סוויטה ביתית: הצצה לדירה מעוצבת בתל-אביב

בעזרתו של המעצב גילעד יצחקי, ותוך התגברות על כמה אתגרים אדריכלים, הפכה דירה קטנה, ישנה וסטנדרטית לבית נעים, צבעוני ומואר, שרק משתוקקים לשוב אליו מהנכר. הנה הצצה

מירי גריי| צילום: נדב פקט - דלתות פנדור | תאריך: 28.4.2015|

מיקום:

תל-אביב

שטח הדירה:

49 מ"ר (2 חדרים)

הדיירים:

איש צוות אוויר

המעצב:

גילעד יצחקי

איש צוות אויר כבן 40 אשר מרבה להסתובב בעולם ביקש לעצב את ביתו בדומה לסוויטה מפנקת בבית מלון; חמה, נעימה, משודרגת וצבעונית, אך יחד עם זאת משרה אווירה של בית. האדריכל ומעצב הפנים גילעד יצחקי נענה לאתגר, ולטענתו זהו אחד הפרויקטים הצבעוניים והמהנים שיצא לו לבצע.

רצונותיו של בעל הנכס היו בראש ובראשונה תכנון וניצול מקסימלי של החלל הקטן יחסית. השאיפה הייתה להפוך את החלל לפרקטי ופונקציונלי עם מקסימום נפחי אכסון.

האתגר: ניצול מקסימלי של החלל הקטן. מבט על הסלון
האתגר: ניצול מקסימלי של החלל הקטן. מבט על הסלון


הדירה, בעלת 2 חדרים, נרכשה בשנת 2006 על ידי בעל הנכס ובוצע בה "גילוח" כולל, אשר השאיר רק את הקורות ועמודים תומכים, זאת על מנת לסדר ולהתאים את חלוקת החלל לצרכי הלקוח.

הדירה הייתה ישנה מאד (נבנתה בשנת 1949) ולא מתוחזקת מבחינת תשתיות. המטבח היה מטבח "פס" אותנטי במרכז הבית עם יציאה למרפסת שירות הצופה לכיוון מזרח. בשל מצב הדירה נדרש שיפוץ מקיף אשר כלל הרמת ריצוף והחלפת כל התשתיות (מים, חשמל ואלומיניום בפתחים).

כמה טוב שבאת הביתה: מבט על פינת העבודה
כמה טוב שבאת הביתה: מבט על פינת העבודה

סגנון העיצוב הנבחר היה הייטקי-מודרני, סגנון שגם הלקוח וגם האדריכל התחברו אליו מראש, מה שתרם להצלחת הפרויקט. בשל גודל הבית הוחלט לצבוע את הקירות בצבע לבן שלג (נירלט) מה שנתן אפקט של בית פתוח ומואר. כיווני האוויר (מזרח ודרום) אשר מכניסים אור רב לבית תרמו גם הם ליצירת האפקט.

הסלון

עוצב בסגנון מודרני. כיוון שבעל הבית אוהב לארח, נבחרה מערכת ישיבה שניתן להושיב בה אנשים רבים בעת אירוח, אבל יחד עם זאת לא נותנת תחושת כובד וחנק של החלל. מסיבה זו גם נבחרו לשימוש בעיצוב הסלון חומרים קלים ושקופים כמו זכוכית, אשר מופיעה בכמה אלמנטים בבית.

הגוונים השולטים בסלון הם אפורים, אשר מתחברים נהדר עם צבעים חמים וקרים רבים, ויוצרים דיאלוג עם המטבח בצבע תכלת.

קורה היורדת בדיוק באמצע הסלון סיפקה אתגר תכנוני ועיצובי לאדריכל. בעבר שימשה קורה זו ביציאה למרפסת מחדר השינה, ובתהליך העיצוב היא הפכה לגוף תאורה מרכזי בחלל עם מדפי גבס לתאורה נסתרת. הקיר המרכזי בסלון טויח בטיח אינטונקו - טיח מינרלי בעל מרקם גרגירים בינוני, המאפשר ליצור מספר רב של אפקטים.

