1. הדירה
  2. מגזין עיצוב
  3. הצצה לבתים מעוצבים
  4. אמבטיות מעוצבות: פינוק בכל רחצה

אמבטיות מעוצבות: פינוק בכל רחצה

אקרילית, יצוקה, עשויה פח או עץ, פרי סטנדינג, עגולה או מרובעת? איזו אמבטיה עושה לכם חשק להתנתק לשעה ולצלול למים? העיקר שתהיה מעוצבת!

מאת: עומר לב ארי | 28.2.2012

מבצעים ועודפים ישירות למייל - הירשמו עכשיו
פריצת המקלחונים לחיינו, לא הצליחה להפחית באמת בחשק שלנו למלא אמבטיה במים ולשכשך בתוכה עד שכל החיים שמעבר לחדר הרחצה נשכחים. נהפוכו! כחלק מהמגמה הכללית של ה-WELL BEING, זוכות האמבטיות לדגש מיוחד הן מצד המעצבים והן מצד הצרכנים, והמגוון העצום כיום של אמבטיות מעוצבות הופך את תהליך הבחירה לקשה ביותר. ובכן, אנחנו בטח שלא נוכל לעזור לכם לבחור, אבל אולי נצליח לבלבל אתכם קצת יותר

אמבטיה: אז והיום
חדר האמבטיה עבר גלגולים רבים במהלך השנים, וכיום בזכות התפתחויות בתחום, חדר האמבטיה הסטנדרטי עם אמבטיית הפח הפשוטה, כבר איננו הכרח בחדר האמבטיה ורבים בוחרים אמבטיה מעוצבת במקום זו הסטנדרטית. גם הטכנולוגיות התפתחו, והיום ניתן למצוא אמבטיות עם משחקי תאורה, אפקטים של מים, מסאג´, לוחות בקרה ממוחשבים ששולטים ברדיו, עוצמת זרם לבחירת המתרחצים ושליטה על טמפרטורה המים בשניות. העזבו אתכם מגילוח-צחצוח ותכינו את הפילינג ואת ברווזי האמבטיה.

אמבטיה מרובעת או אליפטית של אמבטיה מרובעת או אליפטית של 'אל-גל'. מה בשבילכם? חשוב לחשב את מידות החלל שלכם לפני שבוחרים (צילום: יח'צ) 

אמבטיות מעוצבות: חומרי גלם מגוונים
תשכחו מאמבטיה בציפוי אמייל מתקלף ופצוע. היום ישנן אמבטיות אקריליות, אמבטיות יציקה מברזל, אמבטיות עשויות אבן טבעית או עץ, וכן הלאה.

אמבטיה מעוצבת בחיפוי עץ של אמבטיה מעוצבת בחיפוי עץ של 'מודי'. למי שלא יכול לוותר על עץ גם בזמן הרחצה (צילום: יח'צ) 

"הגדולה של העיצוב היא היכולת להפוך כלים פונקציונאליים לחלוטין, לפסלים של ממש, וכי התחום של אמבטיות מעוצבות העשויות מחומרי גלם שונים נועד לענות על צרכים עיצוביים בעידן המודרני", מספר ג´יימי הרננדורנה, מנכ"ל השיווק של HEZIBANK.

חשוב להכין מראש נקודות למים וניקוז בהתאמה לסוג האמבטיה. אמבטיות פרי סטנדינג של HEZIBANK (צילום: יחחשוב להכין מראש נקודות למים וניקוז בהתאמה לסוג האמבטיה. אמבטיות פרי סטנדינג של HEZIBANK (צילום: יח'צ) 

אמבטיות מעוצבות מכל המינים
היום תוכלו לבחור לעצמכם אמבטיה עם מפרט מדוייק ככל העולה על רוחכם: תוכלו לקבוע את הגודל שלה, ולבחור לעצמכם אמבטיה גדולה או קטנה במיוחד; תוכלו לבחור את השימוש שלה ולהתאימה לאדם אחד, שניים, או לבחור כזו המיועדת לילדים קטנים; תוכלו לבחור את הצורה שלה: עגולה, מרובעת, משולשת המיועדת לפינה, אליפטית או מלבנית, בהתאמה לגודל חדר הרחצה שלכם, וכן הלאה. חשוב לדעת כי כנפי זכוכית למניעת מים ורטיבות, פחות מתאימות לאמבטיות עגולות שוליים.

