תמיכה בעסקי הדרום: מבט על מפעלים מקומיים בדרום הארץ

הם מציעים פתרונות יצירתיים ומוצרים איכותיים תוך שמירה על תו תקן קפדני של ייצור כחול לבן. מפעלים חדשניים עם זיקה מקומית הם תמיד מקור ראוי להערכה, ועל אחת כמה וכמה כשהם ממוקמים בדרום הארץ. ממטבחים ועד למזרני שינה, משדרות ועד ליבנה- הנה היכרות מקרוב עם מספר עסקים מקומיים דרומיים שלא עוצרים לרגע

מערכת אתר "הדירה" | צילום: יחצ| תאריך: 9.9.14

מטבחי זיו

מטבח מעוצב של מטבחי זיו. צילום: ישראל כהן
מטבח מעוצב של מטבחי זיו. צילום: ישראל כהן


תמיכה בתעשייה המקומית - חפשו את התו שמעיד על ייצור ישראלי כחול לבן
תמיכה בתעשייה המקומית - חפשו את התו שמעיד על ייצור ישראלי כחול לבן
קצת רקע:

בחברה ישנם כ- 170 עובדים, מתוכם 95 עובדים במפעל בשדרות אשר הוקם בשנת 2004, ומשתרע על פני שטח של 24,000 מ"ר. נוסף למפעל, מונה החברה 6 אולמות תצוגה, בפריסה ארצית.

תחומי התמחות:

החברה עוסקת בעיצוב, תכנון וייצור מטבחים, תוך שימוש בשיטות טכנולוגיות מתקדמות ביותר ומעצבים מוכשרים, בעלי ידע וניסיון רב. במפעל בשדרות מצויים אמצעי מיכון מתקדמים שמסייעים בייצור מטבח מחומרים איכותיים ובעיצובים חדשניים.

חזון:

ייצור מטבח התואם לצרכים, לסגנון ולתפיסת החיים של כל לקוח המגיע לאולם כדי לספק מטבח שכיף לחיות בו.

ובנימה אישית:

"ההתגייסות להמשך עבודה שוטפת במפעל בתקופה הנוכחית מעוררת השראה. אפילו בתנאים קשים תחת דריכות תמידית ואי ידיעה, כולנו רתומים ושותפים ביצירת מטבחים מעוצבים, איכותיים, וחדשניים."

מבט על פנים מפעל דרומי: מטבחי זיו
מבט על פנים מפעל דרומי: מטבחי זיו

רשפים דלתות פלדה

קצת רקע:

המפעל נמצא באזור התעשייה הדרומי באשקלון ועובדים בו כיום מעל ל-200 איש.

תחומי התמחות:

עיצוב וייצור קשת רחבה של דלתות יוקרה לכניסה תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות הכוללות מספר פטנטים ושיטות בלעדיות אשר פותחו במחלקת הפיתוח כמו גם שימוש בחומרים איכותיים. בימים אלה, מציעה החברה מחירים מיוחדים לרוב הדגמים במבצע שיימשך עד לראש השנה.

לקבל את הדרום עם דלת מעוצבת: רשפים דלתות פלדה
לקבל את הדרום עם דלת מעוצבת: רשפים דלתות פלדה
חזון:

להמשיך להיות בחוד התעשייה הישראלית ולייצר מוצרים אשר זוכים לתשואות רבות גם בחו"ל.

ובנימה אישית:

להיות מפעל כחול לבן משלב הרבה חדוות יצירה וגאווה אמיתית. המקומיות מאפשרת ללקוח קבלת שרות ובקרת איכות של המפעל עצמו ותמיכה בכל ההיבטים ורמות התפקידים במפעל. למרות המצב, הצלחנו לשמור על מקצועיות ועמידה בזמנים מול הלקוחות, אשר גילו גם הם מצידם הבנה רבה.

