1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. הצצה לבתים מעוצבים
  4. אוסף פרטי

אוסף פרטי

דירה שעוצבה על ידי מעצב הפנים יוסי שאול, מעניקה כבוד לאוסף פריטים של הדיירים ומשלבת סגנון היי טקי עם מימד שמימי

מאת אפרת בראשי| סטילס ירון עטיה | וידאו ועריכה שקט מצלמים | תאריך 26.3.09

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
הדירה המשתרעת על 140 מ"ר של משפחה צעירה בחולון, מתחשבת בראש ובראשונה באוסף אדיר של בעלי הבית מהמזרח ומהפיליפינים, שנאגר במהלך השנים. פרטי ריהוט, חפצי דקורציה, פסלונים, תמונות ייחודיות ועוד, הם שהכתיבו את העיצוב בחללים הציבוריים של הדירה.
אחת מהבקשות של הדיירים בעיצוב ביתם, מעבר לפונקציונאליות מתבקשת, הייתה מתן מסגרת לכל הפריטים שהגיעו מעבר לים.

הדירה מתחשבת בראש ובראשונה באוסף אדיר של בעלי הבית מהמזרח ומהפיליפינים, (צילום: ירון עטיה)הדירה מתחשבת בראש ובראשונה באוסף אדיר של בעלי הבית מהמזרח ומהפיליפינים, (צילום: ירון עטיה) 

מכאן, מעצב הפנים יוסי שאול, שאמון על עיצוב הדירה, העניק ביטוי הולם לתכולה זו, באופן שבו סביבת המגורים נראית מזמינה ועוטפת את הדיירים בצורה הרמונית, ולא כגיבוב של פריטים.

תקרה מעוגלת כביצהבדירה שלושה חדרי שינה, חדר טלוויזיה הממוקם באזור החללים הפרטיים וסלון החושף את כל פרטי האוסף של המשפחה.

בחלל המגורים שאול יצר גומחות ונישות לפי מידות הפריטים, כמו כן הנמיך את גובה התקרה ועיצב אותה בקווים מעוגלים כצורת ביצה, המתחילה באחת הנישות, נמשכת עד לפינת האוכל וחוזרת דרך המטבח.
הנמכת התקרה הייתה שיקול של מתן חלל אינטימי המבליט את הפריטים ולא נותן להם "ללכת לאיבוד" בחלל.

הצבעים, החומרים והאופי הכללי של העיצוב בחללים הציבוריים מושתת על היי טקי שמימי, (צילום: ירון עטיה)הצבעים, החומרים והאופי הכללי של העיצוב בחללים הציבוריים מושתת על היי טקי שמימי, (צילום: ירון עטיה) 

תאורה א-סימטריתהאליפסה שבתקרה מכילה ספוטים הממוקמים בא- סימטריות וכך שופכים אור על אזורים שונים. האור מגיע לכל פרטי האוסף, כמו כן רדיוס התאורה יוצר פיזור אור רחב יותר המגיע לאזורים חיוניים כמו פינת האוכל והמטבח.

באמצעות צורה ייחודית זו יצר שאול תאורה פונקציונאלית ואווירית כאחד, המשרתת את כל המטרות, ובנוסף ניתנת לשינוי ומשחק על ידי שליטה בדימר.

"הצבעים, החומרים והאופי הכללי של העיצוב בחללים הציבוריים מושתת על היי טקי שמימי", מסביר שאול, "הוא איננו קר, והצורות בו אינם חדות וישרות". הקווים מעוגלים וזורמים והצבעוניות מבוססת על שחור, אפור כסוף וזכוכית, המשתלבים בצורה משכילה בין פרטי האוסף.

המטבח פתוח למחצה ומעוצב בצורה שבה הוא נראה ולא נראה גם יחד, (צילום: ירון עטיה) המטבח פתוח למחצה ומעוצב בצורה שבה הוא נראה ולא נראה גם יחד, (צילום: ירון עטיה)  

מטבח בלתי נראההמטבח מעוצב בצורה שבה הוא נראה ולא נראה גם יחד.
אם בעבר נהוג היה לתכנן מטבח שסגור כחדר בפני עצמו וכיום נוהגים לתכננו כפתוח לרווחה לחלל המגורים, בדירה זו המטבח פתוח למחצה. הדיירים בקשו להימנע מחשיפתו יתר על המידה מטעמי אסתטיקה, ובצורה זו ההתרחשות במטבח מוצנעת בצורה אלגנטית.


תחושת ריחוף בחדרי הרחצהבחדרי הרחצה שאול יצר סגנון מודרני ומוקפד כשהנחת החומרים נעשתה בא – סימטריות המזכירה את האופי בחללים הציבוריים.
התחושה שנוצרת הינה תחושת ריחוף עם שילוב של חומרים וצבעים חמים וקרים כאחד, המתמזגים על רקע המראה הכסופה.

התחושה שנוצרת בחדר הרחצה הינה תחושת ריחוף באמצעות שילוב של חומרים וצבעים חמים וקרים כאחד, (צילום: ירון עטיה)התחושה שנוצרת בחדר הרחצה הינה תחושת ריחוף באמצעות שילוב של חומרים וצבעים חמים וקרים כאחד, (צילום: ירון עטיה) 

הדירה ניכרת בדקורציה מינימליסטית וקלילה, היא בעלת חיפויים עדינים המעניקים מסגרת לכל המרכיבים, במכלול אחד שלם והומוגני.

מחפשים בתים מעוצבים נוספים להציץ להם? היכנסו לפה

היכנסו לגלריית תמונות של בתים תוכלו לקבל רעיונות והשראה

תגובות לכתבה

חזור מעלה