1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. תערוכות, חידושים ואירועים
  4. ירושלים מבפנים

ירושלים מבפנים

אירועי "בתים מבפנים" הם חגיגה של עיצוב ואדריכלות מכל התקופות. השנה תוכלו לסייר במבנים בהם החגיגה ניכרת במיוחד - האירוע יתקיים בסוף השבוע 8-9.10.10 בירושלים, העיר שחוברה לה יחדיו

מאת אלונה גרינברג | צילום יח"צ | תאריך 6.10.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
יופייה החיצוני של ירושלים מוכר למרחוק, ומיליוני אנשים בכל העולם משתאים לאורו. עד כדי כך יפה, כי קל לשכוח כי תשעת הקבין של יופי שאותם נטלה העיר, ניכרים לא רק בחזיתות הבתים - אלא גם בין כותליהם ובפינות הסמויות מן העין.

לעיתים קרובות היופי המיוחד של בתי ירושלים אינו נגיש לקהל הרחב, ולכן אין לציבור הזדמנות לחוות באופן מלא את החן ואת ההדר של העיר, אך בסוף השבוע הקרוב – ניתנת ההזדמנות לעשות זאת!

בית תבור, בית פתוח במבנה שהוכתר בזמנו על ידי טדי קולק בתואר בית תבור, בית פתוח במבנה שהוכתר בזמנו על ידי טדי קולק בתואר 'הבית היפה ביותר בירושלים', הבית נבנה עבור משפחתו של קונרד שיק ובתכנונו, וכיום משמש כמכון השוודי לתיאולוגיה, (צילום: יח'צ)  

סיורים בין היסטוריה ויופי


ניקול, מותג עזרי המטבח והבית, ועיריית ירושלים, מאפשרים לציבור זו השנה הרביעית ברציפות להציץ ולהיחשף אל נדבך נוסף בעיר, במסגרת הפרויקט המסורתי "בתים מבפנים". גם השנה, כבשנים קודמות, ייחשפו מבניה ובתיה המובחרים של ירושלים, הרווים בהיסטוריה, ביופי ובגיוון, אשר מקנים לעיר את צביונה המיוחד.

באירוע ייפתחו לביקור עשרות בתים פרטיים, מוסדות ציבור, חצרות ופינות המקפלות בתוכן ארכיטקטורה בת אלפי שנים, כמו גם מבנים חדשים ועכשוויים, שבחלקם יתקיימו סיורים מודרכים עם האדריכלים או בעלי הבתים.

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">האקול ביבליק והכנסייה הדומיניקנית, השוכנים בלב גן רחב ידיים ובו גם אוסף מרשים של שרידים ארכיאולוגיים ושל וקברים יהודיים מתקופת בית ראשון, (צילום: יח' title='האקול ביבליק והכנסייה הדומיניקנית, השוכנים בלב גן רחב ידיים ובו גם אוסף מרשים של שרידים ארכיאולוגיים ושל וקברים יהודיים מתקופת בית ראשון, (צילום: יח'צ)
'>
האקול ביבליק והכנסייה הדומיניקנית, השוכנים בלב גן רחב ידיים ובו גם אוסף מרשים של שרידים ארכיאולוגיים ושל וקברים יהודיים מתקופת בית ראשון, (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


חוויה בלתי נשכחת


"בתים מבפנים עם ניקול" יתקיים בירושלים בין התאריכים 8-9 באוקטובר ויתפרש על פני סוף שבוע ארוך. מדי שנה האירוע ממגנט עשרות אלפי אנשים המגיעים מרחבי הארץ ומעניק למבקרים חוויה בלתי נשכחת. הוא מתקיים על פי המודל הבינלאומי של אירועי ה- "Open House", המתקיימים בלונדון, ניו יורק, מלבורן, פריז, סן פרנסיסקו, טורונטו ובעוד כ-50 ערים גדולות בעולם.

הסיורים והביקורים במסגרת פרויקט "בתים מבפנים עם ניקול" אינם כרוכים בתשלום ופתוחים לקהל הרחב. חלקם הקטן של האירועים דורש הרשמה מוקדמת.
פירוט של המבנים והבתים המשתתפים בפרויקט ניתן למצוא באתר batim.itraveljerusalem.com, בו גם מתבצעת ההרשמה (האירוע מתאים לשומרי שבת).

' class="image-preview" href="javascript:void(0);">בית ד' title='בית ד'ר אפקלידס, מאפשר הצצה לחייה של משפחה יוונית בראשית המאה ה-20 בירושלים, שו?מר כמוזיאון, (צילום: יח'צ)
'>
בית ד'ר אפקלידס, מאפשר הצצה לחייה של משפחה יוונית בראשית המאה ה-20 בירושלים, שו?מר כמוזיאון, (צילום: יח'צ)
' class="images-link adr-new-target" target="_blank"> 


האירוע מתקיים בשיתוף עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, חברת עדן לפיתוח מרכז העיר, המועצה לבטיחות בדרכים, המועצה לשימור אתרים, עמותת נגישות ישראל, רשות העתיקות, רשות הטבע והגנים, יד יצחק בן צבי, אופניים בשביל ירושלים, החברה להגנת הטבע ועמותת האדריכלים.

תגובות לכתבה

חזור מעלה