חסכוני, יעיל ושקט: יתרונות המזגן הרב-מאייד

בזכות הטמפרטורה הנוחה, הבקרה הנפרדת לכל חלל, והחיסכון בחשמל, מהווה המזגן המולטי מאייד תחליף מתוחכם ויעיל יותר למזגנים השגרתיים ומאפשר גמישות מירבית לצרכי מיזוג האוויר בבית

מערכת אתר "הדירה" | צילום: יח"צ | תאריך: 31.5.2015

רבים כבר מכירים את יתרונותיו של המזגן הרב מאייד ואת הטמפרטורה הנוחה והאקלים הנעים שהוא מייצר בבית. המזגן חוסך התקנה של כמה מנועים שונים (לכל יחידת פנים), וגם מהווה תחליף איכותי ויעיל יותר למזגן המיני מרכזי המוכר, שמיועד למיזוג של מספר חדרים במקביל או חלל אחד גדול.

מהו מזגן רב מאייד (VRF או Multi)?

מדובר במזגן, שפועל בדרך כלל בטכנולוגיית אינוורטר, שהיחידה החיצונית שלו בנויה כמכלול אחד, אליו מחוברים יותר מיחידה פנימית אחת (עד 16 מאיידים ליחידה חיצונית אחת). כל מאייד מצוי בשליטה עצמאית מלאה על ידי שלט או טרמוסטט קירי.

להתקנה של מזגן רב מאייד יתרונות רבים:

*

חיסכון במקום

- במקרים רבים אין מקום להתקין על הגג או במרפסת השירות יותר מיחידה חיצונית אחת (מנוע), והדבר מגביל את אופציות המיזוג בבית (כיוון שנדרש מנוע לכל יחידת פנים). במזגן רב מאייד נדרשת רק יחידת חוץ אחת. מבחינה אסתטית ניתן להתאים את עיצוב המזגן לחדר הממוזג (קיים מבחר רב של יחידות דקורטיביות).

*

מיזוג כל חלל בנפרד

- ברוב המקרים אנו לא נדרשים למזג את כל החדרים בבית אלא רק חדרים מסוימים בהם שוהים בני המשפחה. באמצעות מזגן רב מאייד ניתן למזג כל חדר על פי הצורך, ואין צורך להפעיל את כל היחידות. בזכות יחידות הפנים הנפרדות, המזגן גם יעיל במיוחד בבתים מרובי מפלסים, והוא מאפשר בקרת טמפרטורה לכל חלל.

נעים בחדר השינה: יתרונות המזגן הרב מאייד. צילום: אלרם
נעים בחדר השינה: יתרונות המזגן הרב מאייד. צילום: אלרם


*

חיסכון בחשמל

- כיוון שאין צורך למזג חלל גדול או חללים רבים בבת אחת ישנו חיסכון משמעותי בחשמל. עבודת המאייד איכותית מאד בסינון האוויר בכל חלל. בניגוד לכך, מזגן מיני מרכזי יצרוך כמות גדולה יותר של חשמל משום שהוא ממזג חלל גדול יותר.

*

הפחתת הרעש

-כיוון שמדובר ביחידות פנימיות קטנות המזגן מרעיש פחות. זאת בניגוד למזגן מיני מרכזי, לדוגמה, שבדרך כלל יהיה גדול יותר ומרעיש יותר מכיוון שנדרש למזג חלל גדול יותר.

המזגן הרב מאייד אידיאלי לבית רב מפלסים. צילום: אלרם
המזגן הרב מאייד אידיאלי לבית רב מפלסים. צילום: אלרם

מזגן רב מאייד כולל ברוב המקרים מדחס

בטכנולוגיית אינוורטר

. היתרון העיקרי בטכנולוגיה זו היא חיסכון בחשמל. מזגן שכזה עובד בתפוקה קבועה מבלי להיכבות: הוא נדלק ועובד בעוצמה הרצויה עד שמגיע לטמפרטורה המבוקשת בחדר, ולאחר שהטמפרטורה הושגה הוא מוריד את תפוקתו וממשיך לעבוד בצורה חלשה, שקטה וחסכונית יותר. זאת בניגוד למזגנים בטכנולוגיה אחרת, שכשמגיעים לטמפרטורה הרצויה נכבים לגמרי, ונדלקים שוב בשיא העוצמה כשהטמפרטורה בחדר משתנה. ההדלקה של המזגן היא הפעולה הצורכת את כמות החשמל הגדולה ביותר, ולכן מזגן שלא נכבה וממשיך לעבוד בתפוקה ובצריכת חשמל קטנה יחסית חוסך חשמל לאורך זמן. התפוקה הקבועה גם מאריכה את חיי המזגן.

מזגן בטכנולוגיית אינוורטר גם מונע תחושת יובש באוויר. במצב חימום הוא שומר על אחוזי לחות באוויר, וגורם לתחושה נוחה יותר.

חיסכון במקום וחיסכון בחשמל. צילום: אלרם
חיסכון במקום וחיסכון בחשמל. צילום: אלרם

באשר למחיר - מזגן בטכנולוגיית אינוורטר יקר יותר ממזגן רגיל המקביל אליו בכ- 20%-50% בממוצע, אך קיימים כמה פתרונות למזגנים מסוגים שונים, בהתאם לתקציב ולרצונות, כך שמזגן רב מאייד בהחלט אינו מיועד רק לבתי יוקרה.

שיטת ההתקנה

אינה שונה מהתקנה של מזגנים אחרים. המערכות המתוחכמות של המזגן הרב מאייד מאפשרים ניצול של כל שטח החדר והתקנת יחידות ללא הנמכת תקרה. ישנן גם אפשרויות רבות בבחירת עיצוב המזגן והתאמה שלו לעיצוב הכללי של החלל.

טמפרטורה אופטימלית בכל חלל: צילום: אלרם
טמפרטורה אופטימלית בכל חלל: צילום: אלרם
הכתבה הוכנה בשיתוף עם חברת אלרם שיווק ושירותים בע"מ, חברה מובילה לשיווק והתקנת מערכות מיזוג אויר מתקדמות.
ליצירת קשר : 02-6403008
חזור מעלה