עיצוב ממגנט: משדרגים את דלת הכניסה

במקום להחליף את הפלדלת הישנה, אפשר לנסות להפיח בה רוח חיים; מגנט מיוחד שמגיע במגוון הדפסים ומותאם לדלתות הסטנדרטיות עשוי לשפר את חזות הדלת, ולתת טאץ´ אישי ומראה עדכני לכל חלל הבית

מירי גריי | צילום: יח"צ | תאריך: 9.8.2014|

דלת הכניסה היא לא רק אלמנט פונקציונלי. היא גם משליכה על האווירה העיצובית הכללית בבית. אבל מה עושים כשהדלת כבר בלויה, מתקלפת או סתם שגרתית ומשעממת? החלפה של הדלת באחרת היא אופציה יקרה ולא תמיד רלוונטית.

דרך מקורית לשדרג את החלל: מגנט ג
דרך מקורית לשדרג את החלל: מגנט ג'ירפה לדלת של FUNKYDOOR


בשוק קיימים כיום כמה פתרונות אפשריים. חברות רבות מציעות החלפה של חיפוי הוינוריט (PVC) שמצוי על הדלת. זהו חומר ותיק בשימוש, שמגיע בצורת יריעת טפט מבודדת שמודבקת על הדלת. היריעה מגיעה בהדפסים שונים. עבור החלפת הוינוריט על המתקין לפרק את הפלדלת ואת הפירזול, להדביק את הטפט ולהרכיב את הדלת מחדש. פתרון נוסף הוא הדבקה של חיפוי פורניר על הדלתות (פלטות עץ דקורטיביות), וחיבור לדלת הכניסה באמצעות פרופילים.

חברת פאנקי דור פיתחה רעיון מקורי מעט יותר לשדרוג ורענון דלתות הבית. מדובר בתמונת מגנט שמותאמת לדלתות הסטנדרטיות ומאפשרת לעצב את דלת הכניסה משני הצדדים, כך שהיא חוסכת את ההכרח בהחלפה של הדלת או צביעה שלו. הרעיון הוא להפוך את דלת הבית למעין תמונה מעוצבת, שתוסיף אופי לחלל הבית ולעיצוב שלו. הדלת עצמה הופכת להיות פריט ריהוט טרנדי בחדר.

דלת מעוצבת בקלות: מגנט לדלת של FUNKYDOOR
דלת מעוצבת בקלות: מגנט לדלת של FUNKYDOOR

תמונות המגנטים מגיעים במגוון דגמי עיצוב והדפסים שמותאמים למבוגרים וגם לילדים (ניתן לבחור עיצוב דרך האתר ולקבל את המגנטים במשלוח). העיצוב באמצעות המגנט אינו משאיר עקבות או לכלוך, ואינו מתקלף עם הזמן. לדברי אורי דוד, הבעלים של FUNKYDOOR, הפתרון מתאים לא רק לצורך שידרוג הדלת, אלא גם כתוספת עיצובית לבית, וככלי לרענון החדרים. "הציפוי לא נועד רק למי שמשפץ כעת את ביתו ומעוניין בשיפור מראה הדלת", מסביר דוד, "הוא עשוי גם להעניק פרספקטיבה עיצובית נוספת באמצעות פריט שלא קיבל עד כה תשומת לב".

עיצובים חמודים לחדר הילדים: מגנט לדלת של FUNKYDOOR
עיצובים חמודים לחדר הילדים: מגנט לדלת של FUNKYDOOR

התמונה עצמה מוצמדת לדלת באמצעות מגנט, כך שאין צורך בשימוש בדבקים או חומרים אחרים שמשאירים סימנים או פוגמים בדלת. הפתרון הוא מודולרי וגמיש. התמונות קלות להרכבה והתהליך מתבצע במהירות ובקלות (ההרכבה עצמה אורכת כ-5 דקות). התמונה ניתנת גם להסרה קלה כשמעוניינים להחליף את העיצוב. המגנט משמש כהגנה לדלת. התמונה עטופה למינציה ששומרת עליה ומאפשרת לנקותה בקלות. את המגנטים ניתן להדביק גם על דלת הממ"ד.

עיצובים מגוונים: מגנטים נדבקים לדלת של FUNKYDOOR
עיצובים מגוונים: מגנטים נדבקים לדלת של FUNKYDOOR
חזור מעלה