מבטיחים איכות ובטיחות: חדרי ילדים כחול-לבן

האלמנטים החשובים ביותר בחדר הילדים הם בטיחות הריהוט ואיכות החומרים. רכישה של תוצרת מקומית מבטיחה עמידה בתקנים מחמירים, שימוש בחומרים ידידותיים והתאמה לצרכי המשפחה הישראלית

מירי גריי | צילום: יח"צ | תאריך: 9.12.2014|

חדר הילדים הוא ללא ספק אחד מן החדרים בבית שהכי מהנה לתכנן ולעצב. מלבד העובדה שרק המחשבה על דיירי החדר הקטנטנים נותנת ערך מוסף לפרויקט, העיסוק בפריטי ריהוט פשוטים (מיטות, כוורות, ושידות), תכנון הצבעוניות הנעימה, והאפשרויות לשילוב פריטים נלווים כמו פופים, אהילים, וקופסאות אחסון מקסימות, רק מכפילים את ההנאה.

אבל דווקא בחדרי הילדים (ובייחוד כשמדובר במוצרים לתינוקות) שאלת איכות החומרים, מידת רעילותם, ומידת הבטיחות שלהם לשימוש חשובה ביותר, ובגדר משהו שאין להתפשר עליו. רכישה של רהיטים תוצרת הארץ, שמצוידים בתקנים מחמירים ומותאמים לאקלים הישראלי, עוזרת להבטיח את עמידותם של פריטי הריהוט לאורך זמן ומעל הכל מקדמת בטיחות מקסימלית.

בטיחות מעל הכל: מיטה ושידה של משכל. צילום: יחצ
בטיחות מעל הכל: מיטה ושידה של משכל. צילום: יחצ


"תחום רהיטי התינוקות: מיטות, עריסות, לולים ושידות הוא תחום שבו האלמנט החשוב מכל הוא בטיחות", אומרת עדי פורמן, מנהלת שיווק בחברת משכל, יצרני ריהוט לתינוקות, ילדים ונוער. "התקן הישראלי מתחשב בכל האספקטים של הבטיחות כמו בתקנים אירופאיים ואמריקאים, אך לוקח בחשבון גם את האקלים החם בארץ, היוצר התרחבות של חלקי העץ ומוביל להתרופפות הפרזול המחבר ביניהם. לישראלים גם ישנה נטייה להעביר מיטות תינוק מילד לילד או לחברים וקרובי משפחה, והתקן לוקח בחשבון שמיטת תינוק בארץ ´עובדת´ קשה יותר מזו שבחו"ל. חברות המייבאות רהיטי תינוקות מחו"ל לא עומדות בתנאי התקן הישראלי. על כן תמיד כדאי לחפש את מדבקת "תו התקן" על הרהיט ולא להסתפק בהבטחות המוכרים".

מובן שגם סוג החומרים ומידת הידידותית שלהם לסביבה חשובה כשמדובר בסביבת ילדים. יצרניות רבות בתחום כבר עברו לשימוש בחומרים טבעיים בלבד. חברת "האוס אין", לדוגמה, שמייצרת ומעצבת ריהוט מעץ מלא לחדרי ילדים ונוער, מתמקדת אך ורק בייצור ריהוט בריא. "הריהוט לילדים מיוצר מעץ מלא בלבד שהוא חומר גלם טבעי ועמיד, ללא שילוב של MDF, סיבית או מלמין", אומרת עדנה זונר, מנהלת שיווק ומכירות בחברה. "כל החומרים הם טבעיים, הצבעים אקריליים על בסיס מים ללא עופרת ומתכות. הלכה גם היא על בסיס מים, והדבקים שאנו משתמשים בהם הם ללא כימיקליים".

להעדיף חומרים טבעיים וידידותיים: חדר ילדים של האוס אין. צילום: יחצ
להעדיף חומרים טבעיים וידידותיים: חדר ילדים של האוס אין. צילום: יחצ

מפעל משכל עבר מזה כבר גם הוא לצביעה אקולוגית, לא רעילה ובטיחותית. "בניגוד לצביעה רגילה וזולה שמקושרת לייבוא מהמזרח, ומבוססת על טינרים וחומרי דלק, אנו משתמשים בצבעים שמבוססים על מים ומינרלים טבעיים ומיועדים לחדרי תינוקות וילדים", אומרת פורמן.

