רוח כפר: הצצה לדירה מעוצבת בנתניה

איך מכנסים תחת קורת גג אחת אורבניות וכפריות? לדירה מרווחת שנרכשה מקבלן, הוזמן מעצב הפנים יוסי שאול ליצור בית באוירה אחרת. בעזרת שילובים של וינטג´, מודרניות והרבה יצירתיות עוצבה הדירה לתפארת. הנה מבט על התהליך

רוני ארקוש | צילום: שי אפשטיין| תאריך: 03.07.2014|

מיקום: נתניה

שטח הדירה: 180 מ"ר

הדיירים: זוג + 3 ילדים

המעצב:

יוסי שאול

תקציב שיפוץ: 400 אלף ש"ח

לפעמים האתגר הכי גדול טמון דווקא בדף החלק, בחללים הריקים, שמציעות דירות חדשות. הפרוייקט הבא, לווה כבר משלב תוכניות הקבלן על ידי מעצב הפנים

יוסי שאול

. יחד עם הלקוחות, עבד שאול על מנת ליצור ניצול מקסימלי של השטח ולאפיין את הבית באווירה חמימה וכפרית, לצד שמירה על קלילות ורעננות. בעלת הבית חובבת וינטאג´, מה שהוביל בטבעיות לשלב בבית פריטים מהז´אנר הזה שיתכתבו היטב עם עיצוב ברוח זו.

הסלון עוצב בשילוב פריטי הוינטאג
הסלון עוצב בשילוב פריטי הוינטאג' של בעלת הבית


הקו הסגנוני שנבחר היה קו מעודן, קליל וזורם בעזרת עיצוב המביא עימו גם רוח אורבנית. גם חלוקת החללים שונתה בהתאמה לצרכי הדיירים, כך שהמטבח והסלון הורחבו על חשבון פינת אוכל, אשר לה נמצא פתרון יצירתי שעונה להרגלי המשפחה. החלל המרכזי, המכיל את הסלון והמטבח, רוצפו באריחים בהירים בגווני חול, אשר תורמים לתחושה הקלילה והזורמת של הבית. הצבעוניות הזו, מתכתבת היטב עם שאר חלקיו של החלל המרכזי, הנעים בסקאלת גוונים של שמנת, גווני חום, אפור ושילובי עץ טבעי. דלת הכניסה המקורית שתוכננה לבית עברה הרחבה ובמקומה נכנסה דלת בעלת מיפתח מרשים של 140 ס"מ, המאוזנת עם החלל הנרחב ומקנה לו "תחושה של וילה", לדבריו של שאול. לצידה של הדלת שולבו צמד כיסאות הקולנוע במראה משופשף, עוד אחד מפריטי האוסף של בעלת הבית. אחד מהאלמנטים הבולטים בחלל הוא קיר הבריקים הממוקם ממול לדלת הכניסה. זוהי הפינה האהובה על שאול ובה למעשה כינס וחיבר את המוטיבים המרכזיים בבית. את הבריקים הביא מפירוק, ובמכוון בחר בגווני אפור פחם, אשר מכניסים אווירה אורבנית ומודרנית לחלל. לצידם, שולבו באלגנטיות וילונות עדינים המרככים את הקיר ויחד יוצרים תפאורה מעניינת לפסנתר שלצידם. להשלמת המראה הייחודי, שולבו בקיר מנורות המזכירות בעיצובן תאורת רחוב ואף כוננית וינטאג´ מעניינת כחלק מאוסף הפריטים של בעלת הבית.

מבט על קיר הבריקים הייחודי שבחלל הסלון
מבט על קיר הבריקים הייחודי שבחלל הסלון

המטבח עוצב באופן כפרי קלאסי, עם ארונות אחסון מרובים בגווני שמנת. במרכזו של המטבח שולב אי המחופה שיש כהה, בצבע עמוק, אשר נועד לחזק את המנעד הצבעוני ולהתכתב עם קיר הבריקים. עוד במטבח, קריצות של גווני טורקיז בעזרת אבזור משלים, כמו מסחטת המיץ, כמרמזות על חללים נוספים בבית. את המראה העדין משלימים אריחי קרמיקה בצבעוניות חומה, אשר מוקמו תחת החלון הרחב.

