1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. הצצה לבתים מעוצבים
  4. 90 מ"ר של שיק

90 מ"ר של שיק

עם שיפוצים מאסיביים ותכנון עיצובי מדוקדק הצליחה האדריכלית מיכל שיין להפוך דירה ישנה בת 50 שנה לחלל מעוצב ואסתטי. באילו אלמנטים השתמשה כדי ליצור תחושה של מרחב ואיזה טיפ היא מעניקה לכם לעיצוב של דירה קטנה?

מאת נועה עמית| צילום אלעד גונן, "שגב צילום"| וידאו יאיר קיסרי, Adira TV| תאריך 17.10.2010

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
תכנון דירה בת 90 מ"ר למשפחה בת 6 נפשות שתיראה מרווחת וגדולה הוא אתגר לא פשוט, בייחוד כשחלק מדיירי הבית הם ילדים קטנים עם דרישות משלהם.
הדירה, הממוקמת בבת ים בבניין משנות ה-60, הייתה מחולקת לחללים קטנים ודרשה שיפוץ מאסיבי מן היסוד.
העלות הכוללת של השיפוץ נאמדה בכ-300 אלף ₪ וכללה בין היתר ריצוף של כל הבית, החלפת חלונות ודלתות, התקנת גופי תאורה והחלפת מטבח ואמבטיה.
האדריכלית מיכל שיין, אשר לקחה על עצמה את האתגר, הצליחה להפיק את המרב מן החלל הנתון על ידי שימוש באלמנטים וטכניקות שונות והפכה את חללי הדירה למעוצבים ומסוגננים עם נגיעות של שיק אורבני ונקי.

טאצ אישי באמצעות אלמנט אחד או שניים. הקיר האדום בפינת האוכל (צילום: אלעד גונן)טאצ אישי באמצעות אלמנט אחד או שניים. הקיר האדום בפינת האוכל (צילום: אלעד גונן) 

מטבח וסלון בחלל אחד


בשלב הראשון הסירה שיין את כל המחיצות המפרידות בין סלון הבית למטבח וכך יצרה חלל אחד פתוח ומרווח. הקווים הנקיים במטבח, מקומות האחסון הנסתרים, הצבעים המונוכרומטיים והתאורה הבהירה רק הוסיפו לתחושת המרחב ויצרו חלל אחד גדול ומרווח.
הסלון אשר עוצב באותה הרוח אף הוא ניחן בקווים נקיים כשהצבעים השולטים בו הם לבן, שחור ואדום. הריהוט המינימליסטי והשימוש בקשת מצומצמת של צבעים יצרה תחושת מרחב שבאה לידי ביטוי גם בריצוף הבית העשוי גרניט פורצלן מלוטש ומבריק במיוחד המשרה גם הוא תחושת ניקיון חזקה שהייתה חשובה מאוד לבעלי הבית.

עיצוב בקווים נקיים, מקומות אחסון נסתרים ותאורה בהירה. מטבח הדירה (צילום: אלעד גונן)עיצוב בקווים נקיים, מקומות אחסון נסתרים ותאורה בהירה. מטבח הדירה (צילום: אלעד גונן) 

הצבע הלבן כיוצר אשליה של מרחב


הצבע הלבן המככב בכל חלקי הבית שלט גם בחדר האמבטיה. השימוש בצבע הלבן כצבע בסיס גורם לחלל להיראות פתוח ומואר יותר כשה"שבירה" שלו על ידי רצפה אפורה וכיורי זכוכית חומים יוצרים קונטרסט מעניין ואלמנט עיצובי יצירתי.
גם בסלון נעשתה "שבירה" של הצבע הלבן על ידי צביעת קיר פינת האוכל באדום בוהק אשר נותן חיות ורעננות לדירה.

הצבע הלבן יוצר תחושה של מרחב וניקיון. חדר האמבטיה (צילום: אלעד גונן)הצבע הלבן יוצר תחושה של מרחב וניקיון. חדר האמבטיה (צילום: אלעד גונן) 

טיפ לעיצוב דירה קטנה


הטיפ של שיין לעיצוב דירות קטנות הוא קודם כל במינימליזם. כדי ליצור תחושה של מרחב ממליצה שיין לא להעמיס את החלל ברהיטים, תמונות או אביזרי נוי ובנוסף להשתמש בצבעים בהירים ותאורה נכונה. את הייחודיות והטאצ´ האישי לכל חלל מוטב לתת באמצעות אלמנט אחד או שניים מקסימום, כך תיווצר סביבה נעימה, אסטטית ומקורית.

תגובות לכתבה

חזור מעלה