אש בוערת: איך להכניס את צבעי הקיץ הביתה?

כיצד להכניס את אווירת הקיץ לעיצוב הביתי וליצור טוויסט קייצי ומרענן? מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint מקבוצת אשטרום, מציגה שלוש דרכים לשילוב צבעי קיץ בקירות הבית.

באדיבות BG PAINT מותג הצבע החדשני מקבוצת אשטרום

הקיץ כבר כאן ואיתו גם ימי השמש הכתומים, החום העוטף ותחושת החופש מתחילה להופיע באוויר... אז איך אפשר להכניס את אווירת הקיץ גם אלינו הביתה? איך ליצור בבית טוויסט עיצובי, קייצי ומרענן? מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של

BG paint

מקבוצת אשטרום, מציגה שלוש דרכים לשילוב צבעי קיץ בקירות הבית.

צבעי קיץ מרעננים, יחצ BG paint
צבעי קיץ מרעננים, יחצ BG paint


דוגמאות דקורטיביות בגווני קיץ

צבעי הקיץ נעים על הציר של גווני השמש האדומים, כתומים וצהובים. מכיוון שמדובר בצבעים בעלי נוכחות מורגשת, דוגמאות דקורטיביות יכולות להוות גם פתרון נפלא לשילוב הגוונים הללו בתוך חלל הבית שלרוב מאופיין בקירות בהירים. אלמנטים דקורטיביים יכולים להיות דוגמאות על הקיר באמצעות שבלונות, צביעת הקרניז, יצירת מסגרת צבע סביב תמונות התלויות או מדפים, צביעת הפנלים ועוד.

דוגמאות דקורטיביות בצבעים דומיננטיים מתאימות גם בחללים המאובזרים בפריטים רבים, כמו מטבח המכיל ארונות, מכשירי חשמל ומוצרים משלימים, שהם בגוונים חמים, בחלל כזה נבחר לשלב אלמנטים דקורטיביים בודדים ועדינים כדי לא להעמיס יותר מדי מבחינה ויזואלית. גם בחללים קטנים, כמו חדרי רחצה, שירותים וחדרי שירות, תוספות של נגיעות צבע יכולות לשדרג פלאים את המראה הכולל של החלל.

שימוש בצבעים דומיננטים בחלל המטבח, יחצ BG PAINT
שימוש בצבעים דומיננטים בחלל המטבח, יחצ BG PAINT

צביעת קיר אחד בחלל הבית

כשמחליטים לשלב את צבעי הקיץ החמים על גבי הקיר כולו, ראשית יש להחליט האם ברצונכם לצבוע קיר שלם או רק פינה מחלל החדר. חשוב לוודא שהצבע הנבחר משתלב בהרמוניה עם יתר הצבעים בחלל ולוודא שגודל הקיר או הפינה שתצבעו, ישתלב בצורה מאוזנת עם שאר הקירות. כל אחד מצבעי הקיץ מכיל גוונים רבים – באמצעות מניפת צבעים תוכלו לבחון את דוגמאות הצבע השונות ואילו גוונים יתאימו לקיר אותו רוצים לצבוע.

בחללים פתוחים וגדולים, תרשו לעצמכם להעז ולצבוע קיר גדול באחד מצבעי הקיץ, אשר ישדרג מיידית את כל החלל. בסלון לדוגמא, ניתן לצבוע קיר שלם בצבע כתום עמוק ובכך להכניס תחושה אנרגטית, ממריצה ומלאת חיים הביתה. בפינת האוכל, ניתן לשלב את הצבע האדום, מכיוון שהוא משדר אווירה חמה ומזמינה ומקושר אצלנו לכל כך הרבה מאכלים טעימים ועסיסיים. כשצובעים קיר שלם בצבע חזק, חשוב לבחור תאורה מתאימה שתחמיא לגוון הקיר ולא תשנה את מהותו. אור עם נטייה לגוון כחלחל, ירקרק או צהבהב יכול לשנות את המראה הסופי של הגוון שיתקבל.

הרשו לעצמכם להעז ולצבוע קיר גדול באחד מצבעי הקיץ, יחצ BG PAINT
הרשו לעצמכם להעז ולצבוע קיר גדול באחד מצבעי הקיץ, יחצ BG PAINT

שילוב צבעים ניטרליים עם צבעי הקיץ

צבעי הקיץ הם בעלי נוכחות משמעותית בבית ולכן ניתן לאזנם באמצעות שילוב עם גווני צבע ניטרליים; גוונים אפורים, שמנתיים ולבנים. בבחירת הצבע הצהוב כצבע דומיננטי לדוגמא, ניתן לשלב את גווני האפור הבהירים. עם הצבע האדום לעומת זאת, כדאי לשלב את גווני הלבן והשמנת למיניהם שיצרו שילוב מעודן. שילוב הצבעים הוא זה שנותן את האווירה והוא סוד הקסם, לכן חשוב לא להפריז במינון.

צביעת קירות הבית בצבעים חדשים ומרעננים היא הדרך הטובה, הזולה והפשוטה לשנות את החלל ולעצבו על פי ראות עיננו, לכן אל תפחדו להעז. בבחירת סקלת הגוונים בחלל הבית או בכל חדר, חשוב לא להגזים ולהיצמד לשלושה גוונים עיקריים. אם אתם יותר נועזים, תשלבו אפילו ארבעה גוונים, ואם אתם רק בתחילת הדרך, גם שימוש בשני גוונים יעשה את העבודה ויכניס טוויסט צבעוני ומרענן לחלל הבית. שימו לב, אם בחרתם לדוגמא בגווני הכתום ושילבתם כתום עז עם כתום אפרסק, זה עדיין נחשב כגוון אחד.

צביעת קירות הבית בצבעים מרעננים היא הדרך הטובה לעצב את החלל על פי ראות עיננו. יחצ BG PAINT
צביעת קירות הבית בצבעים מרעננים היא הדרך הטובה לעצב את החלל על פי ראות עיננו. יחצ BG PAINT

לצבעים שאנו בוחרים להכניס הביתה יש השפעה רבה על האווירה ועל התחושה שנוצרת בחלל. שילוב נכון ומאוזן של גווני הקיץ לפי הקו העיצובי של החלל ולסגנון האישי של המשפחה, יכול לשדרג את המראה, העיצוב והתחושה הכללית בבית. כמובן שבבחירת הצבעים, יש לקחת בחשבון את שאר הגורמים המשפיעים על עיצוב החלל; תאורה, ריהוט, עיצוב הבית וליצור מכולם ביחד את האיזון ההרמוני ביותר.

המידע באדיבות מירי פיקרסקי רובין, מעצבת BG PAINT, מותג הצבע החדשני מקבוצת אשטרום. לפרטים נוספים:
www.bg-paint.co.il, טלפון: 08-6874236

חברת בי. ג´י בונד, מקבוצת אשטרום, מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות הדבקה, חיפוי, איטום ובידוד, חומרי שיקום לבטונים, ציפויים אפוקסיים, צבעים וציפויים דקורטיביים דבקים אקריליים לתעשייה ועוד. מוצרי החברה מיוצרים במפעל שבקיבוץ בית גוברין ונשענים על ידע טכנולוגי רב שנצבר במהלך עשרות שנות ניסיון. איכות המוצרים ושביעות רצון הלקוחות הם היסודות עליהם נשענת החברה. החברה מחויבת לחדשנות, שירות ואיכות ברמה גבוהה, והיא מוסמכת על ידי מכון התקנים ל- ISO 9001.

חזור מעלה