קונים כחול-לבן: חפשו את תו מיוצר בישראל
קונים כחול-לבן: חפשו את תו מיוצר בישראל

איכות החומרים חשובה גם בהיבט של עמידות ושחיקה של הרהיטים. ברהיטי משכל עושים שימוש בעץ בוק אירופאי, שמאופיין בחוזק ועמידות גבוהים ונכרת בכריתה מבוקרת. "רהיטים שמיובאים מהמזרח עשויים לעתים קרובות מעץ אורן", טוענת פורמן. "למרות יופיו הוא נוטה לדהות, להוציא "עיניים", ולהיסדק תוך זמן קצר". ברהיטי "האוס אין" משתמשים גם כן בעץ איכותי כמו בוצ´ר קרוליינה, אורן פיני וליבנה.

יתרון משמעותי ברכישה של רהיטים כחול-לבן לחדרי ילדים הוא האפשרות להתאמה אישית. חדרי ילדים נוטים לעבור שינויים רבים במשך השנים, והעיצוב דורש התאמה מחדש לגודל החדר, גודל הארונות הרצוי או מספר הילדים שישנים בו. "עם כל לקוח נעשית בדיקה של מידות, של הצרכים הספציפיים וההעדפות", אומרת פורמן. "ניתן לבחור בין עשרות גוונים, בין סוגי חומרים, רוחב של מידות, התאמה לאורך הנישות או גובה הארונות. למרות שמדובר במפעל גדול, הייצור המקומי מאפשר גמישות מקסימלית בקולקציה הקיימת. זאת בניגוד להזמנה מראש של פריטים מחו"ל. כל הפריטים זהים ומגוון נאפשרויות והצבעים מצומצם יותר".

"כיוון שהנגריה ממוקמת בארץ ניתן לתפור ללקוח רהיט במידות ובצרכים שלו, וזה יתרון עצום שקיים בייצור עצמי", מוסיפה זונר. "הרהיטים גם מעוצבים כך שהם על-זמניים. ניתן לגדול עם החדר, והרהיט מלווה את המשפחה שנים רבות. ניתן לפרק ולהרכיב את הרהיט מאות פעמים והוא רק משתבח עם הזמן. כמו כן, ניתנת אחריות לשנים רבות".

העל זמניות של פריטי הריהוט מחייבת גם שמירה על קשר רציף עם הלקוחות. חברות ישראליות ותיקות יכולות לספק אחריות ושירות ללקוחות שלהם גם לאחר שנים רבות של שימוש. ברכישת חדרי ילדים תוצרת חוץ לא תמיד יש למי לפנות כשהרהיט נזוק או זקוק לתיקונים. לטענת פורמן, מגיעות אליהם לעתים בקשות להשלמות ולשירות לרהיטים שנמצאים בשימוש כבר 10, 15 ואף מעל ל-20 שנים. "אנחנו תמיד נהיה כאן באחריות, בתחזוקה של חומרי חילוף והשלמות לאורך שנים ארוכות, גם מעבר לשנות האחריות בתעודת האחריות", היא אומרת. "כשקונים רהיט מיובא אין זמינות ואין אחריות שכזו. לפעמים הצרכן אפילו לא יודע על החלפת היצרן ואז כשנזקקים לעזרה כלשהי אין איך לסייע".

אפשרויות רבות יותר להתאמה אישית. חדר ילדים של משכל. צילום: יחצ
אפשרויות רבות יותר להתאמה אישית. חדר ילדים של משכל. צילום: יחצ

מעבר לאפשרות לשירות אישי וקרוב, פריטים מקומיים של חדרי ילדים נוטים להיות מותאמים יותר לסביבה ולצרכים של המשפחה הישראלית. לדברי רינת כהן, משנה למנכ"ל מילגה, שמייצרת בין השאר פופים ופינות ישיבה לחדרי ילדים, מוצרים רבים שלהם מיוצרים בהתאם לעונות השנה, כך שסוג הבדים מותאם לטמפרטורה בחורף או בקיץ. לדבריה, החברה "חיה את הלקוח הישראלי" במובן שהמוצרים מתאימים יותר לצרכים המקומיים. "שנים של היכרות עם הלקוחות הביאו אותנו לייצר את המוצרים המתאימים ביותר לאופי הישראלי", היא אומרת. "מצד אחד הילדים נהנים לקפוץ על הפופים הרכים ומצד שני זה מתאים גם לנוחות ולשקט של ההורים. את הכיסויים ניתן להסיר ולכבס וזה אחד הדברים החשובים ביותר לאמא הישראלית".

מתאים יותר לצרכן הישראלי: פופים ונחש של מילגה. צילום: יחצ
מתאים יותר לצרכן הישראלי: פופים ונחש של מילגה. צילום: יחצ

לקטלוג מוצרים כחול לבן באתר הדירה לחצו כאן

חזור מעלה