1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. תערוכות, חידושים ואירועים
  4. אדריכלות, נשים ומה שביניהן

אדריכלות, נשים ומה שביניהן

האדריכלית ומתכננת הערים ג´ויס אורון השיקה ביום חמישי את ספרה הראשון בגלריית האדריכלות "זהזהזה" בנמל ת"א. Adira TV יצאה לפגוש אדריכלית עם אג´נדה ותפיסה תכנונית ייחודית

מאת אלית קלדרון | צילום רן ארדה| וידאו Adira TV | תאריך 14.6.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
האדריכלית ומתכננת הערים ג´ויס אורון, היא המקבילה הנשית הכמעט יחידה של אמנון רכטר ואדריכלי בניין הערים הבודדים שיש כאן. אורון קיבלה תווית של אישה אדריכלית החושבת כגבר ואתמול באירוע מיוחד בגלריית האדריכלות "זהזהזה" בנמל ת"א, השיקה את ספרה הראשון.

המרכז לבריאות המשפחה במודיעין בתכנון גויס אורון, (צילום: רן ארדה)המרכז לבריאות המשפחה במודיעין בתכנון גויס אורון, (צילום: רן ארדה) 

בין הנוכחים באירוע היו אדריכלים רבים, ביניהם אדריכל סרג´יו לרמן- מתכנן העיר רמת גן ויוזם התערוכה "הנוכחות הנשית", אדריכלית ורד פלוק מ"יער אדריכלים", אדריכל אריה שילה שכתב את מבוא הספר ונשא דברים, אדריכלית בתיה מלול – יו"ר עמותת האדריכלים בסניף ת"א ועוד.

הספר "גויס אורון- אדריכלות ובניין ערים", שכתוב בעברית ובאנגלית, מגולל את הסיפור המיוחד ואת התפיסה העיצובית-תכנונית של אדריכלית אישה-גבר, שצמחה ממסע בין מהפכות פוליטיות בארץ ילדותה אורוגוואי, דרך מסעותיה המעצבים בעולם, עד שלפני 30 שנה החליטה להשתקע בישראל.

בנין ויצו בתכנון אדריכלית גויס אורון, (צילום: רן ארדה)בנין ויצו בתכנון אדריכלית גויס אורון, (צילום: רן ארדה) 

הטקסט החזותי המהווה את עיקר הספר, כולל תוכניות, סקיצות ותצלומי צבע של פרויקטים אדריכלים שונים, ביניהם מבני ציבור כמו חינוך , בריאות ותרבות, מתחמי מגורים ותוכניות פיתוח ובינוי ערים.

תגובות לכתבה

חזור מעלה