מה הסגנון האהוב עליכם? מודרני בקווים נקיים? עגול וחם? אולי קלאסי? אמבטיות מעוצבות של מה הסגנון האהוב עליכם? מודרני בקווים נקיים? עגול וחם? אולי קלאסי? אמבטיות מעוצבות של 'אלוני' (צילום: יח'צ) 

עומדות בפני עצמן
אחד הטרנדים הפופולאריים ביותר כיום, מספר הרננדורנה, הוא אמבטיות מעוצבות מסגנון ´פרי סטנדינג´, כלומר אמבטיות שאינן מחוברות לקיר. חשוב לדעת כי אמבטיות פרי סטנדינג מתאימות אך ורק לחללים גדולים, ובמידה והן צמודות לחדר שינה הן מחייבות שינוי של שקעי החשמל ואיטום מיוחד למים, על מנת להבטיח בטיחות מלאה. "כיום ניתן למצוא אמבטיות פרי סטנדינג גם בחדרי שינה גדולים, ולא רק בחדרי רחצה", הוא מספר.
"חלק מהאמבטיות מסוג פרי סטנדינג, עומדות על הרצפה, אך חלקן עומדות למעשה על רגליים מסוגים שונים כמו עץ טיק מורמזי, ברונזה או רגלי שמלה שעוטפות את האמבט ומעניקות לו רושם לבוש", הוא מוסיף, "כאשר כל אחת מהאפשרויות נותנת לאמבטיה מראה אותנטי וייחודי". ומה לגבי הברז, אתם שואלים? גם פה עומדת בפניכם בחירה: תוכלו להתקין אותו על שפת האמבטיה, לתלות על הקיר או להציב על הרצפה, לשיקולכם.

אמבטיה מעוצבת מקוריאן של אמבטיה מעוצבת מקוריאן של 'HEZIBANK' הכוללת מקום אחסון סמוי או גלוי, המגיע כמקשה אחת עם האמבטיה. למי שרוצה לקרוא ולהתרחץ בו זמנית (צילום: יח'צ) 

אמבטיות מעוצבות: רגע לפני שקופצים למים
בכל הנוגע לאמבטיית החלומות שלכם, אל תיכנעו לגחמות מהירות ולאופנות מתחלפות, אל תתפתו להתקין אמבטיה אם יש לכם מקום רק למקלחון קטן, אל תוותרו על תכנון מוקדם, מדידה של השטח העומד לרשותכם, הבנה של הצרכים שלכם בהווה ובעתיד, חשיבה על הניקוז, האינסטלציה, על תחזוקת האמבטיה ועל הצבעים, וכמובן גם התאמה לתקציב ולקו העיצובי של חדר האמבטיה מבחינת הכלים הסניטריים, הריצוף, הארונות וכן הלאה. חשוב לקחת בחשבון שאמבטיה מעוצבת גדולה ונועזת מהווה מוקד מרכזי ודומיננטי של תשומת לב, ויש להיזהר מהעמסה של פריטים כך שמרוב עצים, לא יראו את האמבטיה. למי שמעוניין לייצר מינימליזם עיצובי ואחידות בפריטים, מומלץ להעביר את כל התכשירים, השמפו והסבון אל כלים לבנים זהים שיורידו מהצבעוניות המקושקשת בעיניים.

מגוון חומרי הגלם, העיצובים, הגדלים והחידושים הוא עצום, רק תבחרו! מגוון אמבטיות מעוצבות של HEZIBANK (צילום: יחמגוון חומרי הגלם, העיצובים, הגדלים והחידושים הוא עצום, רק תבחרו! מגוון אמבטיות מעוצבות של HEZIBANK (צילום: יח'צ) 

מה חשוב לדעת?
הרננדורנה נותן טיפים למי שמבצע שיפוץ ומעוניין להחליף את האמבטיה שלו לאמבטיה מעוצבת חדשה, ומציע לבחור את האמבטיה בשלבים הראשוניים של תכנון חדר הרחצה, משום שסוג האמבטיה יכתיב את תוכניות האינסטלציה והחשמל. בנוסף, מומלץ לבדוק את מידת התחזוקה של האמבטיה שבחרתם ולוודא שהיא מתאימה לצרכים שלכם: לגובה, לכמות האנשים המשתמשים בה, לנוכחותם של ילדים ולבעלי צרכים מיוחדים.

רוצים לראות דוגמאות נוספות של אמבטיות מעוצבות? אין בעיה!

מתלבטים אם האמבטיה שבחרתם תתאים לריצוף? היכנסו אל פורום חדר אמבטיה והתייעצו!תגובות לכתבה

חזור מעלה