מג´יק קרמיק בע"מ

קצת רקע:

בחברה, אשר הוקמה בשנת 1997, מועסקים כיום כ-15 עובדים, החולשים על מספר מוקדים ביניהם: משרדים ומחסן באזור התעשייה של יבנה וייצור באזורי התעשייה של באר טוביה ואשדוד. בנוסף, מתבצעת מלאכת ההרכבה והאריזה במפעלי שיקום לאנשים עם מוגבלות ברחובות ובאשדוד.

אביזרים לחיסכון במים לברזי כיור ומקלחת - מג
אביזרים לחיסכון במים לברזי כיור ומקלחת - מג'יק קרמיק בעמ
תחומי התמחות:

מגוון אביזרים לחיסכון במים לברזי כיור ומקלחת (חסכמים) ומשתנות איכותיות ומעוצבות ללא מים לשרותי גברים. תהליך הייצור מתבצע עם בקרת איכות קפדנית, של תקן ISO9001, תוך שימוש בחומרים פלסטיים מתקדמים הניתנים למיחזור. כל חומרי הגלם, החל בברגים וכלה בפלסטיק נרכשים בתעשייה הישראלית. החברה זכתבה בפרס הגלובוס הירוק על תרומה למשק המים בישראל. זהו פרס יוקרתי שמוענק לחברה אחת כל שנה ע"י כל ארגוני הסביבה בארץ.

חזון:

לקדם שיתופי פעולה למדינות ברחבי העולם, להמשיך לתרום לפיתוח מוצרים ירוקים ושמירה על הסביבה.

ובנימה אישית:

"אנחנו עסק משפחתי אשר פיתח את המוצרים בארץ וזו גאווה לייצר בתעשייה הישראלית. לייצור בארץ יש יתרונות רבים כגון הקפדה על איכות המוצרים וזמני אספקה יחסית מהירים מהיבואנים. אנחנו חושבים שליצרנים הישראלים צריכה להיות עדיפות על פני יבואנים בפרויקטים לאומיים וממשלתיים כמו גם מלקוחות מוסדיים ופרטיים".

תעשיות פולימרים זיקים 2001 בע"מ בבעלות חברת אחים מנדלבוים בע"מ

קצת רקע:

אחים מנדלבוים בע"מ נוסדה ב-1932, בחברה ישנם מעל ל- 70 עובדים משדרות, אשקלון והסביבה.

כך זה נראה מבחוץ: חזית מפעל תעשיות פולימרים זיקים
כך זה נראה מבחוץ: חזית מפעל תעשיות פולימרים זיקים
תחומי התמחות:

לחברה מפעל ספוג מהגדולים בארץ, בו מיוצר הספוג כחומר גלם. בנוסף, החברה פיתחה את מזרון "ניוטון" שהינו היחיד בישראל המאפשר התאמה אישית של קושי המזרן בכל צד של המיטה בנפרד. כל תהליך הייצור, הכולל מספר שלבים מעיבוד חומר הגלם עד למוצר המוגמר, נערך על פי תקן ISO הבינלאומי. כיום, חנויות המפעל בשדרות, קריית עקרון ותל אביב מציעות בין 30-50% הנחה ללקוחות פרטיים אשר יגיעו עד ל-15.10.14 לרכוש מתוצרת המפעל.

התאמה אישית של כל צד במזרון- מזרון ניוטון- תעשיות פולימרים זיקים
התאמה אישית של כל צד במזרון- מזרון ניוטון- תעשיות פולימרים זיקים
חזון:

להמשיך לייצר מוצרים באיכות גבוהה ובסטנדרט בינלאומי, ייצור המתאפשר הודות למסירות ולהתמדה של עובדי החברה ולשימת לב לפרטים הקטנים ביותר הנוגעים לשביעות רצון הלקוחות.

ובנימה אישית:

למרות המצב בדרום בשנים האחרונות, הושקע רבות בהקמת מפעל חדש ומודרני באזור התעשייה פארק ספירים בשדרות אשר אליו עברו העובדים בסוף שנת 2013. מהלך זה נוצר מתוך אמונה מלאה בתעשייה הישראלית, והדרומית בפרט, שתמשיך לייצר מוצרי איכות תוצרת הארץ.

