נעימה ומפנקת: הצצה לדירת מעוצבת בתל-אביב

אישה בשנות ה-60 לחייה ביקשה לעצב מחדש את ביתה כמו חדר בית מלון מפנק. צמד המעצבות רחלי נוימן ונעמי בן-ארי נענו ברצון לאתגר. הדירה שעוצבה בקו נקי ואלגנטי, הפכה לפרקטית, נעימה ומרווחת. הדיירת שוהה בביתה, אך ממשיכה להרגיש שהיא בחופשה. הנה הצצה

מירי גריי | צילום: נדב פקט | תאריך: 22.10.15|

מיקום:

לב תל-אביב

שטח הדירה:

דירת 3 חדרים

הדיירים:

אישה בשנות ה-60 לחייה

עיצוב פנים:

משרד נוימן בן-ארי

עלות שדרוג הבית:

כ-200 אלף ₪

איך מעצבים דירה שתדמה לסוויטה בבית מלון מפנק? השותפות בסטודיו לעיצוב פנים נוימן-בן ארי התגייסו לעזרתה של אישה בשנות ה-60 לחייה, אשר ביקשה לעצב את דירת שלושת החדרים שברשותה בקווים נקיים ואלגנטיים.

לפני השיפוץ הדירה הייתה עמוסה בריהוט והייתה תחושה של צפיפות וסגירות. הקו המנחה בפרויקט היה ליצור חללים מרווחים, נעימים ופרקטיים עבור הלקוחה.

קו נקי ואלגנטי: מבט על הסלון המעוצב
קו נקי ואלגנטי: מבט על הסלון המעוצב


הרצפה חופתה בפרקט בגוון אלון, ליצירת מרחב אחיד בכל הבית.

בסלון

מוקמה ספה בגוונים טבעיים עמוסה בכריות, ולצידה הוצבה ספת קטיפה בגוון סגול בוהק. שולחן הסלון מורכב משני שולחנות משתלבים אשר יכולים לתפקד כיחידה אחת או להיות מופרדים לשתי יחידות.

לאורך כל הויטרינה נתלה וילון לבן-שקוף, שמואר בתאורת לד סמויה, כדי לאפשר תחושה של אור גם כאשר חשוך בחוץ.

כיוון שבעלת הבית היא פסלת מחונננת, יצירותיה מעטרות את כל החלל. ברחבי הבית מוקמו סטנדים מיוחדים העשויים מנירוסטה עם משטחי עץ צבועים בשחור כדי לאפשר מקום להצגת היצירות, ומצד שני למנוע הפרעה להתנהלות היומיומית בבית.

דרך אלגנטית ופרקטית להצגת יצירות הפיסול: סטנדים מנירוסטה ברחבי הבית
דרך אלגנטית ופרקטית להצגת יצירות הפיסול: סטנדים מנירוסטה ברחבי הבית
המטבח

בדירה ענה על צרכי הלקוחה, ועל כן הוא טופל בתאורה המיטיבה איתו. הידיות הקודמות, שהקנו מראה כפרי, הוחלפו בידיות נירוסטה בקו נקי התואם את סגנון הבית.

לפינת האוכל

נרכש שולחן בגוון אלון עם רגלי נירוסטה. הכסאות רופדו בהתאם לנגיעת הצבע הסגלגלה בסלון ליצירת קריצה צבעונית. במרכז פינת האוכל נתלתה מנורת אהיל ליצירת מראה דרמטי ומרשים.

למטבח נוספה תאורה מתאימה וידיות שממשיכות את הקו הנקי: מבט על המטבח ופינת האוכל
למטבח נוספה תאורה מתאימה וידיות שממשיכות את הקו הנקי: מבט על המטבח ופינת האוכל
נגיעות צבע סגלגלות גם בכיסאות פינת האוכל
נגיעות צבע סגלגלות גם בכיסאות פינת האוכל
לחדר השינה

נבחרה מיטה מתכווננת עם גב מרופד, עמוסה בכריות נוי, ליצירת מראה מזמין ונינוח. לצידי המיטה מוקמו שידת לילה ושולחן, מחופים במראות. בחלונות ניתלו וילונות לבנים שקופים כדי להשלים את המראה המבוקש. כדי להגדיל את חדר השינה יוצרה נישה עבור ארון בגדים גדול מימדים המשולב עם טלויזיה.

מיטה מתכווננת מפנקת עמוסה בכריות. מבט על חדר השינה
מיטה מתכווננת מפנקת עמוסה בכריות. מבט על חדר השינה

ההפרדה בין חדר השינה לחדר הרחצה הצמוד נקבעה על ידי דלת הזזה מזכוכית אשר נסתרת בקיר. חדר הרחצה עצמו תוכנן בגוונים המשלבים אפור כהה בשילוב אריחים המדמים שיש קררה יוקרתי.. חדר הרחצה פונק בראש גשם שיורד מהתקרה ובברז קיר אלגנטי. לחדר נבחר ארון בגוון שחור מבריק ומראת קיר גדולת מימדים.

דלת הזזה מזכוכית מפרידה בין חדר השינה וחדר הרחצה
דלת הזזה מזכוכית מפרידה בין חדר השינה וחדר הרחצה
גוונים אפורים כהים בחדר הרחצה המפנק
גוונים אפורים כהים בחדר הרחצה המפנק
מבט על חדר הרחצה של האורחים
מבט על חדר הרחצה של האורחים

עבור

חדר האירוח

בדירה נבחר סגנון נקי וקל. בחדר הרחצה הנלווה נבחר שילוב בין אפור, לבן ואלון ואריח איטלקי ייחודי המדמה לייסטים מעץ, שמשלים את החיבור לעץ המופיע בשידת הכיור.

במסדרון מוקמו שני ארונות קיר המשתלבים בגוון הקירות. האחד יועד למעילים ותיקים ובשני מוקמו מכונת כביסה ומייבש בעל איוורור פנימי. הארון והקירות נבנו עם דפנות כפולות למניעת רעשים בעת פעולת המכשירים. דלתות הפנים בדירה הן דלתות פרימיום יוניק של פנדור עם צירים נסתרים.

לדברי המעצבות, תהליך העבודה היה מיוחד מאד, מלא באהבה ובפרגון, ומפרה לשני הצדדים. "השמחה הכי גדולה שלנו היא שכל מי שנכנס לביתה אומר שהבית אכן נראה כמו בית-מלון", מספרות המעצבות נעמי ורחלי. "היא מאושרת, ואנחנו מאושרות כי סיפקנו את הצורך הכי גדול שלה".

ריצוף, קרמיקה וכלים סניטריים

- אחים לוי, חזי בנק

ארונות

-

אידיאל

ריהוט סלון

- ניו וינטאג´

נגרות

- נגר פרטי

תאורה ואביזרים

– מחסני תאורה, Floralis

וילונות

– Ronniz

דלתות פנים - פנדור מיטה חדר שינה

-

אירופלקס

רוצים לקרוא עוד? להצצות בתים נוספות לחצו כאן.

חזור מעלה