עונת המעברים: משפצים כחול-לבן

היתרונות הרבים שבהעדפה של מוצרים מקומיים על פני מיובאים נכונה גם לתהליכים של שיפוץ ומעברי דירה. בין אם מדובר באריחים, חיפויים או ריצוף - השוק הישראלי מקבל תנופה, והמשפץ? יהנה גם הוא מאיכות, מחירים נוחים, וזמינות מירבית

מירי גריי | צילום: יח"צ | תאריך: 18.8.2014|

עונת הקיץ כבר ידועה בתואר שהודבק לה כעונת השיפוצים והמעברים. מסוג הריצוף ועד צבע הקירות - אין ספק ששינוי מראה הבית דורש מחשבה רבה, אבל הנה עוד דבר אחד לקחת בחשבון; לשקול לעשות שימוש דווקא בחומרים ומוצרים ישראליים. זה נכון שרכישה של מוצרים כחול-לבן על פני מוצרים מיובאים תורמת לתעשייה הישראלית ומעודדת יצירת מקומות עבודה, אבל יש לה גם יתרונות אישיים ומיידיים יותר, אפילו ברכישה של חומרים שקשורים לעיצוב ובינוי כמו אריחים, חיפויים, ריצוף וחומרי בנייה.

צורכים כחול-לבן: חפשו את תו מיוצר בישראל
צורכים כחול-לבן: חפשו את תו מיוצר בישראל


המוצרים הישראליים איכותיים יותר

- תעשייה הישראלית כבר הוכיחה מזמן כי המוצרים הישראליים לא נופלים באיכותם מאלה המיובאים. להפך, הם לעתים קרובות איכותיים אף יותר. מוצרים ישראליים גם מצוידים בתו תקן ישראלי מחמיר, מה שמאפשר תחושה של ביטחון בשימוש בהם.


התאמה לשוק הישראלי

- חומרים שמיוצרים בארץ נוטים להיות תואמים יותר לאופי או למה שקרוי "הטעם הישראלי" כי הם מגיעים ממקום שבו מכירים טוב יותר את ההעדפות והצרכים של הצרכנים. הם עשויים מחומרים מקומיים, ומתמזגים טוב יותר ומצויים בהרמוניה עם הנוף והסביבה.


מחירים נוחים

- ברכישה של מוצרים ישראליים בשימוש בשיפוץ נחסך מפח הנפש כשפריט מיובא כלשהו לא מצוי במלאי. ניתן בדרך כלל לסמוך על זמינות מיידית של החומרים הישראליים.

זמינות מיידית

- ברכישה של מוצרים ישראליים בשימוש בשיפוץ נחסך מפח הנפש כשפריט מיובא כלשהו לא מצוי במלאי. ניתן בדרך כלל לסמוך על זמינות מיידית של החומרים הישראליים.

שימוש באבן, לדוגמה, הפך מבוקש יותר בשנים האחרונות בריצוף הבית, כבריקים לדקורציה, וחיפוי פנימי וחיצוני של הקירות. חנן גרבלסקי מחברת שיש ירושלים, מסביר מדוע האבן הישראלית, שכבר הפכה לחלק מהנוף בארץ וניתן להבחין בה במבנים מתקופות עבר, כל כך ייחודית.

"אחד הדברים היפים באבן הישראלית זה שהיא מקבלת מראה שונה בעיבודים שונים, וניתן להתאים אותה לכל קו אדריכלי שרוצים - החל ממראה מודרני ועד למראה כפרי ועתיק", הוא מסביר. מעבר לייחודיות, רכישה של מוצר מקומי כמו אבן מאפשרת גמישות רבה יותר. "כשקונים אבן מייבוא יש להתפשר בדרך כלל על המידה או על העיבוד, בהתאם למלאי שאותו מחזיק היבואן", הוא אומר. "אנחנו יכולים לייצר את כל המוצרים בהתאמה מלאה לרצון ולהגדרות הלקוח. אנו מאפשרים לו לבחור את המידה שהוא מעוניין בה, והוא מרגיש שתפרו חליפה שמתאימה למידותיו בדיוק".

גרבלסקי גם מוצא יתרון בקנייה מיצרן ישראלי במחיר המוצרים. "מחיר האבן מושפע מאלמנטים רבים כמו מידות האבן, רמת המיון וסוג העיבוד", הוא מסביר. "אבל כשקונים מיצרן מקומי ניתן לתפור ללקוח מוצר שמתאים למגבלות התקציב שלו. אנחנו מציעים, לדוגמה, ליין שלם של עודפי ייצור שיכולים להוות עבור הלקוח חיסכון משמעותי בתקציב". האבן הישראלית גם עומדת בכל חוקי התקינה בתחום הריצוף, המדרגות והחיפוי בשיטות הבנייה השונות.

ריצוף מאבן מקומית, פרויקט של שיש ירושלים א.גרבלסקי. צילום: יחצ
ריצוף מאבן מקומית, פרויקט של שיש ירושלים א.גרבלסקי. צילום: יחצ

גם רני סלבולדי, מנהלת פיתוח עסקי ברעפי קוניאל, טוענת שיש יתרונות רבים בהעדפת מוצרים מקומיים. חברת קוניאל מתמחה בייצור רעפי חרס מחומר גלם מקומי. לדבריה, מוצרים כחול-לבן עשויים נוטים להיות תואמים יותר לטעם הישראלי. כך לדוגמה, בקוניאל פיתחו קולקצייה רעפים צבעוניים תוך התאמה לסגנון האדריכלות הישראלית. "קרבת הייצור לקהל הלקוחות גם מאפשרת התאמה מחדש של המוצר בעקבות שינויים בטעם הקהל או בדרישות התכנוניות", היא מסבירה.

מוצרים איכותיים ובטוחים יותר: רעף מסוג מרסילייז אפור מדיום של קוניאל. צילום: יחצ
מוצרים איכותיים ובטוחים יותר: רעף מסוג מרסילייז אפור מדיום של קוניאל. צילום: יחצ

לדבריה, מוצרים מקומיים חוסכים את המשאבים הכרוכים בהובלה מעבר לים, והם גם זמינים יותר לרכישה. "יש לנו מלאי של רעפים פופולריים, ואנו מתחייבים על אספקה מהירה במיוחד", היא אומרת. "השירות הופך לבינאישי, ומאפשר ללקוח לאפיין את ההזמנות עד לרמה של התאמת צבעים לפרויקט מסוים".

לא רק זאת, אלא שתו התקן הישראלי מגדיר דרישות מינימליות לשימוש ברעפים כמו חוזק הרעף, מה שמבטיח איכות מירבית. "הדרישות מעודדות את היצרנים הישראלים להציע מוצרים איכותיים ואף להתעלות מעל הדרישות", אומרת סלבולדי. "דרישות אלה חשובות במיוחד כשמדובר במוצרים כמו רעפים, כשמשהו לא תקין עלול לסכן ישירות את דיירי הבית. רעפים רבים ממדינות שכנות, לדוגמה, לא תמיד עומדים בהגדרות התקן הללו".

חשובה ההתאמה לסגנון האדריכלות הישראלי: גג רעפי מרסילייז טוסקנה לייט של קוניאל. צילום: יחצ
חשובה ההתאמה לסגנון האדריכלות הישראלי: גג רעפי מרסילייז טוסקנה לייט של קוניאל. צילום: יחצ

לקטלוג מוצרים כחול-לבן לחצו כאן >>

חזור מעלה