1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. הצצה לבתים מעוצבים
  4. ילדות בגווני קפה

ילדות בגווני קפה

שיפוץ דירה למשפחה במרכז הארץ, סבב סביב צרכי הילדים. מעצבת הפנים חן בר און יצרה סביבה פרקטית, עיצובית ואלגנטית במיוחד

מאת אפרת בראשי | מעצבת פנים חן בר און | צילום אורי אקרמן | תאריך 15.8.08

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
מעצבת הפנים חן בר און, התבקשה לתכנן בעבור משפחה שעברה מבית פרטי לדירת מגורים, דירה מרווחת ומאווררת, המתחשבת בעובדה שמחצית מהדיירים הם ילדים. שיפוץ הדירה שגודלה כ- 110 מ"ר, לא כלל שבירת קירות, אלא פתח את כל המרפסות והפך אותן לחלק אינטגראלי מחללי הבית. המטרה שהובילה את תכנון הפנים, הייתה ליצור קשר עין בין החדרים השונים, בכדי שתהיה השגחה מתמדת על הילדים המשוטטים בבית. כמו כן, שילוב החללים הפתוחים שימש כזיכרון פיסי לביתם הפרטי גדול המימדים, שבו גרו קודם לכן. בר און, יצרה דירה בעלת סגנון מודרני וחם, שאיננו גרנדיוזי מדי, תוך שימוש בצבעוניות המושתתת על גווני קפה שונים. סקלת צבעים זו, מעניקה לדירה מראה אלגנט ואינטימי.

בחירת הצבעים בבית נעשתה מתוך שיקולים פרקטיים המתייחסים לילדים, (צילום:אורי אקרמן)בחירת הצבעים בבית נעשתה מתוך שיקולים פרקטיים המתייחסים לילדים, (צילום:אורי אקרמן) 

בנוסף, בחירת הצבעים והחומרים בבית, נעשתה מתוך שיקולים פרקטיים המתייחסים לילדים: הריצוף בחללים הציבוריים, הינו גרניט פורצלן בצבע מוקה, המטשטש את "סימני הדרך" שהילדים משאירים אחריהם. ארונות המטבח עשויים פורמייקה המתנקה בקלות, למניעת טביעות אצבעות קטנות. גם הקירות נצבעו בצבעים מונוכרומטיים, ה"בולעים" ומטשטשים סימני לכלוך שונים. בעלת הבית ציינה בפני בר און את העובדה שבכל מקום בו היא נמצאת פיסית, ילדיה משחקים. מנקודת מוצא זו, יצרה בר און, ארון גדול הממוקם בנישה, הנטמעת באחד מקירות המטבח. חלקו העליון של הארון משמש כלי מטבח שונים, וחלקו התחתון מיועד לצעצועי הקטנטנים. האחסון בו מחולק בצורה נוחה וקלה לסידור וארגון. כפועל יוצא מכך, בשעה שאורחים מגיעים או כששעת השינה מתקרבת, כל צעצוע מוחזר למקומו בסדר מופתי.

אריחים בגוון אספרסו ונישות פונקציונאליות בחדר הרחצה, (צילום:אורי אקרמן)<br/>  <br/>אריחים בגוון אספרסו ונישות פונקציונאליות בחדר הרחצה, (צילום:אורי אקרמן)

 


החדרים הפרטיים, רוצפו פרקט למינציה ורוהטו בריהוט עץ צבוע בלבן. חדרי הילדים אינם גדולים, מתוך מחשבה מכוונת שאינם ישמשו כחדרי משחקים. הידיעה שצעצועים לא יאוחסנו בחדרי הילדים, הקלה על בר און שריכזה בתוכם רק את מה שצריך: מיטה, כיסא הנקה ושידת החתלה.
גם בחדר הרחצה התחשבה בר און בצרכי הילדים, צבעי האריחים שמחפים את הקירות בגוון של אספרסו, מטשטשים את כתמי המים והסבון. כמו כן, באחד הקירות הסמוכים לאמבטיה, נוצרו נישות פונקציונאליות, המשמשות כמקום אידיאלי עבור תכשירי רחצה, טיפוח והיגיינת הילדים. נישות אלו חוסכות מקום של מתקן תלוי ומהוות סוג של דקורציה.

ארונות הפורמייקה מתנקים בקלות ומונעים טביעות אצבעות,(צילום: אורי אקרמן)ארונות הפורמייקה מתנקים בקלות ומונעים טביעות אצבעות,(צילום: אורי אקרמן) 

שיפוץ דירה זו נעשה בתקציב לא גדול במיוחד, ועל כן דרש כיתות רגליים ומחקר מקדים.יחד עם זאת, תוצאתו הסופית מוכיחה שלא תמיד תקציב גדול הוא הפתרון לצרכי הדיירים.תגובות לכתבה

חזור מעלה