פאר-נשר מוצרים לצביעה ובניה

קצת רקע:

מפעל הייצור, אשר ממוקם באיזור התעשייה הצפוני ביבנה, קיים 57 שנה ונוסד על ידי חיים פרקש, שפתח כבר בגיל 16 את בית המלאכה הראשון שלו. כיום, עובדים במפעל 57 איש.

את הבית תוכלו לצבוע בכחול לבן- מברשות של פאר-נשר מוצרים לצביעה
את הבית תוכלו לצבוע בכחול לבן- מברשות של פאר-נשר מוצרים לצביעה
תחומי התמחות:

ייצור מברשות ומכחולים לצביעה ולתעשייה, אשר נמכרים במרכזי צבע, חנויות חומרי בניין ורשתות "עשה זאת בעצמך". בנוסף, מציע המפעל ייצור מוצרים בהתאמה אישית לדרישת הלקוח ולפי מפרט טכני עבור תעשיות ביטחוניות ומפעלים שונים בארץ. תהליך הייצור נערך בעזרת טכניקות מסורתיות הנתמכות בטכנולוגיות חדשניות. השבוע הושק צבע "כחול לבן" עם עמידות לעובש ל-24 חודשים שמהווה חלק מקטגוריית מוצרים בתחום.

חזון:

להמשיך לספק סל מוצרים עשיר ואיכותי תוך פיתוח התחום.

ובנימה אישית:

החברה נולדה ממיזוג של שתי חברות משפחתיות ומורכבת מעובדים ותיקים אשר הפכו להיות ממש חלק "מהמשפחה",כך שלהיות יצרנים "כחול-לבן" זה לא רק סלוגן. יתרונות הייצור המקומי מתבטא בבקרה קפדנית בתהליך הייצור וההרכבה של המוצר, בשירות אישי ומקצועי ובאספקה מהירה.

ח"ן חימום נוזלים בע"מ

קצת רקע:

בחברה עובדים כ- 15 עובדים בקיבוץ ברור חיל, היא קיימת במתכונתה הנוכחית כ- 8 שנים אך בעלת מוניטין של מעל 20 שנה בתחום.

תחומי התמחות:

התמחות בפתרונות חכמים למים חמים הכוללים תכנון, ביצוע ותחזוקת מערכות חכמות וחסכוניות כחלופה למערכות חימום ישנות המבוססות על דלק, גז, סולר, נפט וכו´. בנוסף, פותח במפעל מוצר המאפשר תכנות בקרים הנשלטים מכל מכשיר נייד ואשר שולטים על מערכות החימום שאנו מתקינים. תהליך הייצור הינו תהליך פרטני בו כל יחידה נבנית בפני עצמה, תוך הקפדה על רמת איכות גבוהה מאוד למוצר כולל בדיקות מתאימות. בתקופה זו, החברה מציעה סקר אנרגטי חינם בתחום חימום המים לכל מפעל או מוסד שיפנה אליה.

כך זה נראה מקרוב - מערכת חימום של חן חימום נוזלים
כך זה נראה מקרוב - מערכת חימום של חן חימום נוזלים
חזון:

להוות גורם משפיע בשוק האנרגיה, על ידי מתן פתרונות חכמים לחימום נוזלים ושילוב אמצעים חסכוניים ישראליים ייחודיים.

ובנימה אישית:

להיות יצרן כחול לבן זו גאווה ישראלית הן ברמת המוצר והן ברמת התעסוקה לדרום. בתחום שלנו ישנם יתרונות רבים ברכישה מיצרן מקומי כמו שירות מהיר, גמישות תפעולית,תרומה לכלכלה הישראלית ועוד.

לרשימת יצרנים כחול לבן בדרום הארץ- לחצו כאן

לקטלוג מוצרים כחול לבן באתר- לחצו כאן


רוצים לקרוא עוד? לכתבות נוספות לחצו כאן

חזור מעלה