1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. תערוכות, חידושים ואירועים
  4. ישראל עוברת לירוק

ישראל עוברת לירוק

הבניה הירוקה תופסת תאוצה וכובשת גם את קיסריה. באירוע ייחודי שהתקיים בשבוע שעבר הציגו עשרה אדריכלים מובילים בתים צמודי קרקע המשלבים אלמנטים ירוקים. העתיד ירוק מתמיד

מאת אלית קלדרון | צילום עופר עמרם | וידאו Adira TV | תאריך 29.9.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
עשרה אדריכלים מובילים, עשרה בתים פרטיים עם אוריינטציה ירוקה ושמונה עשר גומות גולף.
אלו היו רק חלק מההפתעות שציפו בשבוע שעבר למשתתפי אירוע היוקרה מבית "רולס אטלייה" והחברה לפיתוח קיסריה.

בית ירוק המושתת על קונספט בית ירוק המושתת על קונספט 'הבוסתן', בתכנון אדריכלית גל נאור  

האדריכלים שהציגו באירוע התבקשו להציג הדמיות לבתים צמודי קרקע בתכנונם, המשלבים אלמנטים ירוקים. התוצאות היו מרהיבות, חדשניות ומקוריות וגרפו שבחים ותגובות נלהבות מקהל המוזמנים לאירוע. הבתים תוכננו בהתאמה למגרשי הבניה בשכונה החדשה בקיסריה, שמוצעים למכירה בימים אלו על ידי החברה לפיתוח קיסריה. במסגרת הפרויקט יזכה כל לקוח שרוכש מגרש, באפשרות לבחור אחד מתוך משרדי האדריכלים שהציגו באירוע ולזכות ב-10,000דולר הנחה עם רכישת המגרש.

בית צמוד קרקע המשלב אלמנטים ירוקים, בתכנון רמה דותן וערן בינדרמן לבית צמוד קרקע המשלב אלמנטים ירוקים, בתכנון רמה דותן וערן בינדרמן ל'דו אדריכלים' 

ירון נתיב, מנהל המכירות של החברה לפיתוח קיסריה, מסביר כי הפרויקטים שהוצגו באירוע תוכננו על מגרשי דונם, בהתאמה לשטחם של 30 מגרשים הקיימים בשכונה החדשה. "בשכונה מוצעים למכירה סה"כ 80 מגרשים, כאשר 30 מתוכם מתפרסים על פני שטח של דונם. אין ספק כי השכונה החדשה והיוקרתית בקיסריה, שנבנתה לאורכם של מגרשי הגולף, מהווה כיום פתח להזדמנויות ופוטנציאל מצוין להשקעה".

האדריכלים יולי וסרג בן דוד שהציגו באירוע, (צילום: עופר עמרם)האדריכלים יולי וסרג בן דוד שהציגו באירוע, (צילום: עופר עמרם) 

המשרדים שלקחו חלק בפרויקט נבחרו בקפידה ונמנים על המשרדים המובילים בתחום הבניה הפרטית, ביניהם אוברזון אבריאל אדריכלים, אדריכל איציק עיני ממילאנו, יואב אנדרמן, גל מרום, גל נאור, רמה דותן וערן בינדרמן ל"דו אדריכלים", יולי וסרג´ בן דוד, נסטור סנדבנק, ניקי ואייל בליוויס ל"fine arc" וקנפו כלימור אדריכלים. כרמל זמיר, סמנכ"לית מרכז הבניה הישראלי, מבהירה כי הבחירה נערכה באופן קפדני ומדויק מתוך קבוצה של אדריכלי היוקרה המובילים בארץ. "האדריכלים שהציגו באירוע מהווים ללא ספק את חוד החנית של אדריכלי היוקרה בארץ בתחום הבניה הפרטית וצמודי הקרקע. הפרויקטים המרשימים שתוכננו היו שונים זה מזה, אך רובם ככולם מביאים בשורה של האדריכלות הישראלית העכשווית, מציגים חדשנות ארכיטקטונית ומשלבים את המגמות המתפתחות באדריכלות ובבניה הירוקה בפרט".

אמיר ודפנה פושינסקי, יואמיר ודפנה פושינסקי, יו'ר מרכז הבניה ערן רולס ואורית בכר, (צילום: עופר עמרם)  

האירוע נפתח בשיעור גולף קליל ומהנה במגרשי הגולף בקיסריה, בהדרכת נציגי המועדון. לאחר מכן נהנו האורחים מהאווירה הנעימה, האלכוהול והאוכל האיכותי, הופעה של להקת "העבריים מדימונה" וכמובן מהתצוגה המרשימה של האדריכלים שלוותה בהסברים ושיח פתוח עם קהל המבקרים.

אדריכל גל מרום בסמוך לביתן שלו באירוע, (צילום: עופר עמרם) אדריכל גל מרום בסמוך לביתן שלו באירוע, (צילום: עופר עמרם)  

האירוע הינו מפגש שני בסדרת אירועים מכובדת בחסות מועדון היוקרה "רולס אטלייה", מבית מרכז הבניה הישראלי ובהנהלתו של יו"ר הקבוצה ערן רולס. רולס מסביר כי "מועדון היוקרה התארגן מתוך צורך לספק שוחרי העיצוב שנמנים על קהיליית החברים של מרכז הבניה, אפשרות להיחשף לחדשנות ולהתפתחויות בתחומי העיצוב, התרבות והלייף סטייל. האירוע הנוכחי הביא לחבירתם של שני גופים מרכזיים בעולם הנדל"ן: מרכז הבניה הישראלי והחברה לפיתוח קיסריה, ואני סמוך ובטוח ששיתופי פעולה מוצלחים שכאלו בין גופים דומיננטיים, ימשיכו לתרום ולהוביל קדימה את הענף".

עועו'ד דוד אפרתי, אדריכלית לימור אפרתי ושי לי מנהלת שיווק החברה לפיתוח קיסריה, (צילום: עופר עמרם) 

תגובות לכתבה

חזור מעלה