המטבח שטוף האור נבחר בגווני שמנת קלאסיים
המטבח שטוף האור נבחר בגווני שמנת קלאסיים

כפתרון לפינת האוכל החסרה, שולב שולחן עץ נפתח, קל משקל, אשר אותו ניתן להזיז במידה ועורכים ארוחה חגיגית. באיזור הסמוך, עוצבה פינת משפחה אשר משמשת עבור משחק לילדים, צפייה בטלוויזיה ועוד בילויים משפחתיים. אגף זה נתחם בעזרת קיר נמוךבצורת האות ר´, אשר מאפשר פרטיות והפרדה, ללא הפרעה לזרימה הטבעית של החלל הפתוח.

פתרון חלופי לפינת האוכל נמצא בחלל המטבח עם שולחן עץ קל להזזה
פתרון חלופי לפינת האוכל נמצא בחלל המטבח עם שולחן עץ קל להזזה

יחידת ההורים מהווה את גולת הכותרת של העיצוב הכפרי הייחודי. בחדר השינה שובץ פרקט מולבן עם משחקי עץ, וכהמשך לו, חופה הקיר בטפט פסים בגווני חום וטורקיז בהירים, הממשיך את האווירה של פרקט העץ ומשווה לחלל מראה וינטאג´י מחוספס ומעשיר. המיטה הזוגית בחום כהה, מתאזנת היטב עם התפאורה שבחדר, כך שמתקבל חדר נעים לעין, הממשיך ומקצין במקצת את הקו הסגנוני הכללי של הבית.

חדר השינה קיבל עיצוב כפרי במיוחד עם פרקט עץ מולבן וטפט פסים בהתאמה
חדר השינה קיבל עיצוב כפרי במיוחד עם פרקט עץ מולבן וטפט פסים בהתאמה

חדר הרחצה הצמוד ליחידת ההורים, מתכתב גם הוא עם הצבעוניות הכללית ומדגיש את הטורקיז בעזרת ריצוף מתאים. במקלחון שולב דק עץ וחלוקי נחל המזכירים חוויה טבעית ומרגיעה.

מבט על מקלחון יחידת ההורים המשלב דק עץ
מבט על מקלחון יחידת ההורים המשלב דק עץ
טורקיז לצד צבעוניות בהירה - חדר הרחצה של יחידת ההורים
טורקיז לצד צבעוניות בהירה - חדר הרחצה של יחידת ההורים

ארונות האחסון צבועים בגווני קרם ולהשלמת המראה המעוצב, שובץ שטיח בדוגמא אותנטית. חדר הרחצה הכללי של הבית, אופיין באווירה דומה, עם ריצוף המורכב מאריחי גרניט פורצלן בגדלים משתנים, המייצר דומיננטיות ומשחקיות.

חדר הרחצה הכללי עוצב עם ריצוף בגדלים משתנים ואמבטיה מחופה באריחים מעוצבים
חדר הרחצה הכללי עוצב עם ריצוף בגדלים משתנים ואמבטיה מחופה באריחים מעוצבים

דגש עיצובי נוסף מגיע בחיפוי האמבטיה, המורכב מאריחים אותנטיים החוזרים על הצבעוניות בבית כולו. הדגש בחלל זה, מגיע מלמטה למעשה, והקירות הסובבים אותו בגווני קרם סולידים מקנים את הבמה לאלמנטים המודגשים.

סך הכל: 400 אלף ש"ח

עבודות קבלן - 50 אלף ש"ח

נגרות - 100 אלף ש"ח

טקסטיל - 20 אלף ש"ח

כלים סניטריים וריצוף - 50 אלף ש"ח

ריהוט ואביזרי נוי- 100 אלף ש"ח

תאורה- 15 אלף ש"ח

מטבח- 60 אלף ש"ח


רוצים לקרוא עוד? להצצות בתים נוספות לחצו כאן

חזור מעלה