באופן טבעי: חנות קונספט חדשה ל"קנה קש"

הכבוד לחומר ולסביבה הוא העיקרון המניע את חברת "קנה קש" מאז הקמתה. בחנות הקונספט החדשה, במתחם הממגורות בבני ברק, ניתן למצוא מגוון רחב של פריטים החל מארונות למטבח ואמבטיות ועד למוצרי ספא וקופסאות אחסון-כולם עשויים מחומרים חיים ונושמים שעברו תהליך ייצור ידידותי לסביבה

מאת טליה לוין | צילום יח´´צ | תאריך 17.1.2011

"דברים להיום המתחשבים במחר" זה הקונספט המרכזי המניע את חברת "קנה קש" מזה מספר שנים. הטרנד הירוק והמודעות האקולוגית שהשתלט על כל תחום בחיינו החל מאוכל ועד לאופנה הוא לא רק בגדר סיסמא או גימיק שיווקי כשמדובר ב"קנה קש" והדוגמא המובהקת לכך היא חנות הקונספט החדשה שנפתחה לאחרונה במתחם הממגורות בבני ברק.

כל העיצובים, החומרים ותהליך הייצור שלהם מתחשבים באיכות הסביבה ומנסים לשמר אותה כמה שיותר, כך למשל ניתן למצוא חומרים כמו הבמבוק על סוגיו השונים, האבאקה (סוג של בננה המשמש כחומר גלם למוצרים רבים) צמחי מים וגדה, דקלים, ענפים וחומרים ממוחזרים ממקורות שונים.

ממחסן תבואות לחלל מעוצב

חנות הקונספט תוכננה בהתאם לאותו חזון ולא סתם נבחר המיקום שלה בתוך ממגורה גדולה ששימשה בעבר כמחסן לתבואות שכל פינה בה משדרת חזרה לטבע ומפגש של ישן עם חדש.

על עיצוב המקום אחראים מעצב ואדריכל מן הפיליפינים (Budji ו-Royal) שבשל מומחיותם הרבה בעיצוב בחומרים ידידותיים לסביבה וביצירת מרקמים ושילובים יוצאי דופן נבחרו לעצב את החלל יוצא הדופן הזה.

בשל גודלו ועוצמתו הטבעית של המקום הושארו חלקים מהחלל המקורי, רחב הידיים, ללא נגיעה, קירות הבטון המקוריים ותקרת הצלעות נותרו חשופים וגרם מדרגות המשלב ברזל ובוצ´ר מבמבוק נבנה כדי להוביל לגלריות הממוקמות במעלה הממגורה.

לא רק קש

"קנה קש" הוקמה בשנת 1994 כשעיקר ההתמחות שלה הייתה בריהוט פנים וחוץ ואביזרי נוי לבית. בחנות הקונספט החדשה נעשתה מתיחה של קו המוצרים שכולל היום בין היתר גם פינות אירוח, חומרים לחיפוי, מטבחים, אמבטיות לצד מוצרי לייף סטייל כמו סבונים טבעיים, כוסות דקורטיביות או קופסאות אחסון- כולם מיובאים מכל רחבי העולם ובעיקר מן המזרח ועשויים מחומרים חיים ונושמים.

המטרה של קנה קש היא להתאים את החומרים והאלמנטים מהמזרח לצרכנים ולתנאים במערב, וליצור סוג של מהפכה צרכנית שתחזיר את האיזון בין האדם לסביבה בה הוא חי.

המהפכה מתחילה קודם כל בחינוך ולשם כך הוקם בגלריה חלל מיוחד, ה-"design studio", המזמין

אדריכלים

ומעצבים לעיין בספרות עיצוב וארכיטקטורה, לגלות את סודות החומרים, להתנסות באפשרויות העצומות שהם מציעים ולהתאים אותם לעיצוב הבית והחוץ.

לכתבות נוספות במדור כשעיצוב וטבע נפגשים לחצו כאן

חזור מעלה