1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. איך תעשו זאת בעצמכם
  4. עשרה טיפים לעיצוב חדר שינה מהחלומות

עשרה טיפים לעיצוב חדר שינה מהחלומות

רוצים לשפר את שנת הלילה שלכם ולהתעורר בבוקר בתחושה נעימה ורגועה?
קבלו את המדריך המלא לעיצוב חדר השינה שלכם.

כתבה: קורל הרמן | צילומים: יח"צ | תאריך 16.06.2016

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
לפני שניגשים לתכנן ולעצב את חדר השינה המושלם, מומלץ לברר עם עצמנו מה בדיוק אנו עושים שם חוץ מלישון (צפייה בטלוויזיה, קריאה, כתיבה...), וכן לרשום במדויק באילו רהיטים וחפצים אנחנו רוצים לאכלס אותו.
רק לאחר מכן לגשת לבחירת הפריטים העיצוביים כמו סוג המיטה וצבע המצעים.

להלן עשרה טיפים שיעזרו לכם בתכנון:


1.תכנון- נתחיל לתכנן את החדר קודם כל מבחינה פונקציונאליות-פרקטית: עושים העמדה נכונה של פרטי הריהוט בהתאם לצרכים- ורק לאחר מכן מתפנים לצד האסתטי.
תאורה נכונה מסייעת לרגיעה ולהרגשה טובה.<br/>צילום: יחתאורה נכונה מסייעת לרגיעה ולהרגשה טובה.
צילום: יח'צ שקע ותקע 

2.תאורה- תאורה נכונה מסייעת לרגיעה ולהרגשה טובה. מומלץ לבחור בתאורה מרכזית מרגיעה הניתנת לעמעום וכן לדאוג שבצדי המיטה יהיו כל נקודות החשמל: שקעים ומפסקים שיהפכו את החיים לקלים ונוחים.

3.מיקום המיטה- גודל המיטה חשוב כי מיטה גדולה מדי יכולה "לסתום" את החדר כולו. הצבת המיטה מול דלת הכניסה גורמת להרגשת חשיפה ואי נוחות ולכן לא מומלצת. מיקום המיטה צריך לגרום לתחושת ביטחון ולכן רצוי לא לתכנן דלתות מאחורי המיטה אלא במקום שדרכו ניתן לצפות על מי שנכנס ולהיות בשליטה מוחלטת.
גודל המיטה חשוב כי מיטה גדולה מדי יכולה גודל המיטה חשוב כי מיטה גדולה מדי יכולה 'לסתום' את החדר כולו.| צילום: יח'צ דופן(Dupen) 4.קריאה במיטה- אם אתם נמנים על אלו שקוראים במיטה, מומלץ לתכנן ארונית ארוכה לידה, שתכיל את כל חומר הקריאה + סל לעיתונים או מגירת ענק נשלפת. רצוי לתכנן תאורת קריאה נוחה ונעימה שלא תפריע לבן או בת הזוג לישון, מומלצת מנורה עם זרוע ארוכה.


5.חלון - מומלץ לתכנן את החלונות משני צדי המיטה, על ידי כך מתאפשרת תחלופת אוויר טובה ותחושת הפרטיות נשמרת.
רצוי לא לתכנן חלון מעל ראש המיטה כי הוא מהדהד בשעת רוח ואוויר קר חודר דרכו. בנוסף, כדי לפתוח את החלון מעל המיטה או לנקות אותו, יש צורך לטפס על המיטה וזה מסוכן ולא נוח.
מומלץ לבחור צבעים בהירים ומרגיעים. שילובים בצבעי פסטל שישרו הרגשת נועם |צילום: יחמומלץ לבחור צבעים בהירים ומרגיעים. שילובים בצבעי פסטל שישרו הרגשת נועם |צילום: יח'צ היבואנים. 


6.צבע- מומלץ לבחור צבעים בהירים ומרגיעים. שילובים בצבעי פסטל שישרו הרגשת נועם, שלווה וביטחון. רצוי לא להרבות בצבע אדום המעלה את לחץ הדם ויכול לגרום לעצבנות ומתח. צבעים אחרים שאינם מומלצים הם שחורים ואפורים, המעצימים את הדיכאון, העייפות ומדכדכים את הנפש.

7.ארון בגדים- מטבעו הוא אלמנט מגושם ויש לקבוע אותו בקירות הניצבים לדלת, מימין או משמאל - כדי ליצור בחדר תחושה של מרחב. אם ממקמים את הארון מול הדלת נוצרת הרגשה מידית של מחנק וחלל סגור. מומלץ לשלב אגף מיוחד בארון - דלת מחוררת שמאחוריה אפשר לתלות בניחותא בגדים לאוורור.
פרקט מוסיף אווירה חמימה ומשנה את מראה החדר. <br/>צילום: יחפרקט מוסיף אווירה חמימה ומשנה את מראה החדר.
צילום: יח'צ כרמל פלור דיזיין 


8.צמחייה- מוסיפה אלמנט מרגיע אולם יש לזכור כי היא גוזלת מאתנו חלק מהחמצן שבחדר ולכן לא כדאי להפריז.

9.טלוויזיה- את הטלוויזיה ניתן למקם על שידת מגירות מול המיטה, על מתקן נשלף ומסתובב או לבנות לה נישה מיוחדת מגבס למיקום המכשיר.

10.וילונות- וילונות ישדרגו מיידית כל חדר שינה ויקנו לחדר תחושה קלילה ונעימה. זכרו, אף אחד לא אוהב להתעורר עם שמש בעיניים!
וילונות וטפטים משרים אווירה חמה ואינטימית בחדר השינה.<br/>צילום:יחוילונות וטפטים משרים אווירה חמה ואינטימית בחדר השינה.
צילום:יח'צ גולדשטיין גלרי טפט 


לסיכום:


ולסיכום - פרגנו לעצמכם חדר שינה נוח, עם חלונות שיכניסו אור ואוויר, מיטה נוחה לחלום עליה חלומות, ותראו שהחיים יראו הרבה יותר טוב.
רוצים גם אתם לעצב מחדש ומתלבטים מה כדאי לעשות? בפורום עיצוב פנים תמצאו מענה לכל שאלותיכם בנושא תכנון אידאלי של חדר השינה, התאמת ריהוט, התאמת צבעים ועוד.
היכנסו לגלריית תמונות - חדרי שינה וקבלו השראה.


תגובות לכתבה

חזור מעלה