חלומות באוויר

לא מפתיע שביבי ושרה תמיד מקפידים לישון על מיטה זוגית מפנקת, גם אם היא באוויר. חדר השינה הוא המפלט שלנו בסוף היום, המקום בו האנרגיות מתחלפות ואנו צוברים כוחות מחדש. כל הטיפים והדגשים לעיצוב חדר שינה מהחלומות

מאת דפנה כהן | צילום יח"צ | תאריך 26.5.10

עיצוב חדר שינה זוגי צריך לשקף ולהתאים לשני הצדדים; להגשים פנטזיות, לייצג את ההעדפות, הדרישות ואורח החיים של כל אחד מבני הזוג ושל שניהם יחד. בחיים המודרניים חדר השינה אינו מיועד לשינה בלבד – הטלוויזיה, ולעיתים גם המחשב, התגנבו לחדר, ואולי גם פינת עבודה קטנה ושידת איפור.

חדר שינה: שלבי הלידה

חדר שינה

מודרני צריך להתאים לכל הפונקציות החדשות שנוספו לו ובכל זאת ליצור אווירה חמימה, רגועה ושלווה. איך עושים את זה? שלב-שלב.

תרשום-תרשום:

השלב הראשון, כשניגשים לתכנון חדר השינה, הוא לבחון ולרשום את הצרכים שלנו; מתי אנחנו בחדר, מה אנחנו עושים בו, מי מאיתנו ובאילו שעות. אחרי שרשמנו את הדברים, קל להחליט מה באמת חשוב שייכנס לחדר השינה. הרבה פעמים מגלים שיש פונקציות שחשבנו שאי אפשר בלעדיהן, אך מהרשימה מתגלה שכלל לא משתמשים בהן והן תופסות מקום יקר בחלל.

משטרת האווירה:

השלב השני הוא לחשוב על האווירה שנרצה ליצור בחלל: מודרנית, כפרית, רומנטית, זן וכו´. סגנונות עיצוב יוצרים אווירה ולכל סגנון יש "חוקים" משלו, ולמרות שאף אחד לא יעצור אתכם אם תעברו עליהם – יכול להיות ש"תתפזרו" ולא תצליחו להגיע למראה ולתחושה שכיוונתם אליהם. קראו באינטרנט, קנו מגזינים, התייעצו עם

מעצב פנים

– יכול להיות שאפילו תיהנו מזה.

הנבחרים והנסתרים:

בשלב השלישי ניתן להתחיל לתכנן את החלל בהתאם; לבחור חומרים וצבעים, רהיטים, טקסטיל ולקבוע מידות והעמדה. ההמלצה של מעצבי ART גלריה לריהוט היא לתכנן מספיק מקומות אחסון נסתרים, כך שבחדר השינה לא ייווצר עומס של פריטים ובלגן.

"מראה מבוקש, תחזוקה פשוטה"

בשנים האחרונות אנו רואים כי חדרי השינה הפכו למיני לופטים, חלל אחד פתוח אשר מכיל מיטה, פינת עבודה וחדר רחצה פתוח. כתוצאה מכך, עיצוב חדר השינה השתנה; ארונות האמבטיה עוצבו כמו קומודות ושידות אלגנטיות, החיפויים והריצופים אחידים במראה של עץ או טקסטיל - הכל כדי ליצור הרמוניה ואמירה עיצובית אחת שולטת.

"כיום, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לשלב בין מראה מבוקש לתחזוקה פשוטה, ומציגה אריחים במראה של פרקט או שטיח, אריחי טפט במראה של בד עם טקסטורות טבעיות ועוד. בין הטרנדים הפופולאריים ביותר בעיצוב חדרי שינה הם אריחים המדמים מראה של עץ צבוע ומכניסים לחלל אווירה חמימה, מלטפת ורומנטית, ומאפשרים ניקיון ותחזוקה קלים ביותר", מציינים האדריכלים של חברת "האחים לוי". "טרנד נוסף בעיצוב חדרי שינה הוא שימוש באריחים דקורטיביים ליצירת ראש מיטה, כך ניתן לשדרג את מראה החלל כולו באמצעות שינוי קל ופשוט".

מהכרית אל הקצה

לדברי המעצבת קרן שביט, סוד הקסם של חדר שינה הוא בטקסטיל; "אני מאמינה שהחדר ערום לפני שבחרו והלבישו אותו בטקסטיל נכון. המצעים, השטיחים, הוילונות והתמונות נותנים את הטאץ´ הסופי לעיצוב של כל חלל, ובעיקר כאשר מדובר בחדר השינה. לא צריך להעמיס בחלל בדים וטקסטילים, אבל בהחלט חשוב להכניס שטיחונים, כריות ווילונות, שמעשירים את האווירה וניתנים לשדרוג בקלות - בכל פעם שבא לשנות ולרענן את מראה החלל, ניתן לשנות את האביזרים והטקסטיל בלבד, וללא עלויות יקרות לשנות את מראה החלל מהקצה אל הקצה".

סוד הקסם של חדר שינה הוא בטקסטיל, וילונות חדר שינה מבית אורגון, (צילום: יחצ)
סוד הקסם של חדר שינה הוא בטקסטיל, וילונות חדר שינה מבית אורגון, (צילום: יחצ)


היכנסו לגלריית תמונות של חדרי שינה וקבלו השראה
חזור מעלה