1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. הצצה לבתים מעוצבים
  4. מעצבים מבפנים

מעצבים מבפנים

מעצבי הרהיטים, האחים יפרח בן צבי ודוד, פותחים את שערי הסטודיו המחודש, ונותנים לנו לטייל בין שבילי הרהיטים המעוצבים והייחודיים. ניגודיות היא שם המשחק

מאת דפנה כהן | צילום שי אפגין | וידאו בועז רבינוביץ, יאיר קיסרי, Adira TV | תאריך 24.6.10

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
אצל המעצב יפרח בן צבי ואחיו דוד, נראה כי מוטיב הפריחה חוזר על עצמו. קודם כל שם המשפחה (יפרח), אחריו מגיע המיקום - רחוב הפרחים ברמת השרון, שם נמצא הסטודיו ושם גם מתרחשת הצמיחה העיקרית - עיצוב וייצור הרהיטים, פרי שיתוף הפעולה בין האחים.

ביתו של המעצב יפרח בן צבי, מושב נופך, (צילום: שי אפגין)ביתו של המעצב יפרח בן צבי, מושב נופך, (צילום: שי אפגין) 

הסטודיו נוסד באביב 1995 על ידי האחים יפרח בן צבי ודוד. בן צבי אחראי על עיצוב הרהיטים ודוד על הפקת וייצור הרהיטים. לאחרונה הסטודיו שופץ, ולרגל החידוש קפצנו לביקור על מנת לצפות בתהליך לידתו של רהיט; מרעיון המתהווה במוחו של המעצב ועד לעמידה עצמאית של הרהיט על רגליו המעוצבות. לאחר מכן המשכנו לביתו הפרטי של יפרח בן צבי בכפר נופך, שעוצב על ידו ועל פי אותם העקרונות שמובילים אותו בעיצוב רהיטיו.

הסטודיו המחודש של יפרח בן צבי, רחוב הפרחים, רמת השרון, (צילום: שי אפגין)הסטודיו המחודש של יפרח בן צבי, רחוב הפרחים, רמת השרון, (צילום: שי אפגין) 

הסטודיו


סגנון הרהיטים, אותם מעצבים, מייצרים ומוכרים בסטודיו, מתאפיין בניגודים; קווים ישרים לצד קווים אמורפיים, שילוב חומרי הגלם, כגון עץ חמים עם מתכת קרירה וזכוכית, עור ובדי ריפוד במרקמים שונים ובגימור מוקפד.

יפרח מסביר שהוא מעצב בשביל עצמו, לפי האמת הפנימית שלו ולא מושפע מכוחות שוק או מטרנדים שונים. עם זאת, את החשיבה הרעיונית יפרח מתרגם לצרכים של החלל ושל הלקוח, ולכן את כל הפריטים ניתן להתאים אישית מבחינת גודל וצבע.

הבית בכפר


המשחק בניגודיות ניכר גם בביתו הפרטי של יפרח והקו המנחה הוא נקי, סולידי ולא "מקושקש". השילוב בין החומרים והצורות יוצר את ההרמוניה והעניין בחלל ובכל פרט ופרט בבית.

בחדר המגורים רצפת בטון אפורה, תקרה עשויה רצועות עץ שנצבעו בלבן ומזנון מרשים ורחב בצבע אדום, הניצב מתחת לגרם המדרגות. המזנון משמש גם כבסיס למחיצה (קיר) המטפסת לגובה 7 מטר - עד לקומה השנייה, כשבחלקו העליון של הקיר ישנו פתח עגול שמוסיף לתחושת המרחב והזרימה בחלל.

'המזנון האדום משמש גם כבסיס למחיצה, המטפסת לגובה 7 מטר - עד לקומה השנייה', סלון ביתו של מעצב הרהיטים יפרח בן צבי, (צילום: שי אפגין) 

חדרי האמבט מחופים באריחי פסיפס, אחד בגווני כחול והשני בגווני סגול. בחדרי השינה המיטות נמוכות, בכדי לא להקטין את החלל ו"לחסום" אותו. כלל הרהיטים בבית מעוצבים על ידי יפרח ומגובים בפסלים ואומנות מחומרים טבעיים כגון עץ מגולף, שורשים וענפים.

הרפתקה משותפת


יפרח בן צבי הוא אמנם מעצב רהיטים, אך הכשרתו הבסיסית היא אדריכלות. לכן, כשלקוחותיו מבקשים, הוא מסייע גם בעיצוב הפנים וכן בהעמדת הרהיטים בחלל, מלווה אותם וחולק איתם מניסיונו בתחום. "איך אנחנו ממקמים את הרהיטים בחלל, יותר חשוב מאילו רהיטים אנו בוחרים", הוא מסכם.

כיסא בר כיסא בר 'חסידה', בעיצובו של יפרח בן צבי, (צילום: שי אפגין) 

לכל מי שמעוניין להתחיל במלאכת השיפוץ או חידוש הבית, יפרח ממליץ: "קודם כל אני חושב שצריך להתייחס לשיפוץ או לעיצוב הבית כאל הרפתקה משותפת לכל המשפחה. בעיניי עבודה עם מתכנן זו לא פריווילגיה, אלא דבר חשוב שבסופו של דבר יביא לתוצאות הטובות ביותר, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה כלכלית ופרקטית".

תגובות לכתבה

חזור מעלה