לשחק בכאילו: כל מה שרציתם לדעת על תוכנות לעיצוב הבית

אם פעם הדרך הכי טובה לדמיין את בית החלומות הבא שלכם היתה לשחק בבית הבובות שבגן, הרי שהיום השמיים הם הגבול. תוכנות ואפליקציות לעיצוב הבית צצות כמו פטריות לאחר הגשם ומציעות גם לחובבי העיצוב פלטפורמה נגישה ומעניינת להתנסות. הנה סקירה של כמה מהתוכנות המובילות בשוק

רוני ארקוש | תאריך: 02.07.2014

תחומי העיצוב והאדריכלות הופכים ליותר ויותר פופולריים בקרב הציבור הרחב ויוצרים עניין וסקרנות מרובים. הרצון להכיר ולהתנסות מבפנים בתהליך העיצוב הפך מרעיון לכדי יישום ממשי ברחבי הרשת. פלטפורמות רבות בדמות תוכנות לעיצוב הבית מאפשרות לא רק למקצוענים להתנסות בחוויה של עיצוב ולהבין מקרוב את השלבים השונים במלאכה. מרבית התוכנות מאפשרות לחוות את כל שלבי התהליך - החל מתכנון שטחים ופרופורציות הנדסיות וכלה בהנחת אגרטל הנוי על שולחן פינת האוכל.

הדמיות תלת מימדיות איכותיות וריאליסטיות - Homestyler (צילום מסך)
הדמיות תלת מימדיות איכותיות וריאליסטיות - Homestyler (צילום מסך)


חלק מהתוכנות מאפשרות סינכרון עם תוכנות מקצועיות כך שניתן לעבוד במשותף עם מעצב מקצועי לאורך כל התהליך. חשוב לציין כי התוכנות אינן מהוות תחליף לעבודה מול איש מקצוע אבל הן בהחלט יכולות לתרום לידע ולהיכרות עם השוק ובכך להעשיר את הידע שלכם בתחום. כיום ניתן למצוא גרסאות מותאמות של מרבית התוכנות גם לטאבלטים ולסמארטפונים, כך שבכל דרך שלא תרצו, הן תהיינה נגישות לתפעול. באופן כללי, כשניגשים לתוכנה לעיצוב, מומלץ לשים לב לאפיון המידות שבה - האם מדובר באינצ´ים או סנטימטרים, לנוחות השימוש של התפריטים ולפונקציות עליהן היא שמה דגש. חלק מהתוכנות מתמקדות בעיצובי פנים ובהקצאה מוגבלת של מוצרי עיצוב בעוד שבאחרות תוכלו לערוך עיצוב ברזולוציה גבוהה יותר, היורד לפרטים. הנה היכרות עם כמה מן התוכנות הקיימות בשוק, ועם התוכנה לעיצוב הבית הנמצאת באתר "הדירה".

Homestyler

Homestyler

היא "מגרש משחקים לרעיונות" כפי שמספרים באתר הבית של החברה. ואכן, ניכר כי ידידותיות ונוחות חווית משתמש מונחים בבסיסה של התוכנה. אחד היתרונות המרכזיים בתוכנה מצוי בכך שניתן לעבוד בה גם בשפה העברית וכך לאפשר למרחב היצירה להיות נגיש מתמיד.

ממשק ידידותי בעברית כבר מהשלב הראשון - Homestyler (צילום מסך)
ממשק ידידותי בעברית כבר מהשלב הראשון - Homestyler (צילום מסך)

לצד שפע של גלריות המדמות חללי בית בסגנונות שונים, ניתן לקבל גם השראה ממאמרים שונים ותמיכה בפורום מאנשי מקצוע ומחובבי עיצוב נוספים. התוכנה מאפשרת הדמיות תלת מימדיות ברמה גבוהה במיוחד, אשר בעזרתן תוכלו לחוות את העיצוב שתכננתם הכי קרוב שאפשר למציאות. יתרון נוסף אשר טמון בתוכנה הוא במאגר קטלוגי מרשים של מוצרים של מיטב המותגים בשוק העולמי מאביזרי נוי, דרך רהיטים, גופי תאורה ועד למבחר עצום של טפטים - תוכלו להמחיש כיצד הבית ייראה תוך זיקה אמיתית להיצע הקיים בשוק. על ידי השימוש בקטלוג, תוכלו גם להבין מי היצרנים המועדפים עליכם ועל ידי קישור לאתרים שלהם - להכיר את העלויות של המוצרים ואת המפרט שלהם וכך לקבל תמונת מצב ברורה שמתייחסת לבחירות שלכם.

