1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. פנג שואי
  4. המוצא שלווה בביתו

המוצא שלווה בביתו

המצב הכלכלי המתדרדר ומצוקתם של תושבי הדרום, מעמיקים את תחושת המתח והלחץ באוויר. לפניכם כמה עצות שיסייעו לכם לעורר אווירה שלווה בבית, לפי תורת הפנג שואי

מאת יועצת פנג שואי - גליה לביא | צילום אילוסטרציה | תאריך 4.1.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
המצב הכלכלי ההולך ומתדרדר בעולם כולו, המיתון הקרב ועוד נבואות זעם, שנופלות עלינו מהתקשורת מידי יום, מצליחים לערער את תחושת הביטחון והיציבות.
פנג שואי לא יכול להביא לשלום במזרח התיכון או לבטל את המיתון המתקרב, אבל הוא בהחלט יכול לסייע ליצירת אווירה רגועה ובטוחה יותר בבית, להקל על תחושת המתח והלחץ ולהגביר את תחושת השלווה.
"המוצא שלווה בביתו, בין אם הוא מלך או איכר, הוא המאושר באדם", כך אמר יוהן וולפגנג פון גתה.

פנג שואי יכול לסייע ליצירת אווירה רגועה ובטוחה יותר בבית (צילום: אילוסטרציה)פנג שואי יכול לסייע ליצירת אווירה רגועה ובטוחה יותר בבית (צילום: אילוסטרציה) 

אבל איך באמת ניתן לעשות זאת? כיצד אפשר להגביר את תחושת השלווה בבית?
הנה כמה עצות בסיסיות, שמבטיחות שיפור מיידי בתחושה. תוכלו ליישם אותן בכל רחבי הבית, או אפילו רק בממ"ד או במקלט בו אתם שוהים.

סדר! סדר! סדר!עשו סדר ופנו חפצים מיותרים. כאשר יש עומס פריטים במקום אחד, תת המודע שלכם מקבל המון מסרים בו זמנית, דבר היוצר עומס ומעודד לחץ. אם יש לכם מדפים עמוסי פריטים בצבעים שונים (למשל, צעצועים או מזון) ואין אפשרות לפנותם, פשוט כסו אותם בוילון בצבע נייטרלי, כמו קרם או צהוב בהיר.

עשו סדר ופנו חפצים מיותרים. עומס פריטים במקום אחד מעודד לחץ (צילום: אילוסטרציה)עשו סדר ופנו חפצים מיותרים. עומס פריטים במקום אחד מעודד לחץ (צילום: אילוסטרציה) 

צבעיםהימנעו מצבעים מתכתיים כמו לבן, כסף וזהב. אור הפלורסנט אף הוא שולח צבע לבן בוהק ומעודד מתח. הימנעו גם מצבעי כחול ושחור, שמעמיקים את תחושת החרדה והדיכאון. העדיפו צבעי אדמה (חומים למיניהם וצהובים), שמעודדים תחושת ביטחון ויציבות. הוסיפו מעט צבעי אש (אדום / כתום), שמעודדים אופטימיות ושמחה.
שימו לב - אין צורך להשתמש בכל גווני הקשת בחדר אחד. מיעוט גוונים יאפשר תחושה רגועה ונינוחה יותר בחלל.

צורותהרחיקו מהחדר כל פריט בעל צורה מאיימת. הפריט יכול להיות מסיכה או פסלון בעל חזות מפחידה, או אפילו פריט סתמי בעל צורה מחודדת או ישרה, שפונה ישירות אליכם ויוצרת תחושת אי נוחות. אל תנסו לנתח את התמונות וחפצי הנוי "לפי פנג שואי". פשוט הרחיקו כל דבר שגורם לכם לתחושה לא נעימה.

העדיפו צבעי אדמה שמעודדים תחושת ביטחון ויציבות (צילום: אילוסטרציה)העדיפו צבעי אדמה שמעודדים תחושת ביטחון ויציבות (צילום: אילוסטרציה) 

מיקום רהיטיםזמן השינה הוא הזמן החשוב ביותר במשך היממה, שכן בעת השינה, הגוף מתמלא באנרגיות מחודשות, איתן הוא יפעל למחרת היום. לכן, חשוב שהשינה תהיה נינוחה עד כמה שניתן. כדי ליצור סביבת מנוחה רגועה, יש למקם את המיטה כך שהראש רחוק ככל האפשר מן הדלת. גם אם אתם רק יושבים לאורך זמן בחדר מסוים, הקפידו להתמקם כך שגבכם מופנה לקיר ופניכם לכיוון הדלת.

ועוד עצה אחת, ברמה האנרגטית הכללית:השתדלו להימנע משהייה ממושכת בחדר דרומי. האנרגיה השנתית הנמצאת בדרום הבית, היא אנרגיה שלילית, המעודדת חוסר מזל ובעיות מכל תחום אפשרי. מנגד, חדר מזרחי מכיל אנרגיה שנתית חיובית ביותר, שמעודדת שפע והצלחה בכל תחום. הרבו להשתמש בחדר זה ותיהנו מהשפעתה.

יש למקם את המיטה כך שהראש רחוק ככל האפשר מן הדלת (צילום: אילוסטרציה)יש למקם את המיטה כך שהראש רחוק ככל האפשר מן הדלת (צילום: אילוסטרציה) 

מיקומים אלו נכונים עד לכניסת השנה הסינית החדשה, בפברואר 2009.
העצות רלוונטיות גם לעיתות משבר בטחוניות וגם לתקופות משבר כלכליות, אם יצליחו להועיל ולהרגיע מעט ולו אדם בודד אחד – דייני!

יש לך שאלה בנושא פנג שואי? שאל את המומחים שלנו פורום פנג שואי


תגובות לכתבה

חזור מעלה