פאר היצירה: הצצה לשיפוץ בדירה מעוצבת בנתניה

שורה שניה מן הים, בדירה השייכת לפרויקט עיר ימים בנתניה, הצליחה מתכננת ומעצבת הפנים הגר פאר, ליצור מרחב חדש בעזרת שיפוץ חכם ויצירתי. העיצוב האוורירי בשילוב עם המראה הקלאסי, יצרו יחדיו דירה ביתית ומזמינה. הנה הצצה

רוני ארקוש | צילום:אלעד גונן וזאב ביץ´ | תאריך: 28.9.2014

מיקום:

עיר ימים, נתניה

שטח הדירה:

120 מ"ר

הדיירים:

אם ובנה הקטן

המעצבת:

הגר פאר

תקציב שיפוץ:

200 אלף ש"ח

לעיתים שינויים קטנים יכולים לחולל מהפך משמעותי ולייצר בבית אנרגיה חדשה. בפרויקט הבא, נערך שיפוץ חכם, אשר בעזרת מספר שינויים מדוייקים בחלוקת החלל ובעיצובו נוצר מרחב חדש לגמרי, מאוורר ונוח.

מבט מכיוון המטבח אל עבר הסלון המעוצב בגווני שמנת ואפור
מבט מכיוון המטבח אל עבר הסלון המעוצב בגווני שמנת ואפור


מתכננת ומעצבת הפנים

הגר פאר

, אשר מביאה עימה כ-10 שנות נסיון בתכנון ועיצוב פנים של מגוון פרויקטים, השכילה להיענות לצרכי הדיירים ולהעניק לדירה את הנקיון האסתטי המנחה אותה. בדירה, בה מתגוררים אם ובנה הקטן, עמדו לרשותה של פאר 120 מ"ר, אשר חולקו ל-5 חדרים.

חלל הסלון- לפני
חלל הסלון- לפני
חלל הסלון- אחרי
חלל הסלון- אחרי

בין השינויים שנערכו הוסרו מס´ קירות במטבח ובסלון, על מנת לרווח את החללים ולאפשר מראה מחודש בעזרת שיבוץ נכון יותר של האלמנטים בכל חדר. בנוסף, תוכננו מיקומים מחודשים לאביזרים שונים כמו בחדר הרחצה של יחידת ההורים, זאת כדי לתרום לתחושת הנוחות ולמראה אסתטי מיטבי. בכל רחבי הדירה נערך חיבור בין אלמנטים שהיו קיימים בחלל לבין תוספות חדשות, כך שנשמר מראה הרמוני ואחיד בכל חדר וחדר.

דירה מרווחת בסגנון קלאסי ביתי בעיצוב הגר פאר
דירה מרווחת בסגנון קלאסי ביתי בעיצוב הגר פאר
תקריב על הסלון המעוצב
תקריב על הסלון המעוצב

הדיירים ביקשו לקבל דירה עם תחושת חלל מאווררת ופתוחה לצד כמובן תכנון פנים נוח ומראה מעוצב. הסגנון המוביל אשר נבחר עבור הדירה היה סגנון קלאסי ביתי עם נגיעות מודרניות. בחירת הצבעים התמקדה בשילוב של גווני אפור ושמנת. ריצוף הבית בגוון בז´-חום, שהיה קיים, נותר בעינו והוא נלקח בחשבון בעיצוב המחודש. זוהי דוגמא לאופן בו עיצוב נכון וחכם המייצר הקשר מתאים, יכול לעיתים לערוך שימוש גם בקיים בלי חשש. בפינת האוכל, בחרה פאר להעניק ייחודיות לקיר בעזרת שליכט בגוון כהה יותר משאר הבית, לצד שימוש בתאורה דומיננטית מעל פינת האוכל. תאורה זו, מאפשרת הן יצירת אפקט עשיר בחלל והן משמשת כאלמנט המייצר הפרדה מדומה בין המטבח ופינת האוכל לבין איזור הסלון.

פינת אוכל עם קיר בשליכט ייחודי ותאורה מעוצבת ודומיננטית
פינת אוכל עם קיר בשליכט ייחודי ותאורה מעוצבת ודומיננטית

חלל המטבח, אשר נפתח אל עבר הסלון בעזרת שבירת שניים מקירותיו, קיבל שחקן חיזוק בדמות עמוד מחופה לבני סיליקט לבנות בגימור ישר, אשר מקבל את פניו של דלפק אחסון וישיבה הסמוך אליו. לעמוד זה, הותאם גוף תאורה מיוחד עשוי ניקל, אשר מדגיש את הקיר. הגוף מתכתב עם גופי תאורה דומים נוספים אשר מוקמו בכניסה לבית ומעל המזנון הסמוך לפינת האוכל.

המטבח- לפני
המטבח- לפני
המטבח- אחרי
המטבח- אחרי

חיפוי הלבנים חוזר גם הוא באחד מקירות המטבח ובכך מאפשר מראה אחיד ומקיף יותר במטבח. המטבח הישן פורק ובמקומו נבנה מטבח בהתאמה אישית מנגר, עשוי מעץ סנדוויץ´ בשילוב חזיתות זכוכית בגוון ייחודי ומעניין של סגול מעושן. מסגרת אלומיניום דקה וידיות אינטגרליות משלימות את המראה היוקרתי הכולל שלו. במטבח שולבה תאורה פלורסנטית משולבת בגופים שקועים ובגופים צמודי תקרה בהתאם לצרכים ולמראה.

מבט מפינת האוכל לכיוון הכניסה עם קיר בחיפוי לבני סיליקט שהותאם למטבח
מבט מפינת האוכל לכיוון הכניסה עם קיר בחיפוי לבני סיליקט שהותאם למטבח

ביחידת ההורים נערך שיפוץ בשידה מיוחדת שהותאמו לה ידיות חדשות אשר שיוו לה מראה מחודש. בנוסף, נבנה חדר ארונות חדש מגבס בשילוב דלתות עץ התואמות את צבעי הקיר, אשר נתפר עבור צרכי הדיירים. איזור השינה זכה במיטה חדשה ובצמד שטיחים סמוכים אשר מעניקים עוד אלמנט של חמימות לחלל. להשלמת רעננות החדר, נצבע החלל מחדש והותאמה תאורת קיר חדשה. חדר הרחצה של יחידת ההורים עבר גם הוא מהפך מכובד ועוצב בסגנון מודרני נקי עם פסי אלומניום, ריצוף כהה וחיפויים מלבניים בלבן מלוכלך. הכלים הסניטריים מוקמו מחדש ואליהם התווסף ארון כיור מעץ אלון מולבן עם מגירות רחבות ידיים. לחדר הרחצה הכללי של הבית הותאם ארון רחצה חדש והוחלף בו חלק מחיפוי הקיר.

תוכנית הדירה-לפני
תוכנית הדירה-לפני
תוכנית הדירה- אחרי
תוכנית הדירה- אחרי

סך הכל: 200 אלף ש"ח

עבודת קבלן:

55 אלף ש"ח

נגרות:

50 אלף ש"ח

תאורה:

10 אלף ש"ח

חיפוי וריצוף+ כלים סניטריים:

25 אלף ש"ח

לבני סיליקט:

2000 ש"ח

ריהוט משלים ופריטי נוי:

14 אלף ש"ח

שטיחים:

12 אלף ש"ח

שיש+ מכשירי חשמל:

24 אלף ש"ח

רוצים לקרוא עוד? להצצות בתים נוספות לחצו כאן

חזור מעלה