אלמנטים שקופים וקלים בעיצוב הסלון
אלמנטים שקופים וקלים בעיצוב הסלון
קורה היורדת אל אמצע החלל הפכה לגוף תאורה מרכזי בסלון
קורה היורדת אל אמצע החלל הפכה לגוף תאורה מרכזי בסלון
הקורה במרכז החלל הפכה לאפקט עיצובי
הקורה במרכז החלל הפכה לאפקט עיצובי
המטבח

ללא ספק גונב את ההצגה, והוא החלק האהוב בבית על האדריכל בשל הצבע הלא שגרתי שלו - תכלת שמיים. המטבח עשוי פורמיקה וזכוכית חלבית. הקירות חופו באותו משטח שיש ליצירת מראה אחיד.

גם המטבח סיפק אתגרים לא פשוטים שכן הוא נדחף אל מרפסת השירות, מה שהביא את הקורה למרכז החלל. גם כאן הפך המכשול לאפקט עיצובי; על הקורה נתלו שלושה שעונים של בירות העולם כאלמנט פרקטי ועיצובי כאחד. הארונות העיליים במטבח השתלבו מצוין עם הקורה.

בחדר השינה

הושמה מיטה מתכווננת של הולנדיה (בהשראת מיטה במחלקה ראשונה במטוס) בצבעים וונגה ושמנת. הארון הוא ארון עם דלתות רחף שתרם לחיסכון במקום. חיפוי הארון מזכוכית בגווני המיטה - שמנת ופס וונגה אופקי.

חדר הרחצה

מוקם במרכז הבית, מה שיצר בתחילה מגבלה של תאורת יום טבעית ואוורור. המגבלה נפתרה על ידי יצירת כניסה נוספת לחדר הרחצה מחדר השינה (בעקבות בקשה של הלקוח). פתיחת הדלת הופכת את כל הבית לחלל אחד ומשפרת את הזרימה האנרגטית בבית. חדר הרחצה עוצב בסגנון של קונספט ספא עם נגיעות יפניות.

גופי התאורה בבית הם חגיגה בפני עצמה. כל הבית מושתת על גופי לד שמכילים ברובם נורות לד חכמות אשר נשלטות באמצעות הסמארטפון (יובאו מארה"ב). מערכת תאורה חכמה זו חסכונית בחשמל. בלחיצת כפתור אחת ניתן ליצור מגוון גדול של ואריאציות להארת החללים השונים ליצירת מצבי אווירה שונים.

גונב את ההצגה: המטבח בצבעוניות לא שגרתית
גונב את ההצגה: המטבח בצבעוניות לא שגרתית
כניסה נוספת לחדר הרחצה מחדר השינה - לשיפור זרימת האוויר וכניסת האור
כניסה נוספת לחדר הרחצה מחדר השינה - לשיפור זרימת האוויר וכניסת האור

הריצוף שנבחר לבית הוא גרניט פורצלן (50X50) קרמה (זהבי עצמון), ויחד איתו פנלים לבנים מסוג מקור הציפור. הפנלים הלבנים עשויים מחומר פולימרי (עמידים ברטיבות), מתחברים אל הקירות ויוצרים אפקט פתוח יותר ברצפה.

שימוש בתאורה חכמה המופעלת על ידי הסמארטפון מאפשרת שינוי אווירה בלחיצת כפתור
שימוש בתאורה חכמה המופעלת על ידי הסמארטפון מאפשרת שינוי אווירה בלחיצת כפתור
דלתות פנים:

פנדור יוניק

נגרות:

רפי מורדוך ריץ גלרי

ארון קיר חדר שינה:

הארדור

תאורה:

ניו לייט

מיטה חדר שינה:

הולנדיה מערכות שינה

חיפוי וריצוף:

זהבי עצמון

זכוכיות:

שבירו גלאס

מתגי זכוכית אלקטרונית:

VITREA

צבע וטיח דקורטיבי:

מעודד צבעים

שטיח בסלון:

שטיחי איתמר

מערכת ישיבה סלונית:

אינובייט

שולחן סלון:

איי די דיזיין

רוצים לקרוא עוד? להצצות בתים נוספות לחצו כאן

חזור מעלה