1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. הצצה לבתים מעוצבים
  4. הצצה לדירת יוקרה על הים

הצצה לדירת יוקרה על הים

אחרי שהילדים הגדולים עזבו את הבית רצו הדיירים בית מרווח שייתן מענה לצרכים של זוג עם ילדה מתבגרת ושיעוצב כולו בסגנון האנגלי. האדריכלים מקס ואלי קינן שעמדו במשימה בכבוד תכננו ועיצבו אותו על פי מיטב המסורת ועל הדרך גם הצליחו להשחיל פנימה את האלמנטים המודרניים אליהם הם כה מתחברים

מאת נועה עמית| צילום יח"צ| צילום וידאו יאיר קיסרי, Adira TV| תאריך 14.11.2010

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
סלון מרווח, סוויטת הורים גדולה וחדר שינה עם מקלחת לנערה היו שלוש הדרישות העיקריות של בעלי הדירה, הממוקמת על חוף ימה של אשדוד. דירת היוקרה, בת 200 מ"ר, נקנתה מקבלן ותוכננה במקור כדירת 5 חדרים, אולם הדרישה לחללים גדולים ומרווחים הביאה את האדריכלים מקס ואלי קינן לתכנן אותה מחדש ולהפיק את המרב מן הנוף המרהיב העוטף אותה.

אריחים כהים בסגנון אוריינטלי עוצבו בעבודת יד ונועדו לתת קונטרסט לצבע השמנת הבוהק (צילום יחאריחים כהים בסגנון אוריינטלי עוצבו בעבודת יד ונועדו לתת קונטרסט לצבע השמנת הבוהק (צילום יח'צ) 

"היה לנו מאוד חשוב שסלון הבית וחדרי השינה יפנו לכיוון מערב וייהנו מן הנוף המרהיב של חוף הים", מספר האדריכל מקס ממשרד קינן אדריכלים, שהיה אמון על התכנון והעיצוב של הדירה, "בכל חדר בנינו ויטרינה גדולה ויחד עם השילוב של רהיטים קלאסיים בצבעים בהירים ורכים יצרנו אווירה מאוד נעימה בכל חדר".
מקס, שמגדיר את סגנון העיצוב שלו כמודרני ונקי מספר כי עיצוב הבית בסגנון קלאסי עם מוטיבים אנגליים כפי שנדרש היה סוג של אתגר עבורו. "אני תמיד מעצב דרך עיני הלקוח, אך במקרה הזה הכנסתי גם אלמנטים מודרניים מה שיצר עיצוב אקלקטי מעניין ומקורי".

תמונות בסגנון מודרני לצד מיטת קפיטונז בסגנון קלאסי (צילום יחתמונות בסגנון מודרני לצד מיטת קפיטונז בסגנון קלאסי (צילום יח'צ) 

המטבח עוצב בסגנון אנגלי שעל אף מקומות האחסון הרבים עדיין שומר על תחושה של מרחב וזרימה. ארונות המטבח הם בצבע שמנת שיחד עם הריצוף הבהיר מאבן טבעית יוצרים אווירה של ניקיון ואלגנטיות. כדי "לשבור" את הלבן בעיניים בחר קינן בתנור "גודין" בצבע שחור ומעליו הציב אריחים שחורים עם עיטורים מוזהבים המעניקים ניחוח אוריינטלי לחלל.
בהמשך ישיר למטבח יצר קינן מעבר למעין חדר שמש עם ויטרינות גדולות בפרופיל בלגי הצופות לגינה. בחדר עצמו תלה אוסף של תמונות נוף מיוון שיחד עם הירוק של הגינה יוצרים אווירה פסטורלית ונעימה של טבע ונופים ציוריים.

סוויטת הורים


החלל המרווח של חדר ההורים עוצב גם הוא בסגנון קלאסי הבאים לידי ביטוי במיטת הקפיטונז´ בצבע שמנת ובשידות עץ במראה עתיק לצידה.
המראה האלגנטי והיוקרתי נוספו נגיעות מודרניות יותר הבאות לידי ביטוי בציורי השמן הגדולים מעל המיטה אשר צובעים את החדר בצבעים עליזים יותר.
בהמשך לחדר ניצב הממ"ד אשר הוסב לחדר ארונות ובתוכו גם פינת עבודה קטנה.

חדר רחצה


הריצוף שנבחר לחלל זה הוא מאבן מצפה בגוון אפרפר בגדלים שונים וכך גם אבני החיפוי על הקיר אשר נבחרו בשלושה גדלים כדי ליצור איזשהו משחק ולשבור את הבנאליות. השילוב של הקלאסי והמודרני בא לידי ביטוי גם בחלל זה על ידי מראה גדולה עם עיטורים קלאסיים לבין כיור צר וארוך עם קווים ישרים ונקיים.

כיור מודרני עם קווים נקיים ומעליו מראה במראה עתיק. העיצוב האקלקטי של מקס ואלי קינן (צילום יחכיור מודרני עם קווים נקיים ומעליו מראה במראה עתיק. העיצוב האקלקטי של מקס ואלי קינן (צילום יח'צ) 

הגינה התלויה


אחד האתגרים הגדולים בתכנון האדריכלי היה דווקא במרפסת הדירה המשתרעת על שטח של 300 מ"ר. המרפסת, אשר ממוקמת מעל תקרת החנייה התת קרקעית, הגיעה במקור עם רצפת בטון והפיכתה לפינה ירוקה שופעת דשא ועצים הייתה כרוכה בתהליך מורכב.
"דרישת הלקוחות הייתה ליצור גינה גדולה עם עצים חיים ודשא לא סינטטי ובנוסף להציב ג´קוזי גדול אשר ישקיף על הים", מספר האדריכל אלי קינן, "העובדה שהמרפסת ממוקמת מעל תקרה של חניון ולא מעל הקרקע הצריכה ביצוע של חיזוקים קונסטרוקטיביים על מנת לעמוד במשקל הגדול של הג´קוזי וכן בפריסה של יריעות איטום על מנת שיהיה אפשר לשתול את הדשא. התוצאה הסופית היא גינה לכל דבר עם דשא אמיתי ועצים חיים שלא מרמזים דבר על היותה גינה תלויה באוויר".

תגובות לכתבה

חזור מעלה