עיצוב פנים של דירה בנאות אפקה עבור זוג הורים, שני ילדיהם וכלב

בעיצוב הדירה בנאות אפקה ניכר מגע חם ואוהב וניכר שאופי הדיירים בא לידי ביטוי בכל פינה בבית. מעצבת הפנים עינת כהן גריצמן ובעלי הבית השכילו לחבר בין סיגנונות שהשתלבו יחד ויצרו דירה שמחה, נעימה ועם נגיעה אישית

עיצוב: עינת כהן גריצמן מ Eye On Studio צילום: נדב פקט

כשאופי ויופי נפגשים

הדירה שלפנינו עוצבה עבור זוג הורים, שני ילדיהם וכלבם, אליו הם קשורים במיוחד. בחלל הנתון בשטח של כ-100 מטרים, יצרו יחד עם מעצבת הפנים עינת כהן גריצמן קונספט המשלב בין מראה מחוספס, לרהיטים נוסטלגיים מהעבר עם נגיעות מודרניות עכשוויות.
פנים הדירה נהרס ונבנה מחדש עפ"י צרכי הלקוחות. הצרכים היו ברורים, מטבח מואר עם הרבה מקומות אחסון, אם אפשר אז גם פינה קטנה למחשב נייד ואזור מוצנע למכונת כביסה ולמייבש. במתחם הפרטי היה רצון למקלחות יותר מפנקות ואיזה אחסון בוידם מוסתר מהעין אבל נגיש!
"לאחר שלב החלופות העיצוביות ואחרי שהתחבטנו ומיקמנו את הדברים מחדש, יצאנו לדרך", מספרת המעצבת. "היות והדירים היו צריכים לעבור לדירה חלופית לתקופת השיפוץ, פרמטר הזמן היה חשוב, כך שכל הבחירות העיצוביות נעשו מבעוד מועד ורק חיכו להתמקם במקום החדש".

מטבח מפנק
מטבח מפנק


עיצוב המטבח

"התחלנו מהמטבח", אומרת כהן גריצמן. "הדירים ביקשו מטבח מזמין, נוח לתפעול, מכיל מקסימום מקומות אחסון וגם אי קטן לארוחות אינטימיות. לטובת העניין, חדר השרות המקורי וייתרת המחיצות נשברו וכך נוצר חלל אחד עם חלון גדול שלפני כן היה "כלוא" בתוך מרפסת השרות.
לטובת ניצול אופטימלי של החלל, יצרנו מטבח מקביל, של שני קווי תפעול. ה"משחק" היה עם חיפוי השיש, שהמשיך מעבר לקו המטבח וזלג לכיוון החלון הגדול. כך נוצר אי קטן, אך מאוד יעיל, שעוטף את עמוד הקונסטרוקציה ומאפשר אפילו פינת מחשב קטנה. מכונת הכביסה והמייבש הוסתרו בתוך ארון שמהווה המשך ישיר למטבח. וכמובן גולת הכותרת, קיר שחור דומיננטי, שהוא אלמנט עיצובי בפני עצמו. הקיר מודולרי. מתפקד גם כמגנט, גם לוח שרבוטים וגם פונקציונלי (מדפי תבלינים, ועמדת קפה). גם, גם וגם".

מטבח שונה ומיוחד
מטבח שונה ומיוחד

עיצוב הסלון

מבחינה צבעונית, לקיר הכהה צוות, שיש אפור גרפיט ורצפת גרניט פורצלן, שכמו את כל החיפויים והריצופים בדירה רכשנו בחברת חלמיש, אפרפרה עם ריבוי גידים ועניין. מטבח צבוע בתנור בגוון לבן ירקרק שמתכתב יפה עם הרצפה, הקיר והשיש. גופי תאורה משולבים שחור וזכוכית עם נגיעות עץ לעידון המראה.
גוון הגופים נבחר בשחור בכדי לחזק את אלמנט הקיר השחור שמאוד דומיננטי בחלל. בהמשך ישיר למטבח, נמצאת פינת האוכל. לרהיט השולחן נבחרה פינת אוכל בסגנון אבירים שאליה צוותו כיסאות פח צהובים שנותנים נגיעת צבע, חספוס ומקלילים את שולחן עץ המסיבי. בהמשך לחלל הציבורי, ישנו סלון מזמין, שבנוי מספה ארוכה שאליה צוותו כורסא עם תפיסות קפיטונז´ ושולחנות קפה זהובים.
אזור הסלון, משלב אלמנטים ורהיטים מודרניים וכאלו ששופצו ומוסיפים לאווירה האקלקטית בבית.

סלון מעוצב
סלון מעוצב
סלון שנעים להיות בו
סלון שנעים להיות בו

לצפייה בבתים מעוצבים נוספים

במעבר לאזור הפרטי, עוברים במסדרון שמחביא בסופו יחידת אחסון לא מבוטלת, שנוצרה בשילוב הנמכת תקרה עם דלתות צבועות בגוון הקיר. באותה ההנמכה שולבה תאורה שקועה שמטרה סימון והארה של המסדרון בלילה. הפתחים לשני חדרי הילדים שונו וכעת הם מוצנעים בסוף המסדרון ומקבלים את מלוא הפרטיות. המקלחת כללית, החלל כולל אמבטיה אסלה סמויה וארון כיור לא גדול אך פונקציונלי. לרצפה נבחרו אריחי דמוי פרקט בסגנון אלון מבוקע וכתשובה לרצפה, נבחרה פלטת עץ אלון כבסיס לכיור המונח. חדר שינה הורים, מיטה מפנקת, ארון לאורך כל הקיר שמכיל אזור לה ולו וגם טלוויזיה. בסמוך לארון, ניתלה סולם שמתפקד הן כמתלה בגדים ואביזרים נלווים וגם כפריט מעוצב שמוסיף ענין לחלל. בכניסה לחדר מתחת לגוף תאורה בסגנון רטרו, נתלתה מראה עם פרזול מתכת מוזהב להשלמת הרוגע והרומנטיקה.
מבחינת חומרים וצבעים, ליחידת ההורים, נבחרה פלטת צבעים בהירה ורגועה שמרביתה נשענת על הצבע הלבן, אפור בהיר עם נגיעות קלות של זהובים וכחול

חדר השינה
חדר השינה
חדר הילדים
חדר הילדים

הצצה למקלחת

גולת הכותרת של החדר הוא ללא ספק חלון הצצה למקלחת. החדר שבמקור הרגיש חנוק ולא מואר טופל בעזרת חלון פנימי שמלבד הייתו אלמנט מעניין, תורם לכניסה נוספת של אור יום ויוצר תחושה של חלל גדול יותר ואוורירי. מקלחת הורים, חיבור בין אריחים מצוירים, חיפוי לבן ושליכט אקרילי צבעוני.
על הקירות שלא באים במגע ישיר עם מים. ארון שמותאם לפי המידות והצרכים ( כולל אחסון ומגירת כביסה) וכיור מונח להשלמת התמונה.

הצצה למקלחון - חלמיש
הצצה למקלחון - חלמיש

לצפייה בקטלוג של חלמיש

חזור מעלה