סדר זוגי

חדר השינה הזוגי הוא מוקד טוב להתבוננות פנימה ולזמן של אינטימיות ומנוחה. לעיתים אפילו שינויים קטנים, כמו צבע ומיקום יכולים להשפיע על האנרגיות בחדר ולרענן את הזוגיות. תורת הפנג שואי יכולה לסייע ביצירת האווירה הרצויה ולהניע מחדש את המערכת הזוגית

מערכת אתר "הדירה" | צילום: אילוסטרציה | תאריך: 28.10.2013

הסתיו כבר כאן והחושך שמקדים להגיע עושה חשק להכנס לחדר השינה ולהתכרבל במיטה. זהו זמן טוב להעיף מבט בחדר השינה ולערוך בו סדר מחודש. תורת הפנג שואי, היא תורה סינית עתיקת יומין, המסייעת בתכנון הבית, כך שתהיה בו אווירה נעימה, מערכות יחסים טובות, יציבות כלכלית ובריאות טובה. התורה מתייחסת למיקומים במרחב כמו גם למימד הזמן בו נערכו המיקומים.

הרמוניה רגועה בחדר השינה בעזרת צבעים עדינים.
הרמוניה רגועה בחדר השינה בעזרת צבעים עדינים.


בשביל להבין יותר טוב כיצד לתכנן את חדר השינה על פי תורת הפנג שואי, נעזרנו ב

גליה לביא

, יועצת פנג שואי בכירה, שמנהלת את

פורום פנג שואי

באתר בו ניתן לשאול ולהתייעץ." חדר שינה, שמעוצב נכון, תורם לבריאות טובה ולמערכות יחסים טובות." מספרת לביא ומוסיפה "הוא צריך לספק מקום למנוחה ולסייע בטיפוח מערכת היחסים של הזוג ובהענקת מקום אינטימי. מהתפקידים האלו ניתן להבין שהחדר אמור להיות ייני, פאסיבי, במהותו, כלומר, שקט וחשוך יחסית. עיצוב שיוצר אווירה שקטה ורגועה, יסייע לחדר בתפקידו.

עיצוב רגוע להנעת המזוגיות - תורת הפנג שואי
עיצוב רגוע להנעת המזוגיות - תורת הפנג שואי

על מנת שהחדר ישמש אכן למטרות המיועדות לו, מומלץ להימנע מלהכניס את פינת העבודה אל תוך החדר. מחשב, קלסרים ואמצעים אחרים שיכולים ליצור אווירה של יאנג, פעילות, יכולים ליצור גירוי לא רצוי ולתת לבן או בת הזוג תחושת התעסקות בעבודה על חשבון המנוחה או הזמן האינטימי יחד. בעיה נוספת שמציינת לביא בהקשר זה היא אי הסדר הנוצר בעקבות השילוב של עבודה בחדר השינה. " פינה כזו היא בדרך כלל מבולגנת ולכן יוצרת גירויים רבים וחוסר שקט לנמצאים בחדר. מן הסתם, גם איכות השינה תיפגע." מבהירה לביא. אז אחרי שהוצאנו את פינת העבודה מהחדר, האם טלוויזיה יכולה להוות מכשול לזוגיות? ואם אנחנו מכורים, מה בכל זאת אפשר לעשות? " חדר שינה ללא טלוויזיה בהחלט עדיף, כי כמו המחשב, גם הטלוויזיה יוצרת יאנג, פעילות, לא רצוי. אם אתם לא מסוגלים בלי הטלוויזיה לפני השינה, אז היו ערים לכך שהמצב לא אידיאלי והשקיעו בזוגיות שלכם יותר מהרגיל." ממליצה לביא.

האם להכניס טלוויזיה לחדר השינה? זוהי דילמה אמיתית עבור זוגות רבים
האם להכניס טלוויזיה לחדר השינה? זוהי דילמה אמיתית עבור זוגות רבים

אם בכל זאת הכנסתם את הטלוויזיה לזוגיות, כדאי לדאוג למיקום מוצלח עבורה - " במידה והטלוויזיה מוצבת על זרוע, התלויה מהקיר, הקפידו שהיא תמוקם במקום לא מאיים- לא מעל הדלת ולא באזור שעוברים בו." כמו כן, לביא מוסיפה כי גם במידה והזרוע היא גבוהה, תחושת האיום נשמרת וכדאי לשנות זאת. פתרון אפשרי הוא שימוש בטלוויזיה שטוחה שמפחית את התחושות השליליות. אחרי שהתפנתה הדרך ממוצרי האלקטרוניקה, הגיע הזמן לעבור לרהיט המרכזי בחדר זה- המיטה. אז היכן למקם את המיטה בשביל אנרגיות זוגיות טובות? " כדאי להצמיד את ראש המיטה אל קיר מוצק." ממליצה לביא, "אם יש חלון מעל גובה ראש המיטה, אז כסו אותו בוילון בלילה. חשוב שיהיה למיטה גם ראש מיטה מובנה." מיקום המיטה גם צריך לקחת בחשבון את מיקום הדלת בחדר: "חשוב לא למקם את המיטה לאורך הקיר שבו נמצאת הדלת. במקום זאת, יש לבחור קיר שממנו רואים בקלות את הדלת ואת מי שנכנס, כאשר שוכבים על המיטה."

גישה נוחה משני צידי המיטה - אנרגיות של זוגיות
גישה נוחה משני צידי המיטה - אנרגיות של זוגיות

כמו כן, לביא מבהירה כי בניגוד לאזהרה הרווחת שלא למקם מיטה אל מול דלת, אפשר לפתור את המצב על ידי סגירת הדלת בזמן השינה. נקודה אחרונה שלביא מעלה בדבר מיקום המיטה היא הצורך בנגישות עבור שני בני הזוג וממליצה לדאוג שתהיה אפשרות גישה משני צידי המיטה.

גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה, ממליצה שלא לשלב צבעים דומיננטיים כמו אדום בחדר
גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה, ממליצה שלא לשלב צבעים דומיננטיים כמו אדום בחדר

חדר השינה צריך לשוות אווירה רכה ונעימה שמייצרת חום ואינטימיות. כדאי לבחור בצבעים רכים כמו צבעי אדמה על פני צבעים עזים כמו אדום או כתום. את יצירת האווירה הנינוחה ניתן להמשיך בעזרת שימוש בתאורה רכה על פני כזו בוהקת. טיפ נוסף שמציעה לביא הוא לשלב פריטי טקסטיל כגון וילונות ושטיחים ואביזרי נוי כמו תמונות שייצרו אווירה של חדר צפוף ולא ריק. חדר השינה יכול בקלות להפוך לממלכה נעימה יותר, שתחזיר את הרומנטיקה לחיים ותאפשר מקום אמיתי למנוחה.

רוצים לקרוא עוד? לכתבות נוספות על פנג שואי לחצו כאן

יש לכם שאלה? לכניסה לפורום פנג שואי לחצו כאן

חזור מעלה