש את הלקוחות שנים רבות.

כך תבחרו משטח קוריאן למטבח

כמו בכל תחום, תמיד מומלץ לבחור חברה אשר מתמחה בתחום הספציפי ובעלת נסיון רב בתחום זה. חברה שעיסוקה העיקרי הינו ייצור משטחי קוריאן לעולם תהיה מקצועית יותר מפני שהיא מפנה את כל משאביה לצורך שיפור ופיתוח החברה בתחום זה בלבד.

מותיר טעם של עוד - משטח קוריאן מהודר במטבח באדריכלות של פרי דוידוביץ
מותיר טעם של עוד - משטח קוריאן מהודר במטבח באדריכלות של פרי דוידוביץ'.

דוגמא אחת שחשוב לציין הינה שהן המודדים והן המתקינים של אופוס הינם עובדי החברה ובעלי ידע וניסיון בייצור המשטחים והתקנתם ולא רק במדידות או התקנות (כפי שקיים בחברות רבות שמעבירים מדידות לחברות חיצוניות), דבר אשר מביא לרמת דיוק גבוהה ולתוצאה מושלמת. בנוסף, ניתן להתייעץ עם המודד במהלך המדידה אודות האפשרויות הרבות שניתן לעשות עם הקוריאן במטבח.

רוצים לקרוא עוד? לכתבות עיצוב נוספות לחצו כאן

חזור מעלה