1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. תערוכות, חידושים ואירועים
  4. יפה לך צבע

יפה לך צבע

עולם הצבע תמיד היה חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב, אך כאשר משתמשים בצבעי קירות כדוגמני הבית של מעצבים מובילים - פתאום מבינים שצבע הוא גם השראה, אופי ותפיסה עיצובית, וזה בדיוק מה שעושה השבוע "נירלט" בתערוכת "יפה לך"

מאת עומר סגל | צילום סיון שחור, גלית דויטש דביר | וידאו Adira TV - יאיר קיסרי | תאריך 29.7.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
השבוע נפתחה במתחם התחנה בת"א תערוכת "יפה לך נירלט". התערוכה מבטאת את הקשר ההדוק בין עיצוב וצבע, בכל תחומי החיים, ומציגה דיאלוג בין פריטים שעוצבו על ידי מעצבים מובילים מתחומים שונים, לקירות ייחודיים של נירלט. כל פריט, בין אם זה פריט לבוש, תכשיט, רהיט או אביזר, משמש מודל השראה ליצירת קיר שונה מבחינת טקסטורה, גוון וחומרים.

המיצג של מעצב האופנה רונן חן, בתערוכת המיצג של מעצב האופנה רונן חן, בתערוכת 'יפה לך נירלט', מתחם התחנה, ת'א, (צילום: גלית דויטש דביר) 

אם הקירות יכלו לדבר


בתערוכה מוצגים 14 מיצגים שעוצבו בשיתוף עם 15 מעצבים – אורית רזילי, האנס סנדגרן ג´קובסן, הגר סתת, טובל´ה חסין, מיכל נגרין, נועה יער, נעמה בצלאל, סופי, קארן אוברזון, רונן חן ומירב רהט, שירלי גרובר, שופרא, שרגא ארד וששון קדם. המיצגים מבטאים את הדיאלוג הקיים בין עולמות העיצוב השונים ואת ההרמוניה הנוצרת במכלול. כל מיצג מביא סיפור המורכב מחומר, צורה וצבע ומייצג תפיסה אסתטית עיצובית שלמה.

הקירות נוצרו תוך שימוש בחומרים המוכרים של נירלט, החדשים וגם כמה רמיזות למוצרים עתידיים.
לדברי אירית גילן, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בנירלט; "יצירת התערוכה היתה מסע מרתק בין יוצרים, מעצבים ומובילי דעה. במסע נפגשנו עם אסכולות עיצוביות שונות, המייצגות לעיתים גם תפיסות אסתטיות שונות. היה זה מסע שכלל אינספור שיחות על השראה, חומר וצבע. הרבה צבע".

משמאל לימין: מעצב האופנה רונן חן, אירית גילן - סמנכמשמאל לימין: מעצב האופנה רונן חן, אירית גילן - סמנכ'ל שיווק נירלט ועודד פרנקל - מנכ'ל נירלט, (צילום: סיון שחור) 

דגימות צבע – מיצגים בולטים


מיצג שבולט במיוחד בתערוכה הוא המיצג של שרגא אדר, מעצב תכשיטים, ריהוט, תאורה ופיסול, שעיצב נברשת העשויה נחושת וזכוכית בורה סיליקט, המייצגת קיטש משמח ומאיר עיניים על שלל צורותיו וגווניו. נברשת הזכוכית, המהווה אמצעי להפצת אור בסביבה, נתנה השראה ליצירת קיר המורכב מאינספור ירחי זהב קטנים בשילוב זכוכיות. בהתזה חופשית ופראית של החומר נוצר אפקט בוהק רב עוצמה, המייצר דיאלוג והשתקפות של הנברשת בקיר.

שני המיצגים של ששון קדם ורונן חן, מעצבי אופנה ותיקים ומובילים, מקיימים דיאלוג מרתק בין החלל לבגד; העבודה על הקיר, במיצג של המעצב ששון קדם, היתה ב"הפוך על הפוך"- קודם הוקם קיר לבן, עליו נתלו מערכות הלבוש ונפרש שטיח לבן. רק לאחר ההעמדה נצבע החלל כולו במשיכת צבע אחת, בהתזה גורפת.

אצל רונן חן, המראה הייחודי של הבגד, כמו גם מקורות ההשראה של המעצב, היוו את הבסיס לתכנון קיר תלת מימדי במראה ארכיטקטוני - גיאומטרי. להדגשת תחושת הראשוניות חופה הקיר בטיח אפור, המדמה בטון בסיסי.

המיצג של מעצבת האופנה נועה יער, תערוכת המיצג של מעצבת האופנה נועה יער, תערוכת 'יפה לך נירלט', (צילום: גלית דויטש דביר)  

התחנה הבאה


עודד פרנקל, מנכ"ל נירלט ואירית גילן, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של החברה, אירחו השבוע את מיטב מעצבי האופנה בארץ וכן אדריכלים מובילים בערב פתיחת "יפה לך. התערוכה", במתחם התחנה בתל אביב.

עוד הגיעו לפרגן: יו"ר נירלט ומנכ"ל חברת האם אינרום תעשיות -אלדד בן משה, יגאל שמיר סמנכ"ל קריאייטיב ושותף במשרד גליקמן-נטלר-סמסונוב, האדריכלים אריה ורוני ניר קוץ, מיכי סתר, לאה גוט, גיל שנהב, מירית ברנר ועוד.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב עד למוצהתערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב עד למוצ'ש 31.7.2010, מתחם התחנה בת'א, (צילום: סיון שחור) 

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב עד למוצ"ש 31.7.2010, מדי יום בין השעות 10:00-22:00, יום ו´ 10:00-17:00, יום שבת 10:00-22:00. גלריה ביתן 14 מתחם התחנה, נווה-צדק, תל-אביב.


תגובות לכתבה

חזור מעלה