במרחק נגיעה: יבוא אישי מסין לבית

יוקר המחייה בארץ עשוי להוות מכשול עבור אלו מכם שרוצים לאבזר ולרהט את הבית במחירים שווים לכל כיס. אחד הפתרונות שעשוי לחסוך עלויות ובגדול הוא יבוא מסין. האם זה משתלם, מה כדאי לבדוק וכמה זמן לוקח לבית חלומותיכם להגיע ארצה – הכתבה הבאה תנסה לעשות לכם סדר. שניים סינים עם בית גדול

רוני ארקוש | צילום: באדיבות חברת Different | תאריך: 22.10.2013 |

אז החלטתם להקים את בית חלומותיכם – הבית כבר אוטוטו גמור, והתקציב בכיס מצומצם מהרגיל. כדאי לא להתפשר על החלום ולנסות לחפש את מבוקשכם מעבר לים. יבוא חומרי גמר בניה ותכולת בית מסין באופן אישי יכול לסייע ולחסוך מאות אלפי שקלים. על מנת לבצע את היבוא על הצד הטוב ביותר, כדאי להיעזר בחברה המתמחה בנושא, אשר תלווה אתכם שלב שלב, כך שתוכלו לזנוח את שיעורי הסינית לטובת סידורים אחרים. לצורך הכתבה נעזרנו ב

רוני רצ´קובסקי

, מנהל חברת

Different

בישראל, המתמחה ביבוא אישי מסין. רצ´קובסקי אף מנהל את

פורום יבוא מסין

של האתר בו ניתן לשאול ולהתייעץ בנוגע לכל התהליך. "חלק ניכר מהוצאות הקמת בית ניתן להקטין כיום ע"י ריכוז כל הרכש ברכישה ישירה אצל היצרנים בסין." מסביר רצ´קובסקי ומוסיף: " ככל שפרויקט הבניה גדול יותר ומוצרים רבים יותר נדרשים כך החיסכון רב יותר."

עם קפיצה מעבר לים בית החלומות שלכם יכול להיות מסודר - חברת Different
עם קפיצה מעבר לים בית החלומות שלכם יכול להיות מסודר - חברת Different


כיצד מתנהל תהליך היבוא?

"יבוא אישי מסין של חומרי גמר בניה ותכולת בית מורכב מ-5 שלבים שונים:

א. ריכוז רשימת רכש מפורטת של כל הנדרש שעל פיה נקבע סיור הרכש בסין.

ב. הערכות לנסיעה לסין הכוללת הוצאת ויזה, רכישת כרטיסי טיסה והזמנת מלון.

ג. נסיעה לסין וביצוע הרכש .

ד. ריכוז הסחורה שנרכשה לאחר ביצוע בקרת איכות תוך תהליך היצור ובעת הספקתו, העמסתו למכולה ושילוחו לישראל דרך הים- מבוצע ע"י החברה המלווה.

ה. שחרור המכולה מהנמל בישראל, תשלום מיסים והובלתה ליעדה."

מטבחים ביבוא אישי מסין- חברת Different
מטבחים ביבוא אישי מסין- חברת Different
מה כדאי לייבא מסין?

"ניתן לייבא כמעט כל מוצר מסין למטרת בניית בית ותכולתו אך ישנם מוצרים שאינם כדאיים לייבוא מסיבות שונות. בעת גיבוש רשימת הרכש, החברה המלווה את הלקוח מדגישה את המוצרים החריגים. אחת הדוגמאות למוצר אותו לא כדאי לייבא הוא גז כגון מכשירי ברביקיו או קמין גז הדורשים אישור תקן, שאינו נדרש לגבי מוצרים אחרים."

גם חדרי ילדים ניתן ליבא מסין ביבוא אישי - חברת Different
גם חדרי ילדים ניתן ליבא מסין ביבוא אישי - חברת Different
איך ניתן לבחור את המוצרים?

"מכיוון שמגוון המוצרים השונים בשווקים בסין הינו עצום, לא ניתן להציג את כולו ללקוח לפני הגעתו לסין. באתר חברת

Different

ניתן למצוא מגוון מסוים להתרשמות. עם זאת, מומלץ לכל אחד שנכנס להליך של הקמת בית ורכישה משמעותית בנושא, לבוא בעצמו לסין (הוצאה כספית קטנה ביחס לחסכון המשמעותי) לבחור ממגוון עצום של מוצרים ולסגור עסקאות רכישה לאחר התעמקות במוצר ומשא ומתן משמעותי."

