1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. תערוכות, חידושים ואירועים
  4. שיפוץ מכל הלב

שיפוץ מכל הלב

פרויקט התנדבותי ראשון ויחיד מסוגו, הוביל לשיתוף פעולה בין חברות הדגל של תעשיית השיפוץ, העיצוב והבניה בארץ, ואפשר שיפוץ פנימייה באיזור השרון, בהיקף של למעלה מ- 100,000 ₪

מאת מערכת Adira | תאריך 26.1.10 | צילום Adira TV

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
המסע לשיפוץ הפנימייה הממוקמת באיזור השרון, החל לפני כחצי שנה. במסגרת מבצע שנערך באתר Adira בשיתוף עם חברת הצבע "נירלט", התבקשו גולשי האתר לכתוב מדוע מגיעה דווקא להם צביעה של הבית כולו. אחת הפניות הגיעה ממנהלת הפנימייה, המאכלסת כ- 13 ילדים בגילאי 7-16 המגיעים ממשפחות קשות יום ונוסף על כך סובלים מלקויות שמיעה בדרגות שונות – עד חירשות.

צביעת הפנימיה בוצעה על ידי עובדי האתר, מתנדבים נוספים וצוות הקבלנים צביעת הפנימיה בוצעה על ידי עובדי האתר, מתנדבים נוספים וצוות הקבלנים 'פול דקור', (צילום: Adira TV) 

"חיוך הילדים כבש אותנו מהרגע הראשון"


אלית קלדרון, סמנכ"ל התוכן של האתר, ביקרה במקום והתרשמה מיד ממצבו העגום. "כבר מהרגע הראשון היה ברור כי המקום זקוק לשיפוץ מקיף, שיכלול גם את החלפת הריהוט הבסיסי, שמצבו היה רעוע מאד. היחס החם של מנהלת הפנימייה, צוות העובדים וחיוכם החם של הילדים שהחיים לא הקלו עמם– כבשו אותנו מייד. התעורר בנו צורך עז לפעול הרבה יותר בגדול מאשר מה שהיה בתכנון הראשוני, ולחולל במקום מהפכה של ממש".

מסדרון הפנימיה לפני הצביעה, (צילום: Adira TV)מסדרון הפנימיה לפני הצביעה, (צילום: Adira TV) 

אנשים טובים באמצע הדרך


בעקבות הנסיבות והיקף השיפוץ שנדרש במקום, מינה האתר את יעל טוקר, תקציבאית החברה, למנהלת הפרויקט. "ניהול הפרויקט היה מורכב במיוחד, כיוון שדרש מאיתנו גם להיות קשובים לצרכים המיוחדים של הילדים וגם לגייס חברות רבות ובעלי מקצוע בתחומים השונים שיהיו מוכנים להירתם למשימה בהתנדבות. פנינו ללמעלה מ-100 לקוחות בתחומים שונים והצענו להם לקחת חלק בפרויקט ללא כל תמורה. הופתעתי לגלות המון אנשים טובים באמצע הדרך ששמעו את סיפורם הכואב של הילדים הללו והיו מוכנים לתרום מזמנם וכספם על מנת לעזור להשלים את המשימה".

מסדרון הפנימיה בתום הצביעה, (צילום: Adira TV)מסדרון הפנימיה בתום הצביעה, (צילום: Adira TV) 

עושים מהפך


בחודשים האחרונים צוות עובדי האתר, בשיתוף מעצבות הפנים ליעונה מנקלי ומשרד העיצוב pure interior ובהדרכת צוות הקבלנים "פול דקור", ערכו שיפוץ מקיף במקום. כל בעלי המקצוע פינו מזמנם והשתתפו בתהליך בהתנדבות וללא גביית שום עלות. במהלך השיפוץ נצבעו כל חללי הפנימייה בתרומתה של חברת "נירלט" ו-"פאר מברשות". כמו כן, בוצעו במקלחות וברחבי הפנימייה תיקוני גבס ואינסטלציה באדיבות צוות הקבלנים "עבודה עברית", הוחלפו הברזים והכלים הסניטריים תרומת החברות "חמת" ו"חרסה". דלת הכניסה הראשית הותאמה גם היא לצרכים המיוחדים של הפנימייה ונתרמה על ידי חברת "רשפים". בנוסף, הוחלפו כל החלונות בתרומת חברת "קליל" והוילונות תרומת חברת "אורגון".

כל ילד זכה למיטה, כוננית ומצעים חדשים תרומת חברת הבניה עמית מרשנסקי, (צילום: Adira TV)כל ילד זכה למיטה, כוננית ומצעים חדשים תרומת חברת הבניה עמית מרשנסקי, (צילום: Adira TV) 

דואגים גם לריהוט


בעזרתם האדיבה של חברת "מרשנסקי – חברה לבניה בע"מ – זכה כל ילד למיטה חדשה וכוננית לצידה, ואילו חברת רביירה הגדילה גם היא לעשות וסיפקה לכל חדר ארון בגדים חדש. ראויה לציון במיוחד, חברת התאורה "יאיר דורם", אשר ליוותה את הפרויקט מתחילתו ונציגיה הגיעו לעזור גם ביום השיפוץ עצמו בצביעת המקום. החברה גייסה למטרה זו חברות שותפות נוספות ויחד איתן אספה סכום כסף נכבד מאד, ששימש לרכישת סלון חדיש וריהוט משלים לשמחת ילדי הפנימייה. תרומות מבורכות נוספות התקבלו על ידי החברות "מילגה", "איל בניו", "ה.חבושה", "זיו פרייס אדריכלים", "טעם טבע אלטמן", הום סנטר, אתר העיצוב Look.co.il ועוד הרבה גורמים פרטיים אחרים. שווי התרומות הגיע לסכום של 100,000 שקל לערך.

הארונות בכל חדרי הילדים הוחלפו - תרומת חברת הארונות בכל חדרי הילדים הוחלפו - תרומת חברת 'ריביירה', (צילום: Adira TV) 

תודה ללא מילים


בסיום השיפוץ ערכו ילדי הפנימיה הנרגשים, טקס שאליו הוזמנו כל התורמים. הילדים הכינו סרטון ומצגת והעבירו לקהל התורמים את המסרים המרגשים, באמצעות מתורגמן. טובי שכטר M.S.W, מנהלת הפנימייה מסכמת: "צוות אתר Adira ביצע מעשה נדיב ומרגש. יש לנו הזכות להיות חלק מפרויקט, בו משתתפים אנשים בעלי רצון עז לעשייה ותרומה לאחר."

חלל המגורים נצבע, ואילו הריהוט, החלונות והוילונות הוחלפו, (צילום: Adira TV)חלל המגורים נצבע, ואילו הריהוט, החלונות והוילונות הוחלפו, (צילום: Adira TV) 

תגובות לכתבה

חזור מעלה