מבחר גלריות של חללים להשראה- Homestyler (צילום מסך)
מבחר גלריות של חללים להשראה- Homestyler (צילום מסך)

אפשרויות נוספות שמציעה התוכנה היא לשתף בתיק העבודות שיצרתם בה, להשתמש בפונקציות כמו צילום פנוראמי של החלל, תקריבים וכו´ ואף לערוך רשימת קניות שתלווה אתכם גם בהמשך הדרך, כשתגיעו לעצב את ביתכם האמיתי.

Envisioneer Express

בתוכנה זו לעיצוב פנים, תוכלו לעצב חללים תוך שימוש במגוון אלמנטים כגון סגנון, צבעוניות ועוד. את הבחירות שערכתם תוכלו לבחון במבט תלת מימדי אשר יספק לכם גם מידע אודות גובה הצילום וזווית הצפייה, כך שתוכלו לערוך את השינויים בתכנון בזמן אמת, בהתאמה לתוצאה.

מבט תלת מימדי על כל שלב בעיצוב- Envisioneer Express (צילום מסך)
מבט תלת מימדי על כל שלב בעיצוב- Envisioneer Express (צילום מסך)

תוכנה זו יכולה לעבוד בסינכרון עם תוכנות מקצועיות של אדריכלים ומעצבי פנים המיוצרות על ידי אותו יצרן כך ששיתוף פעולה עם איש מקצוע בתהליך העיצוב הופכת להיות אפשרות ממשית.

Sweet Home 3d

ב- Sweet Home 3d תוכלו לצפות בו זמנית בכמה רכיבים של תכנון חלל. התוכנה מציגה ברגע נתון את אפשרויות הריהוט שתוכלו לשבץ, את מצב החלל שאותו אתם מעצבים בתלת מימד ואת הקירות של אותו חדר כפי שהם נראים בדו מימד.

צפייה בו זמנית ברכיבים שונים של תכנון חלל - Sweet Home 3d
צפייה בו זמנית ברכיבים שונים של תכנון חלל - Sweet Home 3d

בנוסף, תוכלו לערוך התאמות של גודל ומידות הרהיט ביחס לחלל, כך שישמרו פרופורציות מתאימות בתכנון. היתרון של התוכנה נעוץ ביכולת שלה להעביר עיצוב דו מימדי לתצוגה תלת מימדית מרשימה יחסית, אשר תוכלו לשוטט בה ולהבין מה יצרתם החל משלב השרטוט וכלה בחדר המוגמר.

Home Designer Suite

תוכנה זו, אשר הומצאה על ידי אדריכל, מכילה מגוון של אפשרוית לפרוייקטים לחובבים ולמקצוענים לעיצוב הבית בתלת מימד. בין היתר, תוכלו למצוא אפשרות לעצב מטבחים, נוף וכמובן עיצוב פנים. התוכנה מציעה ליווי והדרכה בעזרת סרטונים וגלריית עיצובים לדוגמא.

התאמה אישית של ריהוט לצד ליווי והדרכה מקצועיים - Home Designer Suite (צילום מסך)
התאמה אישית של ריהוט לצד ליווי והדרכה מקצועיים - Home Designer Suite (צילום מסך)

אחד היתרונות של התוכנה נעוץ ביכולת לרדת לפרטים ולהתאים באופן אישי את הריהוט המשובץ. כך למשל, תוכלו לבחור להפוך את אחת הדלתות של ארון מטבח לסדרת מגירות וכן הלאה. מי שרוצה להתנסות בה, יוכל להוריד גרסת חינם, אולם התוכנה המלאה הינה בתשלום בלבד.

רוצים להתנסות בתוכנה לעיצוב הבית? לחצו כאן

רוצים לקרוא עוד? לכתבות נוספות לחצו כאן

חזור מעלה