משהו ללבוש

וילה פרטית בבצרה, הפכה לבוטיק אופנה מעוצב, המעניק תחושה ביתית ואישית ללקוחות. לצד רכישת פרטי הלבוש הססגוניים, אפשר ליהנות מקפה, תספורת ואפילו מתעסוקה לילדים. חוויה מעוצבת עם ניחוח ביתי

מאת אפרת בראשי | צילום אלעד גונן | תאריך 15.9.08

"Movilla" הממוקמת במושב בצרה, מנוהלת על ידי בני הזוג שחר ושלומי שלום. הרעיון הראשוני היה לפתוח מקום שיתן תחושה אחרת מזו הקיימת במרכזים העירוניים, שיעניק חווית רכישה נעימה, שמתרחקת מהניכור, הצפיפות והעומס האופייניים לקניונים.

עיצוב המקום הופקד בידי אירית סברנסקי וסיגלית סופר, אדריכליות ומעצבות פנים, שהשכילו לעצב את הבית בצורה של סביבת מגורים ישנה -חדישה, עם נגיעות עיצוב ייחודיות.

במטבח פינת ישיבה משנות השבעים, שבה ניתן ליהנות מקפה לצד הרכישה, (צילום: אלעד גונן)
במטבח פינת ישיבה משנות השבעים, שבה ניתן ליהנות מקפה לצד הרכישה, (צילום: אלעד גונן)


אירית וסיגלית מציינות כי המשימה העיקרית בפרויקט האמור, הייתה להמשיך את קו האופי הכללי של הבית במתכונתו המקורית, לא לחרוג ממנו בצורה משמעותית, ובכל זאת ליצוק בו חידוש. בחללי הבית השונים, ניכר מעין מתח בין הישן והחדש, המתכתב עם סגנון העיצוב שפופולארי כיום בעולם ונקרא מיקס אנד מאצ´.

החללים, ארבעה במספר, מרוהטים בפרטי ריהוט ישנים שלוקטו ממקומות שונים על ידי המעצבות ובעלת המקום.

רהיטים

אלו נצבעו בצבעי שמן מבריק, שהפיח בהם רוח חיים חדשה ובאותה עת הותיר את אופיים הישן. הקירות מעוטרים בטפטים בעלי טקסטורות, צבעים ומרקמים שונים, כאשר חלק מהחללים ממוסגרים במסגרת הממוקמת בצמוד למשקוף, כאילו היו תמונה נוסטלגית. אלמנט זה יוצר תחושה של כניסה לעולם אחר במעבר מחדר לחדר.

בכל חלל נברשת או גוף תאורהשונה, ליצירת מראה מעניין, (צילום: אלעד גונן)
בכל חלל נברשת או גוף תאורהשונה, ליצירת מראה מעניין, (צילום: אלעד גונן)

על מנת להשלים את המראה של פעם, בחרו אירית וסיגלית לכל חלל,

נברשת

או גוף תאורה שונה מהאחרים, המעניק אור יקרות בצורה הרמונית. שילוב רצפת הבטון המוחלק עם הצבעוניות העשירה של הקירות המבריקים והפריטים הישנים, מול פרטי האופנה הססגוניים, מעניקים תחושה של רעננות וגיוון. חלק מחלונות הבית נשארו במתכונתם המרובעת והישנה וחלקם הפכו למצע עבור אקססוריז כגון חגורות, סיכות ותיקים, באמצעות חיפויי גבס עגולים שמסתירים את החלונות הקיימים ומתכתבים עם המראות העגולות במקום.

בכניסה ל"Movilla" נמצא המטבח, עם פינת ישיבה בעיצוב משנות השבעים, שבה ניתן ליהנות מקפה טוב ושיחה נעימה לצד הרכישה במקום. שאר החללים של הבית נפתחים לחלל המרכזי בפרופורציות קטנות: במבואה ממוקמת פינת איפור, בסלון מוצגים לראווה בגדים בויטרינות וארונות בעלי מסגרת בסגנון רומנטי, לצד אביזרים משלימים ושלל תכשיטים בוויטרינה עתיקה ששופצה על ידי המעצבות. שידה משנות השלושים משמשת כעמדת אריזה ותשלום בחלל המרכזי, ואילו בחדר הילדים של הבית, בגדי ילדים ואביזרים משלימים נוספים, ובחדר ההורים ממוקמים בגדי הנשים.

בחדר ההורים מוצעים למכירה בגדי הנשים, (צילום: אלעד גונן)
בחדר ההורים מוצעים למכירה בגדי הנשים, (צילום: אלעד גונן)

במקום יש גם מספרה, ומהצד האחורי של בוטיק "Movilla" ישנה גינת ירק גדולה המובילה למטע תפוזים בעל ארומה הדרית, המאפשר לילדים המתלווים לקניות להשתעשע ולקטוף תפוזים מהעץ.

חוויה לכל המשפחה, כבר אמרנו?!

חזור מעלה