1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. טיפים לבנייה ושיפוץ
  4. אחסון פשוט

אחסון פשוט

רוצים לשפץ את הבית אבל לא יודעים מה לעשות עם הרכוש עד תום השיפוץ ? Adira בודקת ומעדכנת על מגוון האפשרויות העומדות בפניכם

מאת שחר בן פורת | צילום יח"צ | תאריך 21.12.08

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
בימים של חסכון כלכלי האפשרות לשפץ את הבית הקיים במקום לקנות בית חדש, הופכת רלוונטית מתמיד. אלא שהדרך לשיפוץ הבית והפיכתו לבית החלומות אינה פשוטה, שכן יש להתחשב בשני גורמים: בני הבית ורכושם. מה עושים עם החפצים שרכשתם ואספתם לאורך השנים והיכן משתכנים בתקופת השיפוץ?

ארון המיועד למרפסת השירות<br/>(צילום:יחארון המיועד למרפסת השירות
(צילום:יח'צ) 


ההחלטה הראשונה שיש להחליט, היא האם מפנים את הבית על יושביו וחפציו לטובת הפרויקט, או שמה נשארים בתוכו. הדבר תלוי כמובן בהיקף השיפוץ המתוכנן – ככל שזה מקיף יותר, כך גובר הצורך להשאיר את הבית ריק לחלוטין. לפינוי הבית יש יתרון ברור – הוא מאפשר עבודה מהירה יחסית, ללא עיכובים מיותרים הנובעים מנוכחות בני הבית והרכוש, כמו גם חיים נוחים יותר לבני המשפחה בזמן השיפוץ, גם אם אלו נעשים במקום אחר.

ארגונית - 4 מגירות לאחסון, כתר<br/>(צילום:יחארגונית - 4 מגירות לאחסון, כתר
(צילום:יח'צ) 


עוזבים את הביתאם נפלה החלטה לפנות את הבית לתקופת השיפוץ, עומדות בפניכם כמה אפשרויות. בכל הקשור לבני המשפחה, זה הזמן לקבל עזרה מבני המשפחה והחברים ולמצוא מקום נוח להתארח בו.
אם אין כזה בנמצא, אפשר לשכור דירה באחד ממלונות הדירות הפועלים בארץ. כך למשל מלון הדירות ארבל (www.israelapartment.com) הנמצא בלב תל-אביב, מציע 29 יחידות דיור בגדלים שונים, המתאימות בחלקן למשפחות עם ילדים, לנכים על כסאות גלגלים, ואפילו יחידת דיור אחת לבעלי כלבים. כל יחידה כוללת מטבח, מזגן, קו טלפון, אינטרנט אלחוטי, רהיטים, ואפילו שירות חדרנית אחת ליום. בין 300 ל-500 ₪ ללילה, עם מינימום של 2 לילות ואפשרות לשהות במקום גם חודשים ארוכים אם צריך. ואפילו יש חניה.

חדר זוגי במלון הדירות ארבל<br/>(צילום: ענבל שפריר)חדר זוגי במלון הדירות ארבל
(צילום: ענבל שפריר) 


מה עם הרכוש?בינתיים צריך וכדאי לדאוג גם לרכוש. אם בביתכם אין מחסן מובנה, אפשר להיעזר בשירותי חברות אחסנה. חברת "דו רה מי מחסנים" stam milim -(www.storing.dpages.co.il)-מחזיקה-שטחי-אחסון במושב ישעי שליד בית שמש, ומשלבת שירותי הובלה, אריזה ואחסנה. חלל האחסון מחולק ליחידות אחסון בנפחים שונים, ובעת השכרת יחידה מקבל השוכר מפתח ליחידה, אליה הוא יכול להיכנס בעת הצורך. האחסנה, הכוללת ביטוח, נמדדת בקובים. דירת חדר תמלא בממוצע 10-15 קוב, ואילו דירת 4 חדרים ממוצעת תאכלס 40 קוב. המחיר: 20 ₪ לפני מע"מ לקוב לחודש שכירות, עם מינימום של 10 קוב.