ניתן ליבא מגוון מוצרים לכל חלל וחלל בבית - חברת Different
ניתן ליבא מגוון מוצרים לכל חלל וחלל בבית - חברת Different
האם חוקי מסחר בארץ תקפים על ייבוא מסין?

"הליך של יבוא אישי מאפשר לכל אחד להפוך ליבואן למטרת הקמת ביתו והתכולה. בהליך זה נחסכות הוצאות רבות שיש ליבואן רשמי אשר מייקרות את המוצרים עבור הלקוח ברכישה זהה בישראל, כך שמתאפשר חסכון של 40-50% מהמחיר בישראל (אחרי קיזוז כל ההוצאות). החוק מאפשר לייבא מוצרים לצריכה עצמית ללא הליך של הוצאת תו תקן ובכך נמנע חסם יקר ומעכב להבאת כל פריט רצוי. עם זאת, יש לזכור שעל היבוא האישי חלים תשלומי מסים כחוק כגון מכס (0-12% ע"פ סיווג המוצר) ומע"מ העומד על כ- 18%."

עם יעוץ וליווי מקצועי תוכלו לישון בשקט על הריהוט החדש - חברת Different
עם יעוץ וליווי מקצועי תוכלו לישון בשקט על הריהוט החדש - חברת Different
כיצד ניתן לבחון את איכות הסחורה הנקנית?

"בחירת מוצרים לבית ברכישה בישראל ובסין דורשת הליך קבלת החלטות דומה." מספר רצ´קובסקי. על מנת לא ללכת לאיבוד, כדאי להיעזר באיש מקצוע מנוסה בתחום. כך למשל, סיור הרכש בסין מלווה ע"י מנהלה הישראלי של חברת

Different

שהינו בעל רקע בתחום הבניה ובעל ניסיון של שנים רבות בליווי לקוחות בהליך זה. בעזרתו, ניתן לבחור מוצרים בעלי תקן אירופאי או אמריקאי ולהיעזר בניסיונו גם בבחירת ספקים בעלי מוצרים אשר הוכחו כאמינים על בסיס רכישות קודמות."

מה כדאי לבדוק לפני הרכישה?

"בהכנת תוכנית רכש ובהגדרת המוצר הרצוי לכם מומלץ לאסוף מידע וללמוד על כל פריט וזאת בעזרת האדריכל או המעצב שתכנן עבורכם את הבית, במקביל לגיבוש הכיוון העיצובי על ידי סיור בשוק המקומי בישראל. זוהי הזדמנות טובה גם ללמוד על המחיר בארץ כדי להיות מודעים לרמת החיסכון בעת הקניה בסין."

חשוב לחשוב מבעוד מועד על העיצוב הנכון עבורכם - חברת Different
חשוב לחשוב מבעוד מועד על העיצוב הנכון עבורכם - חברת Different
כמה זמן נמשך התהליך כולו מרגע איתור המוצר הרצוי ועד לקבלתו?

"אנו מבדילים בין מוצרי מדף כמו ריצוף שיכולים להגיע לארץ תוך כ-40 יום למוצרים בייצור המותאם עבור הלקוח כגון ארון מטבח שיכולים להגיע לארץ תוך כ-60 יום. כמו כן, ניתן לשלוח את כלל המוצרים שנרכשו במשלוח אחד, כך שהגעת המכולה מושפעת מהמוצר בעל מועד האספקה המאוחר יותר. אפשרות נוספת היא לפצל את ההזמנה ולשלוח את המוצרים בשני משלוחים ויותר. כך תוכלו לקבל את מוצרי המדף, שהינם לרוב מוצרי גמר בניה, בהקדם ואת הרהיטים ושאר מוצרי התכולה בסמוך למועד סיום הבניה."

מתי משתלם לייבא מוצר מסין? האם הפערים במחירים באמת כה משמעותיים?

"בהליך יבוא אישי מסין לבית נדרשות הוצאות נסיעה ושהייה בסין והוצאות שילוח המוצרים לישראל. החיסכון בהפרש המחיר ברכישת המוצרים ביחס למחיר בישראל מאפשר לכסות את הוצאות הנסיעה והשילוח ולהשאיר חסכון רב מעבר. הניסיון מלמד שרכישה כוללת בסין עבור בית הגדול מ- 150 מ"ר מאפשרת חסכון משמעותי כולל של עד 50% ממחיר מוצרים זהים בישראל."

מתעניינים ביבוא אישי מסין? אתם מוזמנים להכנס לפורום ולהתייעץ

חזור מעלה