1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. איך תעשו זאת בעצמכם
  4. כניסה ברגל ימין, כל מה שרציתם לדעת על עיצוב מבואה

כניסה ברגל ימין, כל מה שרציתם לדעת על עיצוב מבואה

מהי מבואה? למה היא משמשת והאם יש בה צורך? בואו לבדוק איתנו את הכניסה לביתכם

כתבה: קורל הרמן | תמונות: יח´צ חברות

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
המבואה או בשמה הנוסף "הול", הוא אותו חלל בכניסה לבית אשר בו נהגו לתלות את המעילים, התיקים, הכובעים, ולהציץ במראה לפני היציאה מהבית. המבואה מהווה חוצץ לפנים הבית: לא כל אחד המתדפק על דלת הבית, יראה מיד את כולו. קונסולה מעוצבת של Treemiumקונסולה מעוצבת של Treemium  בבתים הישנים עוצבה המבואה כחלל סגור, אך בשנים האחרונות החלה מגמה של סיפוח המבואה אל חדר המגורים ולכן בבתים רבים דלת הכניסה נפתחת ישירות אל הסלון. גודלה של המבואה הלך וקטן עד שהיא הפכה מחדר כניסה לתזכורת קטנה, המתמצה בארון מעילים או בקולב.
צילום: Treemiumצילום: Treemium 
חלל הכניסה הוא על- פי רוב קטן מאוד, ולכן יש לתכננו בקפידה. יש לרכך את הכניסה מבחוץ פנימה אל תוך הבית וליצור תחושה הרמונית ומזמינה. פריטים מעוצבים יעשירו את הכניסה לבית.פריטים מעוצבים יעשירו את הכניסה לבית. 

תכנון המבואה

מספר פרטים קטנים היכולים לעשות שינוי גדול בכניסה לביתכם: • גופי תאורה נכונים ומשחקי צבע יעשירו את החלל. • הציבו פריט עיצובי מיוחד או ריהוט בעל אופי. • רצפו את המבואה באופן שונה משאר חלקי הבית. עיצוב פנים אורית כוכבי, עיצוב מבואהעיצוב פנים אורית כוכבי, עיצוב מבואה  כדאי לזכור שללא מתלה מעילים ותיקים בכניסה לבית, תהפוך במהרה פינת האוכל הסמוכה למתלה שכזה, לכן כדאי להשקיע כ- 2-3 מ"ר לצורך מבואה וארון אחסון לנעליים ומעילים. ניתן לייפות מאוד פינה זו על ידי מיקום צמחייה או שולחן כתיבה עתיק עם מגירות לאחסון ה"פיצפקעס" הרגילים שנערמים בכניסה, כגון משקפי שמש, מפתחות, דואר ועוד. הציבו פריט עיצובי מיוחד או ריהוט בעל אופי.הציבו פריט עיצובי מיוחד או ריהוט בעל אופי.  טיפ נוסף ואחרון: כאשר דלת הכניסה נפתחת ישירות לסלון ובכל זאת תרצו ליצור מבואה, השתמשו בספות שלכם, הציבו את אחת הספות כך שתעמוד בגבה אל הכניסה ובכך תיצור תיחום של מעין מסדרון.

קישורים חשובים

רוצים לעצב את המבואה ומתלבטים כיצד לעשות זאת? כנסו לפורום עיצוב פנים >> פורום עיצוב היכנסו לגלריית תמונות מבואה >> גלריית תמונות לקטלוג מוצרים למבואה >> קטלוג המוצרים

תגובות לכתבה

חזור מעלה