חברת סוניגו (www.sonigo.com.) מציעה את אותו השירות, עם שטחי אחסון באשדוד, ומחירים הנעים בממוצע סביב 35-45 ₪ לקוב לחודש. כדי להעריך נכון את שטח האחסון הדרוש יגיע נציג מטעם החברה להערכת התכולה, שנשמרת גם היא במקום מאובטח ומבוטח על ידי חברת ביטוח, שני פרמטרים שחשוב להקפיד עליהם בבואכם לשכור שירותים של חברת אחסנה.

מלון דירות יכול לשמש כפתרון זמני למשפחות בעת שיפוץ, מלון ארבל<br/>(צילום: ענבל שפריר)מלון דירות יכול לשמש כפתרון זמני למשפחות בעת שיפוץ, מלון ארבל
(צילום: ענבל שפריר) 


נשארים בביתפינוי הבית פחות נדרש במקרה והשיפוץ הוא חלקי; ניתן להעביר את הרכוש ובעלי הבית לחלק אחד של הבית בעת שיפוץ החלק השני, ואז להעבירם חזרה אל האזור ששופץ זה מכבר. במקרים אלו ניתן להשתמש בפתרונות אחסון פשוטים יותר. לדוגמא, ארון אחסון מבד שנמכר ברשת Ace תמורת 90 ₪, או תיק אחסון של IKEA בשם DIMPA שעלותו 25 ₪, או קופסאות פלסטיק מדגם SAMLA שעולות בין 6 ל-65 ₪ ומכילות בין 5 ל-65 ליטר.
במקביל, מציעה "כתר פלסטיק" מגוון מוצרי אחסון, החל מארגזים לאחסון ריהוט ונוי, דרך ארונות המיועדים למרפסות שרות ועד מחסנים גדולים המגיעים לנפח של 15 מטר מעוקב. לדוגמא, מחסן אפקס של כתר בגודל של חדר עולה החל מ-1,900--₪.

אם אתם מתגוררים בבית פרטי ויכולים להקים בו מחסן, זה הזמן. חברת "איסמור" לדוגמא, מציעה מחסני מתכת במראה עץ של חברת ARROW האמריקאית, המגיעים ב-5 גדלים ועולים בין 1,600 ל-3,300 ש"ח. במקביל ניתן לבחור במחסני עץ של UNIVERSO ההולנדית. גם הם מגיעים ב- 5 גדלים ועולים בין 6,000 ל-38,000 ₪.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);"> <br/>ארון אחסון מבד, רשת ACE<br/>(צילום:יח' title='
ארון אחסון מבד, רשת ACE
(צילום:יח'צ)
'>

ארון אחסון מבד, רשת ACE
(צילום:יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


שיפוץ עושים באהבההחשוב מכל הוא להתייעץ עם האדריכל שלכם לגבי הנושא. האדריכל יורי כהן מהמשרד יורי אדריכלים, אומר כי "הפתרון המיטבי הוא לשכור דירה או לעבור לקרובי משפחה לפרק הזמן הקצוב, ולאחסן הריהוט במחסן מוסדר", אבל מרבית לקוחותיו הוא אומר בחרו להשאר בבית. "זה עושה את החיים קשים יותר, אבל בהחלט אפשרי עם תכנון נכון ומצריך מאיתנו לחלק את הבית לחלקים ולהעביר את בני הבית לפי התקדמות העבודה".

"לא משנה אם אתם נשארים או עוזבים", מסכם כהן, "עליכם לחשוב מראש היכן תשהו בזמן השיפוץ ולקחת בחשבון גם אופציה של בילוי משפחתי או רומנטי, ´לנקות´ את המועקות והמתח שגורמים לעיתים השיפוצים. זכרו שהשיפוץ לא חייב להפוך לחוויה שלילית ושנואה, אפשר ורצוי, כמו כל דבר בחיים, לעשות מאהבה".


תגובות לכתבה

חזור מעלה